Tańce Snu w Warszawie

Koncert Tańce Snu w Warszawie - 30-01-2014

Koncert Tańce Snu w Warszawie

Tańce Snu

30.01.2014 19:30

Warszawa (Mazowieckie) - Jazz Klub Tygmont, ul. Mazowiecka 6/8

128

Udostępnij! Tweetnij! Do terminarza Przypomnij mi
0/01 (sobota) w Warszawskim klubie Tygmont Live Club wystąpi projekt Tańce Snu. Start koncertu: 19:30, cena biletów 15 zł.

TAŃCE SNU
czwartek, 30 stycznia 2014
Tygmont Live Club, ul. Mazowiecka 6/8

godz. 19.30, bilety 15 zł

India Czajkowska - śpiew, syntezatory, flet poprzeczny
Sebastian Madejski - śpiew, syntezatory, psałterium
Paweł Prochnowski – gitara przestrzenna, elektronika
Adam Rozenman – perkusjonalia

INDIA CZAJKOWSKA i SEBASTIAN MADEJSKI, oraz goście to projekt z Warszawy nawiązujący w stylistyce do muzyki dawnej i orientalnej, we współczesnym, eksperymentalnym ujęciu. Dwa niekonwencjonalne głosy wyśpiewujące w nieznanych, improwizowanych często językach oniryczne pieśni, z udziałem brzmień fortepianu, syntezatorów, fletu i psałterium z jazzowym zacięciem. Klimatyczna podróż poprzez nieoczekiwane światy, ambientowe przestrzenie.
Z tym duetem współpracuje kilku doskonałych artystów jakimi są Paweł Prochnowski (gitara elektryczna) i Daniel Zorzano (viola da gamba) i z którymi też w Studio Dźwięków Niemożliwych Tadeusza Sudnika powstał na początku 2013 roku studyjny album oczekujący obecnie na wydanie. Ponadto na koncertach pojawiają się również na scenie niemniej wybitni muzycy - Dominik Błacha (gitara) i Adam Rozenman (perkusjonalia). Koncertom towarzyszą
wizualizacje i niekiedy performanse Marty Łukaszewskiej.

India Czajkowska -
wokalistka, kompozytorka i pianistka. Tworzy na składy kameralne jak i porusza się w przestrzeniach z użyciem elektroniki, niekonwencjonalnie potraktowanego głosu. Komponuje muzykę filmową i teatralną, współpracowała m.in. z Piotrem Uklańskim, Andrzejem Titkowem, Teatrem Wytwórnia, Teatrem TVP. Współtworzy także projekty multimedialne, łączące elementy tańca, filmu i teatru ruchu. Wydała solowy album Cosmospir (Hic SuntLeones , Mediolan 2008). Obecnie koncertuje m.in. z projektem Trio Mermago (album Mermago -ObuhRecords, 2010) a także międzynarodowym kwartetem - ARTRANCE, Współpracowała m.in.z: Ensemble Elektra (The Book of Time, New York), ParallelWorlds (Grecja),Tadeuszem Sudnikiem, , DrumFreaks Milo Kurtisa, Mirrorman(Secretia), Meru.

Sebastian Madejski - na co dzień lider warszawskiego zespołu ambientowo-progresywnego Beltaine Improved, współtwórca gotycko-folkowego Loopus Duo (wraz z Robertem Jaworskim z Żywiołaka). Artysta mający za sobą występy z szerokim wachlarzem osobowości muzycznej sceny, takich jak Władysławem Komendarek, Wojciech Konikiewicz, Wojciech Czajkowski czy Maciej Cierliński. Autor piosenek i tekstów. Wokalista o niespotykanej skali głosu i multiinstrumentalista.

Zapraszamy na koncert Tańce Snu w Warszawie
Koncert odbędzie się w/na Jazz Klub Tygmont przy ul. Mazowiecka 6/8.