5. Bluesowa Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Blue Note w Poznaniu

Koncert 5. Bluesowa Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Blue Note w Poznaniu - 12-01-2018

Koncert 5. Bluesowa Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Blue Note w Poznaniu

Wojtek Hoffman , KRZYSZTOF JARMUŻEK , Stara Szkoła , IZOTOP , Bartek Szopiński , ROCK IMAGINATION , Maciej Sobczak , Paweł Świernalis

12.01.2018 19:00

Poznań(Wielkopolskie) - Blue Note Jazz Club


Już po raz piaty zapraszamy na bluesowy finał WOŚP! Wystąpią: Rock Imagination, Stara Szkoła, Wojtek Hoffmann, Izotop, Maciej Sobczak i Bartek Szopiński, Paweł Świernalis oraz Krzysztof Jarmużek!

Jak zawsze – opłatą za wstęp jest wrzucenie dowolnego datku do puszki wolontariusza!

Program 5. Bluesowej WOŚP w Blue Note (Uwaga! Podane godziny są orientacyjne!)

19.05 – Rock Imagination
19.50 – Stara Szkoła
20.35 – Hoffmann – Projekt Klenczon
21.30 – Izotop
22.25 – Sobczak – Szopiński
23.15 – Paweł Świernalis
00.00 – Krzysztof Jarmużek: Światełko do Nieba

Pomiędzy poszczególnymi koncertami odbędą się licytacje na rzecz WOŚP!


Celem 26. Finału WOŚP jest pozyskanie środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.
- W najbliższym Finale skupimy się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych – powiedział Jurek Owsiak, prezes zarządu WOŚP - Wybór celu Finału to każdego roku najtrudniejsza decyzja, jaką musi podjąć Zarząd naszej Fundacji. Przez cały czas napływają do nas sygnały i informacje o tym, jakie są braki w szpitalach, jakie dziedziny medycyny wymagają pilnej interwencji. Piszą do nas lekarze, personel medyczny, autorytety w świecie medycyny, ale często także pacjenci i rodzice dzieci leczonych w szpitalach. Potrzeby są ogromne, a my, wybierając temat każdej zbiórki, musimy być pewni, że przy pomyślnym wyniku Finału uda nam się postawione cele zrealizować. A to nie jest łatwe – wszyscy zwłaszcza w ostatnich dniach widzimy, z jak wieloma bolączkami boryka się dziś cały system ochrony zdrowia w Polsce – dodaje prezes zarządu Fundacji.

W Polsce funkcjonuje 3-stopniowy podział oddziałów noworodkowych ze względu na ich poziom specjalizacji. Większość oddziałów, zajmujących się dziećmi przychodzącymi na świat, to oddziały podstawowe, tzw. I oraz II stopnia referencyjności. III stopień to placówki wysokospecjalistyczne i kliniczne, na które trafiać mają dzieci z potrzebą intensywnej opieki medycznej i zaawansowanego leczenia.

W efekcie 26. Finału WOŚP planowane są zakupy właśnie dla oddziałów podstawowych. Fundacja planuje pozyskać dla nich m.in. stanowiska do resuscytacji noworodków, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne a także sprzęt diagnostyczny, jak chociażby specjalistyczne aparaty USG czy pulsoksymetry.Nikt z wykonawców nie pobiera żadnych honorariów występując w pełni charytatywnie!

Zbiórkę obsługuje Sztab WOŚP Politechniki Poznańskiej, a całkowity przychód ze zbiórki pieniędzy przeznaczony jest w całości na WOŚP.

Organizator: Krzysztof Ranus