New People w Poznaniu

Koncert New People w Poznaniu - 04-10-2018

Koncert New People w Poznaniu

New People

04.10.2018 19:00

Poznań(Wielkopolskie) - Klubokawiarnia Meskalina


oncert w Meskalinie.
Bilety:
25 zł ( I pula 50 sztuk)
30 zł (II pula)
35 zł (w dniu koncertu)
Grupę tworzy siedem osób połączonych miłością do pisania piosenek i śpiewania na wiele głosów. W skład zespołu wchodzą muzycy znani z m.in. The Car Is On Fire, Magnificent Muttley, Crab Invasion, Drekoty, AlaZaStary, Eric Shoves Them In His Pocket.

23 lutego ukazał się debiutancki album zespołu New People (wyd. Toinen Music / Agora)

Debiut New People jest jak koktajl truskawkowy, tylko że zamiast truskawek jest amerykański soft-rock z lat 70-tych oraz muzyka disco z przełomu lat 70- tych i 80-tych. Dziesięć dojrzałych piosenek przesiąkniętych jest rozgrzewającym motownowym bujaniem i kolorowymi harmoniami wokalnymi – w zespole są dwie wokalistki i czterech wokalistów. Utwory układają się w mini-historię o rozstaniu, samotności i pozytywnym wychodzeniu z życiowych zakrętów. Są jednocześnie wcieleniem idei muzyki otwartej, inkluzywnej, angażującej, przepełnionej tanecznym drajwem. 7-osobowy kolektyw New People nagrał rozrywkowo-introspektywną płytę, po której masz ochotę wrócić do klasyków Chic i Michaela Jacksona albo po prostu zjeść grejpfruta czy pójść pobiegać.


Bartek Chaciński - Polifonia, Polityka: " ... piszą melodyjnie, sprawnie operują harmonią, zręcznie aranżują wokale i celnie wpuszczają w to wszystko brzmienia retro ..."

Michał Wieczorek - Uwolnij Muzykę: „Kompozycje są nie tylko świetnie skrojone, ale także, a może przede wszystkim, popowymi perełkami, które chce się nucić od pierwszego spotkania"

Jacek Świąder - Gazeta Wyborcza: „Ich rzemiosło to pisanie piosenek ku twojej, słuchaczu, przyjemności. Debiut New People będzie wśród najlepszych polskich płyt roku 2018"

Przemek Budnik - Brand New Anthem: „To nawet trochę dziwne czuć pod koniec lutego, że właśnie słucha się muzyki z czołówki tegorocznych podsumowań"

Anna Nicz - Interia Muzyka: "New People" to taki przyjemniaczek, do którego ciężko o cokolwiek się przyczepić. Bo i banalności mu nie zarzucę. Wszak chwilę temu pochwaliłam za brak niepotrzebnego kombinowania, który jest w cenie"
Skład zespołu:

Alicja Boratyn — śpiew
Natalia Pikuła — śpiew
Jakub Czubak — bas, śpiew, gitara, piano
Aleksander Orłowski — perkusja, śpiew, bas, perkusjonalia
Piotr Piechota — klawisze, perkusja
Jakub Sikora — gitara, śpiew
Hubert Woźniakowski — gitara, bas, śpiew


Sprawdź New People na Facebooku i Instagramie:
Facebook: facebook.com/newpeopleband
Instagram: instagram.com/newpeople.band/Powiązane