BREAKOUT SYMFONICZNIE w Toruniu

Bilety na koncert BREAKOUT SYMFONICZNIE w Toruniu - 30-11-2018

Koncert BREAKOUT SYMFONICZNIE w Toruniu

Breakout

30.11.2018 19:00

Toruń(Kujawsko-pomorskie) - Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki


Niezwykły koncert poświęcony pamięci dwóch ikon polskiego rocka i bluesa: Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej.
Breakout to polski zespół bluesrockowy, którego członkami byli m.in. znakomici artyści - Tadeusz Nalepa i Mira Kubasińska. W roku 2018 przypada 50-ta rocznica powstania zespołu, więc okazja do realizacji symfonicznej odsłony największych hitów Breakoutu jest tym bardziej szczególna.
Połączenie bluesa z klasyką i wybornymi symfonicznymi aranżami, znakomici artyści i przede wszystkim kultowe przeboje, które na stałe wpisały się w historię polskiej muzyki rozrywkowej stanowi z całą pewnością doskonałą okazję na spędzenie wyjątkowego wieczoru andrzejkowego.
 
Piotr Nalepa gitarzysta i kompozytor, syn Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej rozpoczynał swoją karierę u boku ojca, w którego zespole występował nieprzerwanie od 1993 roku.  W styczniu 2008 r. z okazji 40. rocznicy założenia grupy Breakout ruszyła trasa Piotr Nalepa Breakout Tour, w której muzykowi towarzyszy zespół Nie-bo. Teraz trasa Piotr Nalepa Breakout Tour wzbogacona jest o orkiestrę symfoniczną.
 
Piotr Nalepa o trasie koncertowej:
   
„Po dziesięciu latach mamy za sobą ponad dwieście koncertów i wiele wspaniałych spotkań z ludźmi, dla których ta muzyka znaczy bardzo wiele… Występowaliśmy w wielu miastach Polski, a także Austrii, Niemiec, Czech i USA. Projekt symfoniczny jest sposobem na oddanie hołdu wspaniałym twórcom, których dorobek artystyczny to znacząca część historii polskiej muzyki rozrywkowej (w 2017 roku minęła dziesiąta rocznica śmierci Tadeusza Nalepy). Pragniemy dotrzeć wszędzie tam, gdzie istnieją zespoły symfoniczne i wszędzie tam, gdzie znajdziemy możliwości realizacji tego projektu. Mamy gotowe aranżacje na orkiestry symfoniczne”.
 
Wystąpią:
Piotr Nalepa – gitara
Robert Lubera – gitara, śpiew
Żaneta Lubera – śpiew
Wojtek Famielec – gitara basowa
Michał Jurkiewicz – organy Hammonda
Józef Rusinowski – perkusja
Marek Czekała – dyrygent
Toruńska Orkiestra Symfoniczna


W programie m.in. Gdybyś kochał, hej; Poszłabym za tobą; Do kogo idziesz?; Modlitwa; Kiedy byłem małym chłopcem..

 
Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty dla grup zorganizowanych!
Szczegóły uzyskasz, kontaktując się z: Katarzyna Olszewska
tel. +48 56 644 83 01
tel. kom. +48 790 206 810 
e-mail: k.olszewska@tos.art.pl Powiązane