Tauron Nowa Muzyka Pop-Up! (Kraków)

Bilety na koncert Tauron Nowa Muzyka Pop-Up! (Kraków) - 17-11-2018

Koncert Tauron Nowa Muzyka Pop-Up! (Kraków)

WHO MADE WHO , Noon , Luke Vibert , The Field , !!! (Chk Chk Chk)

17.11.2018 19:00

Kraków(Małopolskie) - Teatr Łaźnia Nowa


Sezon festiwalowy za nami, wracamy do klubów! Już 17 listopada w krakowskim Teatrze Łaźnia Nowa odbędzie się druga odsłona wyjątkowego projektu Tauron Nowa Muzyka Pop-Up! Podczas wydarzeń sygnowanych marką festiwalu występują artyści światowej klasy i tym razem nie będzie inaczej. W Nowej Hucie zagrają:

!!! (Chk Chk Chk) US
Who Made Who DK
Luke Vibert UK
The Field SE
Noon PL

Tauron Nowa Muzyka Pop-Up to projekt specjalny, którego pierwsza odsłona odbyła się 
w czerwcu we Wrocławiu:

„Zagrali wtedy Mouse On Mars, Meute, Michael Mayer i Sebastian Mullaert. Drugi koncert, ale już z innym składem, zaplanowaliśmy w Krakowie. Wybraliśmy oba miasta, ponieważ są bliskie naszemu sercu i należą do wiodących ośrodków kulturalnych, ale przede wszystkim obserwujemy tu rosnące zainteresowanie muzyką elektroniczną oraz festiwalem Tauron Nowa Muzyka Katowice. Z południa Polski przyjeżdża co roku do Katowic wielu fanów naszej imprezy. Poprzez jednodniowy cykl Pop-Up chcemy przybliżyć mieszkańcom Krakowa, którzy jeszcze nie poznali Festiwalu, nasze główne wydarzenie oraz zachęcić ich do odwiedzenia w czerwcu niedalekich sąsiadów.” – mówi Adam Godziek z More Music Agency, organizator Festiwalu.

Akt drugi mini-trasy odbędzie się w krakowskim Teatrze Łaźnia Nowa. Postindustrialna przestrzeń dawnych warsztatów szkolnych to idealne miejsce na spotkanie z artystami słynącymi z eksperymentów z formą i strukturą. Szykuje się doskonała okazja by zasmakować niepowtarzalnego klimatu Nowej Muzyki w warunkach klubowych.

Gwiazdą wieczoru będzie !!! (ChkChkChk). Zespół słynie z żywiołowych koncertów, jednoczenia punkowego brudu i chaosu z lekkością funku oraz wpływami muzyki klubowej. Wykrzykniki wystąpiły w ubiegłym roku na festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice 
i w zgodnej opinii większości uczestników oraz dziennikarzy był to jeden z najlepszych koncertów, nie tylko tamtej edycji! Absolutna moc od pierwszego do ostatniego utworu 
i niespożyta energia Nica Offera udzieliła się dosłownie wszystkim, którzy znaleźli się wtedy pod sceną. Taneczne szaleństwo w najczystszej postaci!

Zbliżone inspiracje dały początek duńskiemu trio WhoMadeWho. W ich nagraniach rzężenie gitar spotyka elektroniczne beaty, a koncerty to emocjonujące show, które kilkakrotnie mieli okazję przeżywać również bywalcy katowickiego festiwalu.

Brytyjczyk Luke Vibert to jeden z najbardziej nieprzewidywalnych producentów muzyki elektronicznej. W trakcie 25-letniej kariery nagrywał już techno, ambient, disco, drum’n’bass, downtempo i trip hop. W ostatnich latach fascynuje go taneczny acid i electro, którego na pewno nie zabraknie w Krakowie.

The Field to jedna z gwiazd wytwórni Kompakt, którego muzykę najprościej określić jako koronkowe ambient techno. Artysta słynie z zamazywania granic między eksperymentem, muzyką taneczną i przemyślanymi strukturami dźwiękowymi.

W Teatrze Łaźnia Nowa wystąpi także Noon, niegdyś uważany za jednego z najlepszych producentów hiphopowych w Polsce. Od lat komponuje także eksperymentalną muzykę elektroniczną, którą publikuje nakładem własnej wytwórni Nowe Nagrania.

Tego wieczoru nie zabraknie również hipnotycznych iluminacji i doskonałego dźwięku, 
z którego słynie m.in. festiwal Tauron Nowa Muzyka Katowice. Jego 14. edycja odbędzie się w dniach 20-22 czerwca 2019 r.!

