Trebunie Tutki & Quintet Urmuli - "Duch Gór" w Kościelisku

Bilety na koncert Trebunie Tutki & Quintet Urmuli - "Duch Gór" w Kościelisku - 06-11-2018

Koncert Trebunie Tutki & Quintet Urmuli - "Duch Gór" w Kościelisku

Trebunie Tutki , Quintet Urmuli

06.11.2018 20:00

Kościelisko(Małopolskie) - Kościół św. Kazimierza


Kościelisko Music Trail Festival 2018 – na styku kultur

Trebunie Tutki i Quintet Urmuli – „Duch Gór” 
06.11.2018 , godzina 20:00, Kościół św. Kazimierza w Kościelisku


Po trzech fantastycznych dniach festiwalowych podczas których wystąpili: Gooral, Polaniorze, Dagadana, Niewte, Tęgie Chłopy, Misia Furtak, Henry No Hurry  i Helaine Vis, przyszedł czas na finał naszych spotkań w ramach Kościelisko Music Trail Festival 2018 – na styku kultur. 6 listopada odbędzie się specjalny koncert w kościele św. Kazimierza w Kościelisku, podczas którego wystąpią Trebunie Tutki oraz gruziński Quintet Urmuli z projektem „Duch Gór”.

Tegorocznej edycji towarzyszy hasło „Na styku kultur”. Nie zabrakło zarówno bardziej tradycyjnego podejścia do muzyki folkowej, jak i jej nowoczesnej odsłony z wpływami muzyki elektronicznej czy alternatywnej. Pojawili się zarówno uznani artyści jak i nieznani szerszej publiczności. Festiwal współfinansowany jest ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura - Interwencje 2018. EtnoPolska”.

Trebunie Tutki i gruziński Quintet Urmuli - „Duch Gór” to fantastyczne połączenie tradycji podhalańskich z kaukaskimi. Projekt „Duch Gór” powstał we współpracy wydawnictwa Unzipped Fly Records z Culture.pl oraz Polskim Radiem Program 2. Podhalańscy Górale spod Giewontu i Gruzini spod Kazbeku, to od wieków ”ślebodni” czyli wolni i niezależni pasterze i wojownicy; niepodlegli, dumni i honorowi. Ich muzyka i mocny wielogłosowy męski śpiew, te cechy podkreślają. „Duch Gór” to spotkanie prastarych tradycji muzycznych. Uczestniczą w nim dwa uznane w swoich regionach zespoły – Trebunie-Tutki z Zakopanego i Quintet Urmuli z Tibilisi. Wykorzystując pasterskie instrumentarium i tradycyjną polifonię śpiewają o zbójeckim życiu, miłości i śmierci, wskrzeszając podhalańsko-kakuazkie duchy przodków, legendarnych herosów gór. Trebunie-Tutki od lat współpracują z zespołami z całego świata. Na koncie mają wspólne projekty z Twinkle Brothers z Jamajki, brytyjskim producentem Adrianem Sherwoodem, a także z Krzysztofem Ścierańskim, Włodzimierzem Kiniorskim i Voo Voo.

Trebunie Tutki i Quintet Urmuli – skład:

KRZYSZTOF TREBUNIA-TUTKA – śpiew, skrzypce, koza podhalańska, dwojnica, fujara bezotworowa, gwizdanie, dzwonki owcze, róg
ANNA TREBUNIA-WYROSTEK – śpiew, basy podhalańskie, wyskanie
JAN TREBUNIA-TUTKA – altówka, śpiew
ANDRZEJ POLAK – skrzypce, śpiew
ROBERT CZECH – kontrabas
NUGZAR KAVTARADZE – śpiew, phanduri, duduk
SHALVA ABRAMASHVILI – śpiew, chuniri
DAVID RATIANI – śpiew, chonguridabali bani
TAMAZ MAMALADZE – śpiew, phanduribani, gudastviri
GELA TABASHIDZE – śpiew, salamuri