Opera Histeria: w/ UVB/ Spectribe /Anja Kraft /Chinaski /Mono w Lublinie

Bilety na koncert Opera Histeria: w/ UVB/ Spectribe /Anja Kraft /Chinaski /Mono w Lublinie - 14-04-2018

Koncert Opera Histeria: w/ UVB/ Spectribe /Anja Kraft /Chinaski /Mono w Lublinie

Anja Kraft , Chinaski , SPECTRIBE , UVB

14.04.2018 22:00

Lublin(Lubelskie) - Spotkania Kultur


Opera Histeria - druga odsłona cyklu z muzyką elektroniczną w Centrum Spotkania Kultur.

Pierwsze wydarzenie z cyklu Opera Histeria pokazało nam, że jesteśmy gotowi do opowiedzenia historii, która ma się dopiero wydarzyć i sprawić, że z imprezy na imprezę będzie to historia coraz bardziej intrygująca, wciągająca i melancholijna zarazem. Impreza z Acronymem utwierdziła nas w przekonaniu, że pomysł aby ściągać do Lublina artystów prezentujących najwyższy poziom tanecznej elektroniki jest w pełni uzasadniony. Pierwszą odsłonę mamy za sobą, długo jeszcze będziemy wspominać tę hipnotyczna podróż. Dziękujemy wszystkim, którzy wytrwali z nami do końca. Przyszłość wygląda następująco, widzimy się 14 kwietnia, zaprosiliśmy tym razem jednego z czołowych przedstawicieli Holenderskiego labelu Mord Records. MORD to skrót od morderstwa. MORD to legendarne już wydawnictwo, do którego należą m.in. FJAAK, Pan-Pot, Bloody Mary, Stefan Goldmann, Stanislav Tolkachev, Lag, Oscar Mulero, Perc, Endlec, Takaaki Itoh oraz nasz gość, francuz - UVB.

◉ UVB [ Mord Records / Body Theory]
UVB to francuski DJ i producent, który już zdążył sporo namieszać na światowej scenie techno. Poza swoim solowym projektem, pracuje również w duecie z Jean Redondo pod aliasem Daxyl. Artysta zasłynął swoimi unikalnymi DJ-setami, skomponowanymi wyłącznie z jego własnych produkcji. Na co dzień w swoich setach stawia na energię, sięgając często po klasyczne, bezkompromisowe numery. Po świetnych wydawnictwach w MORD Records w 2014 roku, kolejny raz powalił nas na kolana, upubliczniając swój pierwszy album zatytułowany ,,Life”, wydany na trzech dwunastocalowych krążkach.

◉ Spectribe [SLAP]
Spectribe / Karol Rakowski (SLAP). Facet z polotem, doskonały DJ, dusza raveowca, doświadczenie zdobywane latami, energia wokół której nie sposób przejść obojętnie. Od ponad dziesięciu lat również VJ i reżyser multimediów. Występował na wszystkich festiwalach muzycznych w Polsce, współpracując z takimi zespołami jak Skalpel, Miloopa, Oszibarack, Igor Boxx. Jako reżyser multimediów współtworzył spektakle między innymi Krystiana Lupy, Jana Klaty, Agaty Dudy-Gracz... Na Wrocławskiej Fontannie Multimedialnej, gdzie sprawuje stanowisko Dyrektora Artystycznego współpracował z Brianem Eno. Współtwórca efektów specjalnych nominowanego do Oskara filmu: “Królik po Berlinsku” w reż. Bartka Konopki. Zafascynowany muzyką elektroniczną od lat. Założyciel grupy SLAP, pasjonat mocnego i dobrego brzmienia oraz energiczny tancerz. Jego sety są stylowo niejednolite i mocno odzwierciedlają to co siedzi mu w głowie. Fascynują go brudne, brytyjskie, industrialne, połamane i eksperymentalne dźwięki. Supportował występy takich gwiazd jak: DVS-1, Paula Temple, Function, Answer Code Request, Etapp Kyle, Headless Horseman, OPhase, IVVO, Deadbeat, Extrawelt, Hector Oaks, Fiedel, Norman Nodge, Dax J, Yan Cook...

◉ Anja Kraft [ Instytut / ELECTRIFED. / RAUT]
DJ'ka zdobywająca coraz większe uznanie wśród swoich pobratymców, konsekwentnie szlifowany styl i technika. Doskonała selekcja i niespotykane wyczucie - tak w skrócie można określić muzyczne wcielenie Anji Kraft. Lubi zaskakiwać mrocznymi, hipnotycznymi dźwiękami, zawsze perfekcyjnie budując napięcie przez cały mix. Odwaga i bezkompromisowość - djka ucieka od trendów i utartych schematów, pokazując publiczności wyłącznie własną, oryginalną wizję muzyki elektronicznej.

◉ Chinaski [Prepar]
Dj, promotor muzyki elektronicznej, pomysłodawca cyklu Sonic Phenomena oraz Opera Histeria. Założyciel klubu Prepar, obecnie grupy zajmującej się organizacją imprez. Swoje występy określa jako odważne i eklektyczne, łączące to, co w muzyce klubowej przetrwało próbę czasu z tym, co wymaga nowych interpretacji i poszukiwań, a przede wszystkim z tym, co w muzycznej elektronice najświeższe i najbliższe ucha.

◉ Wizualizacje: MONO [Umtz Umtz]