Moshfest III w Częstochowie

Koncert Moshfest III w Częstochowie - 03-01-2014

Koncert Moshfest III w Częstochowie

Rusted Brain , Eternal Fever , HYBRIS , HatriX , Częstochowa

03.01.2014 18:00

Częstochowa(Śląskie) - Teatr From Poland


3.01.14 - Moshfest III: Rusted Brain, Hybris, Eternal Fever, HatriX,

Częstochowa, Teatr from Poland, Al. NMP 2, godz. 18.00,

wstęp 10zł (przedsprzedaż), 15zł (w dniu koncertu).

Przedsprzedaż: TFP, Al. NMP 2, Barking, ul. Stary Rynek 13

Rusted Brain to warszawski zespół thrashmetalowy założony w sierpniu 2009 roku przez Rumcayza, Rogala, Tarniego i Benka (Tarni został zastąpiony przez Czerniaka w listopadzie 2012). W krótkim czasie powstał pierwszy materiał, a zespół zaczął koncertować w małych klubach. W sierpniu 2010 została nagrana pierwsza EP'ka zespołu zatytułowana "Juggler". W 2011 Rusted Brain wygrali konkurs Rykozisko, oraz zagrali trzy koncerty z amerykańską grupą Hirax i niemiecką Assassin w ramach trasy Pozerkill4Ever Tour. W 2012 roku Rusted Brain wystąpił min. na Wacken Metal Battle (zajmując 3 miejsce), oraz na festiwalu MetalFest supportując min. Megadeth. W sierpniu 2012 w Rock’n’Roll studio w Lublinie została zarejestrowana pierwsza płyta zespołu zatytułowana "High Voltage Thrash". Została ona wydana przez irlandzką wytwórnię Slaney Records w lutym 2013 zbierając wiele pochlebnych opinii na całym świecie. Od tego czasu w ramach koncertów promujących płytę zagraliśmy min. z Heathen i Generation Kill.

Muzyka grana przez Rusted Brain to oldschoolowy thrash metal, w skrócie: szybko, mocno i na temat.

Hybris - zespół technical thrash/death metalowy z Łodzi. Zespół powstał na początku 2012 roku z inicjatywy dwóch muzyków - Oskara ''Ozzy'' Ciesielskiego (ex- Perun- pierwsze wcielenie Thunderwar) i Jana "Johan" Wara-Wąsowskiego. Po wstępnych ustaleniach basistą zostaje Karol Rychta, a za perkusją zasiada Sebastian Sławniewicz. W takim składzie muzycy pozostają krótko - w marcu Seba odchodzi z zespołu, w sierpniu zaś Karol decyduje się na opuszczenie kapeli z przyczyn osobistych. Szybko jednak zespół znajduje kolejnych członków - Igora "Joey" Zatona oraz Przemka "Pisston" Bukowskiego. Skład ten utrzymuje się do dziś. Grupa łączy w swoim brzmieniu elementy death metalu, zakorzenionego w thrash, jak i szczyptę akustycznego brzmienia i psychodelli.

HATRIX (// www.facebook.com/hatrixofficial)

Zespół powstał we wrześniu 2013r. z inicjatywy gitarzystów Pawła Cieślińskiego i Pawła Jakubasza. Po kilku dniach dołącza do nich gitarzysta rytmiczny, Radosław Szwej. Po tygodniu pracy nad utworami dochodzi do nich basista Piotr Mazur.

Po dłuższym okresie, do zespołu dołącza także perkusista Bartek Bernacki.

Po debiucie w częstochowskim TFP 15.11.2013, kilka tygodniu później z zespołu odchodzi Radosław Szwej. Zespół kontynuuje pracę nad własnymi utworami w 4 osobowym składzie.