ARTYŚCI:
!!! (ChkChkChk) US 
Założony w Kalifornii, ale rezydujący na stałe w Nowym Jorku zespół słynący z jednoczenia punkowego brudu i chaosu z lekkością funku i wpływami muzyki klubowej. Mimo zmian składu, „wykrzykniki” grają nieprzerwanie od 1996 roku. Dzięki smykałce do chwytliwych, ale rozbudowanych kompozycji, stali się jedną z ikon fali „indie dance/dance punk” na początku stulecia. Nagrali wspólnie 7 albumów, w tym ostatni „Shake The Shudder”, opublikowany nakładem prestiżowej wytwórni Warp. W pracach nad płytą brali udział m.in. didżeje Phil Moffa oraz Joakim.
// chkchkchk.net/
https://www.facebook.com/chkchkchk/
https://twitter.com/chkchkchk/
https://www.instagram.com/chkchkchk_og/
https://www.youtube.com/user/ChkChkChkVEVO

WHO MADE WHO DK 
Duńskie trio specjalizujące się w tanecznej odsłonie muzyki rockowej. Perkusista Tomas Barfod, wokalista i basista Tomas Hoffding oraz wokalista i gitarzysta Jeppe Kjellberg nazywają siebie „najlepszym zespołem w galaktyce”. Od momentu założenia w 2003 roku 
w Kopenhadze łączą gitary z muzyką klubową, a inspiracje stylistyką no-wave i punk-funk 
ze skłonnością do przewrotnych coverów. Jedny z ich największych przebojów były m.in. punkowe interpretacje „Satisfaction” Benny’ego Bennasi i „Flat Beat” Mr Oizo. Zespół wydał 6 studyjnych albumów.
https://www.facebook.com/whomadewho
https://www.instagram.com/whomadewhoofficial/
https://soundcloud.com/whomadewho
https://twitter.com/whomadewho
https://www.residentadvisor.net/dj/whomadewho

LUKE VIBERT UK
Niezwykle płodny producent, utalentowany DJ i bliski współpracownik Richarda D. Jamesa, znanego lepiej jako Aphex Twin. Status legendy zawdzięcza wydawaniu kilkudziesięciu płyt dla tak różnych wytwórni, jak Warp, Ninja Tune, Mo’ Wax, Rephlex, Planet Mu, Hypercolour. Vibert na przestrzeni wieloletniej kariery próbował sił w niemal każdym gatunku elektroniki: od ambientu, przez techno, po disco, downtempo i drum’n’bass. W ostatnich latach Luke Vibert koncentruje się na muzyce tanecznej, nagrywając doskonale przyjętą serię płyt 
z muzyką acid i czerpiąc obficie z dorobku rave.
// www.wagonchrist.com/
https://twitter.com/LukeVibert
https://www.facebook.com/lukevibertuk/

THE FIELD SE
Urodzony w południowej Szwecji, spędził lata szkolne w Sztokholmie i Lizbonie, w równym stopniu poświęcając czas zajęciom w akademii muzycznej, co pogowaniu przy muzyce Misfits i Dead Kennedys. Zafascynowany muzyką elektroniczną zaczął tworzyć własne nagrania w połowie lat 90. Komponował pod wieloma pseudonimami, ale to The Field zdobył największe uznanie i popularność. Fuzja rozmaitych inspiracji, od punka, przez minimalizm, muzykę eksperymentalną i disco, po krautrock, zaowocowała fascynującą hybrydą ambient techno. The Field słynie z zamazywania granic między eksperymentem, muzyką taneczną 
i przemyślanymi strukturami dźwiękowymi. 
https://www.facebook.com/thefield
https://thefield.bandcamp.com/
https://www.residentadvisor.net/dj/thefield

NOON PL
Mikołaj Bugajak ma na koncie przynajmniej kilka płyt, które zasłużyły na miano klasycznych. Słynący z nieszablonowego podejścia do muzyki rozpoczął karierę jako producent muzyczny, odpowiadając za sukces takich artystów jak Grammatik oraz Pezet. NOON 
to jednak przede wszystkim muzyka instrumentalna, zawarta na czterech minialbumach, 
z których każdy utrzymany jest w innej stylistyce. Droga od instrumentalnego hip-hopu, przez muzykę elektroniczną, aż do kompozycji akustycznych odbyła się płynnie głównie za sprawą charakterystycznego brzmienia, które jest jego wizytówką. NOON prowadzi również wytwórnię Nowe Nagrania, wydającą muzykę polskich, młodych producentów.
https://www.facebook.com/MikolajBugajak/
// nowenagrania.pl/Powiązane