Czyżynalia Krakowskie 2015 w Krakowie

Bilety na koncert Czyżynalia Krakowskie 2015 w Krakowie - 16-05-2015

Koncert Czyżynalia Krakowskie 2015 w Krakowie

Nosowska , GrubSon , Mogwai , Artur Rojek , Maria Peszek

16.05.2015

Kraków(Małopolskie) - Lotnisko - Muzeum Lotnictwa


Czyżynalia Krakowskie 2015

No i stało się ! Dziś nadszedł czas na domknięcie pierwszego dnia Czyżynaliów. Przed Wami młody i energiczny zespół Curly Heads​ ! Solowy album Dawida Podsiadło ciągle utrzymuje się w czołówce najpopularniejszych płyt w Polsce, a tymczasem debiutancka płyta „Curly Heads” - macierzystego zespołu Dawida pokryła się złotem.


Curly Heads - 15.05

Curly Heads to pięć talentów, pięciu młodych i zdolnych chłopaków, którzy w bardzo naturalny sposób romansują z dźwiękami. Połączyła ich przyjaźń , pochodzą z Dąbrowy Górniczej, w 2010 roku chwycili za instrumenty i postanowili grać razem. Przetrwali w przyjaźni najbardziej burzliwy okres solowej kariery Dawida, bez poczucia straty, bo przedtem zdążyli wspólnie poczuć rożne smaki muzykowania. Minione dwa lata okazały się dla chłopaków ogromnym skokiem ku dojrzałości, zarówno muzycznej, jak i emocjonalnej. Podsiadło przyznaje, że CH było od początku jego siłą napędową, zalążkiem jego muzycznej tożsamości i po ogromnym sukcesie płyty solowej cieszy się na "powrót do domu". Gatunkowo płyty "Ruby Dress Skinny Dog" nie da się zamknąć w muzycznej nomenklaturze, ale na pewno głównym elementem spajającym całość jest energia której najjaskrawszym przykładem jest pierwszy singel promujący wydawnictwo: „Reconcile”: https://www.youtube.com/watch?v=cE7YZH3JeNY. Tego numeru ani nie wolno, ani nie da się słuchać po cichu!
Pod koniec 2014 roku ukazał się debiutancki album zespołu „ Ruby Dress Skinny Dog” pełen rockowych brzmień, swobody i zadziornego wokalu wokalisty Dawida Podsiadło. Płyta szybko osiągnęła status złotej a kluby podczas jesiennej trasy koncertowej były wypełnione po brzegi.


Mogwai - 16.05

Mogwai to szkocka grupa post-rockowa, założona w 1995 roku w Glasgow. Pierwszą płytę wydali już w 1997 roku. Krążek szybko został okrzyknięty jednym z najważniejszych albumów lat 90, a Mogwai czołowym brytyjskim zespołem alternatywnym. Dzięki takiemu sukcesowi zespół wyruszył w swoją pierwszą trasę koncertową. Od tamtego czasu artyści wciąż eksperymentowali, dzięki czemu każda następna płyta pozytywnie zaskakiwała fanów, wnosząc coś nowego do repertuaru zespołu.

W 2006 roku zespół nagrał ścieżkę dźwiękową do filmu Zidane: A 21st Century Portrait, a utwory z albumu Mr. Beast można było usłyszeć w filmie Miami Vice.


Nosowska - 16.05

Nosowska zaprezentuje przekrojowy repertuar - głównie najważniejsze i najbardziej znane utwory z solowej działalności. Dodatkowo będzie można usłyszeć kilka bardzo dawno niegranych, elektronicznych kompozycji Andrzeja Smolika – zapewne będzie to gratka dla fanów twórczości Artystki. Wokalistka rozpoczęła karierę muzyczną u schyłku lat 80tych i błyskawicznie podbiła serca polskiej publiczności. Poza działalnością w rockowej grupie HEY i gościnnymi występami w innych zespołach, Nosowska prowadzi niezwykle udaną karierę solową. Wydała do tej pory sześć albumów studyjnych, z których ostatnie dwa, Osiecka (2008) i 8 (2011), pokryły się platyną. Jest również laureatką wielu nagród i wyróżnień. Ma na koncie między innymi ponad dwadzieścia Fryderyków, w większości za osiągnięcia solowe. Tylko w 2012 roku uzyskała sześć nominacji do tej zaszczytnej statuetki. W latach 2012 – 2013 była dyrektor artystyczną projektu Męskie Granie, co potwierdziło jej niesłabnącą pozycję na polskim rynku muzycznym.

