Warhaus w Warszawie

Koncert Warhaus w Warszawie - 10-05-2018

Koncert Warhaus w Warszawie

Warhaus

10.05.2018

Warszawa (Mazowieckie) - Progresja Music Zone, ul. Fort Wola 22

410

Podziel się! Do terminarza Przypomnij mi


Kup bilety

Eventim Kup bilet

Bezpieczne zakupy - oferta pochodzi od oficjalnych dystrybutorów.

Jak kupić bilet?

  • Kliknięcie przycisku "Kup bilet" powoduje przejście do strony internetowej naszego zaufanego partnera i to na jego stronie dokonujesz zakupu.
  • Pamiętaj, że jeśli miejsca są numerowane, to możesz wybrać miejsca, które najbardziej Tobie odpowiadają.
  • Pamiętaj takżę, że jeśli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z firm dysponuje innymi miejscami do wyboru.W sprzedaży od miesiąca
Do wydarzenia 47 dni


Multiinstrumentalista Maarten Devoldere, znany szerzej pod pseudonimem Warhaus zagra 10 maja w Progresji.

Warhaus to solowy projekt Marteena Devoldere, wokalisty belgijskiej, indie-rockowej grupy Balthazar. 2 września 2016 roku premierę miał debiutancki album „Fucked A Flame Into Being”. W październiku zeszłego roku artysta wydał kolejny solowy projekt Warhaus. O swojej twórczości mówi tak: Uwielbiam sprzeczności. Muzycznie są bardzo pociągające. Brutalność i romantyzm, sztuka i kicz, archaiczność i nowoczesność.

Twórczości Belga nie da się zamknąć w sztywnych ramach. Widać tu inspiracje muzyką amerykańską, ale i piosenką francuską czy muzyką filmową, całość okraszona została dużą dozą psychodelii. "Ludzie robią szalone rzeczy, a później dojrzewają" - mówi czołowy belgijski altman, Maarten Devoldere. Na drugi solowy album artysty musieliśmy czekać kilka lat, ale w końcu Devoldere wrócił jako Leonard Cohen, śpiewając głębokie, mroczne i pełne grozy utwory o miłości i nienawiści.

Nowy krążek Warhaus ma wiele odniesień do We Fucked A Flame Into Being, zarówno w warstwie lirycznej, jak i muzycznej. Widać to szczególnie w nastrojowej artystyczno-jazzowej kompozycji, której nazwa pochodzi od szczególnie zmysłowej postaci w klasycznej powieści D.H. Lawrence'a "Lady Chatterley's Lover". Choć na Warhaus pozostaje wierny dekadenckiemu romantyzmowi, to używa innych środków niż w przypadku debiutanckiego krążka We Fucked a Flame into Being.

Praca nad nowym albumem rozpoczęła się już w trakcie trasy koncertowej. To wtedy powstała większa część materiału na nowy krążek. - Miałem nowy zespół, z którym grałem i rozmawiałem o muzyce; wspólnie zdecydowaliśmy, że chcemy mieć niektóre kawałki w live secie. Tak więc cały czas pisałem - komentuje Devoldere. Z uwagi na chwilowy przestój w zespole Balthazar, Warhaus postanowił, że w międzyczasie stworzy nowy album jako artysta solowy. Ogromną inspirację czerpał z podróży po Kirgistanie oraz z krążka Dr Johna "Gris-Gris" z 1968 roku. Od nagrania płyty do podjęcia tej decyzji minęło niewiele czasu. Nagrania zaczęły się w marcu 2017 r. A krążek chwilę później ujrzał światło dzienne. Sam artysta mówi, że płyta ta powstała spontanicznie.

Podczas trasy koncertowej uświadomiłem sobie, że ogromną przyjemność sprawia mi tworzenie muzyki w sposób spontaniczny, trochę poza ramami. Uwielbiam dodawać do utworów jazzowe improwizacje. Chciałem, żeby drugi był „żywszy“, więc pracowałem w studio z muzykami jazzowymi - dodaje. Kiedyś Devoldere pisał głównie o miłości w sposób szalony i niekonwencjonalny. - Wydaje mi się, że im starszy jesteś, tym mniej masz do udowodnienia. Stajesz się spokojniejszy o to, kim jesteś. Tak więc nie musiałem szukać zbyt daleko, by stworzyć pewną emocję podsumowuje.

W tych poszukiwaniach, poetyckich - a czasem całkiem zabawnych - tekstach, rozważa różne odmiany ludzkich emocji, ale najgłośniej wybrzmiewa z nich pożądanie, miłość i erotyka. Wypełniona marimbą "Love's A Stranger" to gorączkowa medytacja na temat cudzołóstwa. "Chcemy wierzyć, że jesteśmy zbyt romantyczni, aby być wiernymi" - śmieje się. Ciemne strona albumu to przede wszystkim utwór "Control", który przedstawia się jako zmysłowa opowieść o "pięknie mężczyzny poddającego się kobiecie". Natomiast "Everybody" to ballada, jakiej nigdy wcześniej nie słyszeliśmy w wykonaniu artysty.

Album został nagrany w domu w Belgii. Z piosenkami, które napisałem podczas ostatniej trasy po prostu musiałem coś zrobić. Czułem w sobie energię i inspirację. Nie było innego wyjścia, niż wejście do studia i złożenie ich - komentuje. Podczas pracy nad tym albumem miałem ochotę na improwizację, aby utwory były bardziej żywe - dodaje.

Na krążku gościnnie usłyszeć można także belgijską wokalistkę Sylvie Kresuch, prywatnie partnerkę artysty. Obecność Sylvie na albumie dodaje mu intymności i jak stwierdza Devoldere, jest to zderzenie dwóch różnych światów, dwóch odmiennych osobowości. Dwa tak różne głosy, które łączą w sobie szorstkość i ciepło.

Artysta wystąpi w Progresji 10 maja 2018 r.

Bilety w cenie 80 zł dostępne na: progresja.com, eventim.pl, goout.net


Zapraszamy na koncert Warhaus w Warszawie
Koncert odbędzie się w/na Progresja Music Zone przy ul. Fort Wola 22.
Bilety na koncert Warhaus dostępne są pod linkami powyżej.
Darmowy newsletter koncertowy

Szukasz koncertów w Warszawie? Zapisz się!


Zaufało nam już 193 109 osób


Konkursy

Angra w Warszawie - wygraj zaproszenie!

Do wygrania 2 podwójne zaproszenia na koncert Angra, który odbędzie się 11.04.2018 w Warszawie - Progresja Music Zone.

Warszawa

Lady Pank Symfonicznie w Warszawie - wygraj zaproszenie!

Do wygrania 2 podwójne zaproszenia na koncert Lady Pank Symfonicznie, który odbędzie się 15.04.2018 w Warszawie - Torwar.

Warszawa

Hunter w Warszawie - wygraj zaproszenie!

Do wygrania 2 podwójne zaproszenia na koncert Hunter, który odbędzie się 20.04.2018 w Warszawie - Klub Stodoła.

Warszawa