Hatti Vatti live band i uczestnicy warsztatów w Gdańsku

Bilety na koncert Hatti Vatti live band i uczestnicy warsztatów w Gdańsku - 12-05-2018

Koncert Hatti Vatti live band i uczestnicy warsztatów w Gdańsku

HATTI VATTI

12.05.2018 18:00

Gdańsk(Pomorskie) - Miejski Dom Kultury w Grańsku - Stacja Orunia - MDKwG


Koncert Hatti Vatti, a także koncerty uczestników warsztatów to niezwykła inicjatywa. Z jednej strony dlatego, że na scenie pojawi się weteran trójmiejskiej elektroniki – Hatti Vatti i wystąpi jako live band odgrywając materiał ze świetnie przyjętej płyty „Szum”. Z drugiej strony dlatego, że wystąpi grupa uczniów Stendka (LASY), która przez kilka miesięcy pod jego okiem poznawała tajniki programu Ableton.
Czas na test. 12 maja uczestnicy warsztatów dobrani w duety zaprezentują swoją twórczość. Czy w kilka miesięcy da się opanować Ableton na tyle, aby tworzyć interesującą muzykę? Czy dla uczestników będzie to pierwszy nieśmiały krok w stronę kariery? Czy uda się przełożyć muzyczne inspiracje na własną twórczość? Od trapów po softelectro, od Tima Heckera po Moderat? Przekonajcie się sami już 12 maja w Stacja Orunia. 
W dodatku dzięki uprzejmości sklepu Rock and Roll a także firm Korg i Alesis do waszej dyspozycji i testów będą syntezatory i urządzenia midi tych firm!
 
Imprezę poprowadzi Maciej Stendek.
Podczas warsztatów będą prowadzone zapisy na kolejną edycję. 


Hatti Vatti (live band) to projekt Piotr Kalińskiego – czołowego twórcy muzyki elektronicznej w Polsce, a także aktywnego muzyka i członka grup HV/NOON, Nanook of the North, FFrancis, czy Gówno.
 
Skład: 
Piotr Kaliński (gitara + elektronika), 
Paweł Stachowiak (Moog), 
Rafał Dutkiewicz (perkusja). 
Zagrają najnowsze wydawnictwo projektu - „SZUM”, który w zaskakujący sposób łączy różnorodność i minimalizm, dawkując napięcie. Na albumie dominują brzmienia analogowych instrumentów, a także sample odnalezione przez artystę w archiwach radiowych i filmowych. Piotr Kaliński na najnowszej płycie zadaje pytanie, czy żyjemy już w dystopijnym świecie maszyn. Czy społeczeństwo podlega całkowitej kontroli? Czy dwudziestowieczni futurystyczni twórcy naiwnie zachwycali się technologią, czy też przewidywali przyszłość? Dzięki współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym oraz holenderskim instytutem Sound & Vision, Kaliński wykorzystał archiwa dźwiękowe i przetłumaczył artystyczne wizje z drugiej połowy XX wieku na współczesny język nowej elektroniki. Echa prac kompozytorów ze Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia przemykają tu obok inspiracji płynących z eksperymentalnych animacji lat 70. i 80.
 



Powiązane