Sygnał/Szum 2.0: Mazut / Palcolor w Płocku

Koncert Sygnał/Szum 2.0: Mazut / Palcolor w Płocku - 17-08-2018

Koncert Sygnał/Szum 2.0: Mazut / Palcolor w Płocku

Palcolor , MAZUT

17.08.2018 20:00

Płock(Mazowieckie) - Stowarzyszenie Teatr Per Se


Fundacja Nobiscum zaprasza na podwójne wydarzenie koncertowe w ramach cyklu poświęconego poszukującej muzyce elektronicznej Sygnał / Szum. W sobotę 11 sierpnia w siedzibie Płockiej Galerii Sztuki wystąpią Radosław Kurzeja oraz kurator cyklu Piotr Dąbrowski. W piątek 17 sierpnia zapraszamy na koncerty projektów Mazut i Palcolor na Scenie Off Off.

Wydarzenie stanowi inaugurację nowej odsłony cyklu Sygnał/Szum pod skrzydłami płockiej Fundacji Nobiscum a możliwe będzie także dzięki współorganizatorom, którymi są Płocka Galeria Sztuki oraz Stowarzyszenie Teatr Per Se.

Mazut to warszawski duet założony przez Pawła Starca i Michała Turowskiego. Mazut to dużo kolorowych efektów, zabawkowy klawisz, stare radioodbiorniki, dyktafony, znalezione na śmieciach i zakupione na pchlich targach magnetofonowe taśmy, mikrofony, samplery, syntezatory, automaty perkusyjne i masa innych sprzętów. Mazut to działanie na pograniczu lo-fi acid techno, industrialu i szeroko pojętego hałasu. Mazut to estetyzacja przemocy. Mazut to muzyka brudna, prosta i prymitywna. Mazut to szamanizm i ciągła repetycja. Mazut to wieczna improwizacja. Do tej pory wydali trzy studyjne materiały i od cholery koncertowych bootlegów w mp3. Warto sprawdzić ich najnowszy album, wymęczony w pocie, krwi i bólu egzystencji, ATLAS.

https://www.facebook.com/mazutnoise/
https://mazutnoise.bandcamp.com/

Palcolor to projekt Emila Macherzyńskiego, powstały w Łodzi i od 2013 roku działający w Warszawie. Tworzy dziwną i ładną muzykę na tanich analogach i syntezatorach FM, inspirowaną starą elektroniką, muzyką użytkową i kosmische. W wolnym czasie czyta dużo Wikipedii, interesuje się radiostacjami numerycznymi, Sannjasą i Koreą Północną.

https://www.facebook.com/palcolor/
https://palcolor.bandcamp.comPowiązane