www.nosowska.pl


Artur Rojek - 16.05

Lider, kompozytor, autor tekstów, wokalista, promotor. Przez 20 lat frontman Myslovitz, jednego z najbardziej popularnych zespołów w Polsce, z którym dowiódł, że można pogodzić ambitne granie inspirowane zachodnią alternatywą z masowo czytelną formułą popowego przeboju. Artur Rojek jest również pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym OFF Festivalu odbywającego się nieprzerwanie od 2006 roku, który jest określany mianem najlepszej imprezy z muzyką niezależną w Polsce i wysoko ocenianej pośród innych tego typu imprez w Europie.


Maria Peszek - 16.05

Ta wszechstronnie utalentowana artystka zadebiutowała w 1995 roku jako aktorka na deskach krakowskiego Teatru im. Juliusza Słowackiego. W 2005 roku rozpoczęła swoją karierę muzyczną. Od tamtego czasu wydała trzy płyty dzięki którym stała się jedną z najbardziej cenionych polskich wokalistek.


Pidżama Porno - 15.05

Ten nietuzinkowy zespół zapisał się złotymi literami na kartach historii polskiej sceny muzycznej. Po 7 latach zawieszenia w czasie i przestrzeni, wznawia działalność. Pidżama powstała w 1987 roku z inicjatywy Grabaża (Krzysztofa Grabowskiego) oraz Kozaka (Andrzeja Kozakiewicza). Wkrótce dołączyli do nich kolejni muzycy, a dwa lata później ukazał się debiutancki album formacji zatytułowany „Ulice jak stygmaty’. Wkrótce ukazał się też kolejny krążek „Futurista”, gdzie znalazły się takie utwory jak: „Gnijąca modelka w taxi”, „Maszerujemy naprzód (Odlotowa Dorota)” oraz „Permanentna rewolucja”. Chórki śpiewała wówczas Kasia Nosowska, zaś Marcin Świetlicki określił album jako „cudownie odnaleziony, brakujący łańcuszek w polskim rocku”. Mimo to zespół w 1995 roku rozpadł się. Reaktywacja Pidżamy przypada na drugą połowę lat 90. Muzycy wydali wtedy singiel „Zamiast burzy”, a po podpisaniu kontraktu z firmą S.P. Records krążek „Złodzieje zapalniczek”. Album ten z przebojami: „Ezoteryczny Poznań”, „Stąpając po niepewnym gruncie”, „Bal u Senatora '93” oraz „Nasze nogi są jak z gumy” przyniósł grupie ogromną popularność. W 1998 ukazał się kolejny krążek: „Styropian”, gdzie większość piosenek stała się absolutnymi przebojami, śpiewanymi przez kolejne pokolenia fanów – „Do nieba wzięci”, „Antifa”, „Gdy zostajesz u mnie na noc”, „Wściekła Mariola”.

Od tego czasu niemal każde wydawnictwo Grabaża i spółki witano z dużym zainteresowaniem i radością: „Ulice jak stygmaty – absolutne rarytasy”, „Marchef w butonierce” – z piosenką „Twoja generacja” ,oraz „Bułgarskie centrum” (z 2004 roku promowane przez utwór „Wirtualni chłopcy”. Ogromną popularność Pidżama zawdzięcza koncertom – w tym zarejestrowanym na „Koncertówce 1” i „Koncertówce 2”.W 2002 roku trzej członkowie formacji powołali do życia nowy zespół Strachy na lachy. Obecnie Pidżama grająca w składzie: Grabaż (wokal, teskty), Kozak (gitara), Dziadek (Sławek Mizarkiewicz, gitara), Julo (Julian Piotrowiak, bas) i Kuzyn (Rafał Piotrowiak, perkusja) zawiesiła działalność po urodzinowo – pożegnalnej trasie koncertowej.


Luxtorpeda - 15.05

Zespół LUXTORPEDA powstał w 2010 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Roberta Freidricha (Acid Drinkers, Turbo, Flap Jack, 2Tm2,3, Arka Noego, KNŻ), który do współpracy zaprosił: gitarzystę Roberta Drążka, basistę Krzysztofa Kmiecika (Armia, 2Tm2,3) oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka. W 2011 roku skład uzupełnił wokalista Przemysław Frencel (52 Dębiec).
Debiutancki album LUXTORPEDA miał swoją premierę w maju 2011 roku. Połączenie garażowo-punkowo-rockowych brzmień z życiowymi tekstami o walkach, upadkach, powstaniach, ciemnościach i nadziei sprawiło, że grono fanów zespołu zaczęło się szybko powiększać. Zespół dał się poznać szerszej publiczności podczas Jarocin Festiwal 2011 oraz podczas 17 edycji Przystanku Woodstock 2011, a utwór Autystyczny wspiął się na pierwsze miejsca wielu list przebojów. Pisma Metal Hammer i Teraz Rock uznały grupę za najlepszy zespół roku. Ich kolekcja wyróżnień powiększyła się również o Fryderyka w kategorii Najlepsza Płyta Roku.

Druga płyta pt. Robaki trafiła do fanów dokładnie rok po debiucie. I równie szybko, jak pierwsza zdobyła status złotej płyty. Pochodzący z niej utwór Wilki dwa gościł przez 10 tygodni na pierwszym miejscu listy przebojów radiowej Trójki. Rok 2012, to również występy na największych imprezach muzycznych, u boku takich wykonawców ,jak Slayer, Metallica, Motorhead czy Limp Bizkit.
1 kwietnia 2014 roku LUXTORPEDA wydała swój trzeci studyjny album, pt. A morał tej historii mógłby być taki, mimo że cukrowe, to jednak buraki, który promował singiel Mambałaga.


Kult - 15.05

Niewiele jest w Polsce zespołów, które mogą dorównać tej legendzie stworzonej przez Kazika Staszewskiego i Piotra Wieteskę! Każdy koncert staje się niezwykłym doświadczeniem zapadającym w pamięć na lata, a ich piosenki natychmiast wpisują się do kanonu polskich klasyków! Zespół powstał na początku 1982 roku w Warszawie. Swój pierwszy koncert zagrał 07 lipca 1982 roku w warszawskim klubie "Remont". KULT to chyba jedyny w Polsce zespół, który aktywnie i nieprzerwanie gra już od 30 lat.

Polscy radiosłuchacze znają doskonale ponad 30 utworów KULT-u ze wszystkich list przebojów np."Piosenka młodych wioślarzy", "Do Ani", "Krew Boga", "Polska", "Parada wspomnień", "Rząd oficjalny", "Baranek", "Kochaj mnie, a będę twoją", „Gdy nie ma dzieci” i inne. Zagrali ponad 3000 koncertów. Występowali 8-krotnie w Jarocinie i wszystkich innych festiwalach oraz przeglądach w Polsce. Oprócz tego gościli na koncertach w Brazylii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Niemczech, Czechach, Szwecji, Stanach Zjednoczonych. Ich koncerty to ponad 2-godzinne spektakle. Niekwestionowanym liderem zespołu jest Kazik Staszewski, którego działalność zespołowa jak i solowa charakteryzuje się nie tylko sukcesami pod względem artystycznym ale i komercyjnym.


GrubSon - 16.05


Grubson jest osobą obok której nie można przejść obojętnie - jego charakterystyczny głos, flow, muzyka oraz przekaz trafia do coraz szerszego grona ludzi. Dzięki takim utworom jak „Ja majka mam"," Kochana" czy „Ludzie prości" od jakiegoś czasu jest osobą rozpoznawalną na polskiej scenie. 4 marca 2015r. to data premiery 3. studyjnego (legalnego) albumu GrubSona zatytułowanego "Holizm". Promują go 3 single ("Złota Kula", "Sanepid" oraz "Jedna z planet") w których, oprócz Jareckiego, pojawiają się bardzo ciekawi goście - Krzysztof Zalewski i Marcelina - na co dzień zajmujący się muzyką alternatywną.


Konkurs kapel

Mamy zaszczyt ogłosić zwycięzce konkursu młodych kapel, a tym samym ogłosić pełny skład tegorocznego Festiwalu Czyżynalia - Krakowskie Juwenalia. Do składu dołączył bowiem zespół Ostatni w Raju.

Jak sami o sobie piszą: "...to nazwa sensowna, pozostawia w umysłach zaszczepione słowa!", bowiem zespół wykonuje bezkompromisowy rock 'n' roll i generuje autentyczne emocje. Kiedy wychodzą na scenę dają z siebie wszystko, oddając się bez reszty i nie odpuszczając nawet na moment. Każdy koncert to specyficzne wydarzenie podczas którego zarówno muzycy, jaki i słuchacze, wpadają w niesamowity trans.

Stawiają na proste rozwiązania, bo rock n' roll to dla niech nie przelotna moda, tylko sposób na życie.
Formalnie zespół powstał na początku 2010, jednak obecny skład ukształtował się 13 czerwca 2013. Panowie zdążyli już zostać zwycięzcami takich konkursów jak RockFest w Łodzi, CKart w Gdowie czy PoliKultura w Krakowie. Przez cały czas grupę charakteryzował dynamizm, rozmach, zapał i temperament – cztery słowa, które tworzą perfekcyjny rock.

Znacie przecież te piosenki, które mają w sobie tyle energii, że podczas odtwarzania wlewają ją w słuchających i nie da się nie kiwać głową do rytmu. A w przypadku Ostatniego w Raju wszystkie kawałki dają właśnie taki efekt.

W Swoim zgłoszeniu do konkursu zespół napisał: "Nazywamy się Ostatni w Raju, jesteśmy krakowskim zespołem, grającym rock n’ rolla, z tekstami po Polsku. Tworzymy do nich własną unikatową, wpadającą w ucho muzykę. Całość przedstawiamy w energicznych aranżacjach na scenie, dzięki czemu każdy koncert to swoistego rodzaju widowisko. Powstaliśmy w czerwcu 2013 roku, z bagażem doświadczeń wyniesionym z grania w poprzednich zespołach, połączyliśmy nasze siły, by utworzyć jedność i zmienić świat na lepsze! Nazwa symbolizuje, iż jako muzycy zostawiamy cząstkę siebie w naszych utworach rzez co nie umrzemy do końca, dlatego będziemy Ostatni w Raju."

Muzycy zespołu mieli okazje dzielić scenę między innymi z takimi artystami jak: Dżem, Łzy, Koniec  Świata,  Akurat, Big  Cyc czy T.Love, bowiem od samego początku istnienia intensywnie koncertują, grając po niemal sto koncertów rocznie.  Ostatni w Raju mają na swoim koncie debiutanckie   demo   "Maskarada"   oraz   teledysk promujący  o  tej  samej  nazwie.

Zespół tworzą:
Łukasz Wójcik - śpiew, gitara
Łukasz 'malina' Malinowski - gitara, chórki
Piotr Malinowski - gitara basowa
Mateusz Mat Zakrzewski - perkusja

// www.youtube.com/user/OstatniwRaju
// www.facebook.com/OWRkrakow/info?tab=page_info

Aktualna rozpiska koncertów wygląda następująco:

15 maja
16:30 – otwarcie bram
17:00 – 17:30 Ostatni w Raju
17:45 – 19:00 Luxtorpeda
19:30 – 20:45 Curly Heads
21:15 – 22:45 Pidżama Porno
23:15 – Kult

16 maja
16:30 – otwarcie bram
17:00 – 18:00 GrubSon
18:30 – 19:45 Nosowska
20:15 – 21:30 Maria Peszek
22:00 – 23:15 Artur Rojek
23:45 – Mogwai

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.Powiązane