Orkiestra Romantica w Raszynie

Bilety na koncert Orkiestra Romantica w Raszynie - 01-01-2019

Koncert Orkiestra Romantica w Raszynie

Orkiestra Romantica

01.01.2019 16:00

Raszyn(Mazowieckie) - Centrum Kultury


Koncert Noworoczny w stylu wiedeńskim.



KATARZYNA LASKOWSKA – sopran
PIOTR RAFAŁKO – tenor
Kameralna Orkiestra Romantica
Maciej Przestrzelski – skrzypce / koncertmistrz
Anna Barańska – Wróblewska – konferansjer / altówka / scenariusz / reżyseria / scenografia


Przewidywany czas trwania koncertu ok. 2 godziny z przerwą.


Aby móc pięknie powitać Nowy 2019 Rok wystarczy udać się 1 stycznia 2019r. o godz. 16.00 do Centrum Kultury w Raszynie na koncert, który stylem i charakterem będzie zbliżony do najsłynniejszego koncertu na świecie - rodem z Wiednia. Mamy nadzieję, że popołudnie spędzone w sposób elegancki, pogodny, radosny i pełen szczerego uśmiechu, stanie się zachętą do przyjęcia przez Państwa naszego zaproszenia.
Koncert noworoczny jest propozycją dla tych wszystkich, którzy lubią posłuchać ponadczasowej muzyki, w mistrzowskim i brawurowym wykonaniu wspaniałych artystów, a jednocześnie spędzić niezapomniany czas w doborowym towarzystwie. Gwiazdy polskiej sceny operetkowej – Katarzyna Laskowska – sopran, Piotr Rafałko – tenor i artyści-muzycy Orkiestry Romantica, pragną Państwa przenieść w Nowy 2019 Rok w niepowtarzalnym stylu i klimacie, dzięki muzyce m.in. J.Straussów, E.Kalmana, Fr. Lehara, C. Zellera, J. Ivanovici, R.Stolza. Najpiękniejsze walce świata, polki, czardasze oraz przeboje muzyki operetkowej, to wszystko złoży się na koncert muzyki miłej dla ucha, lekkiej w odbiorze i nastrajającej pozytywnie na kolejne 364 dni. Znakomite głosy, wspaniałe wykonanie, piękne kostiumy, a przede wszystkim MUZYKA!!! - gwarantują niezapomniane wrażenia artystyczne.


Katarzyna Laskowska – sopran
W latach 1995-2001, studiowała śpiew (sopran liryczny), u Pani prof. Janiny Skalik – wybitnej śpiewaczki i wieloletniego dziekana Akademii Muzycznej w Warszawie, oraz u znakomitej Zofii Witkowskiej. W ramach dokształcania, brała udział w kursach mistrzowskich: teoretycznych (m.in. o stylach w epoce baroku) i wokalnych, prowadzonych przez wybitnych śpiewaków: p.Karczykowskiego, p.Panerai’a, p.Riciarelli. W swoim repertuarze ma bogaty i bardzo zróżnicowany repertuar koncertowy: arie operowe, operetkowe, sakralne, oraz największe dzieła muzyki oratoryjno-kantatowej. Koncertuje w kraju i za granicą m.in.: Włochy, Niemcy (z op. „Jaś i Małgosia” Humperdincka), Anglia (kilkakrotne koncerty solowe na zaproszenie księżnej Renaty Sapiehy), Francja , Hiszpania (Filharmonia w Bilbao), Praga (Opera Praska) Współpracuje/owała ze scenami operowymi, operetkowymi, filharmoniami, dyrygentami, orkiestrami, kompozytorami (głównie muzyki filmowej). Szczególnie cenna dla śpiewaczki jest współpraca z Michałem Lorencem, z którym nagrała muzykę m. in. do spektaklu „Irlandzkie Historie” dla Teatru im. Jaracza w Łodzi), oraz na zaproszenie kompozytora, brała udział w Europejskim Festiwalu Muzyki Filmowej. Do roku 2007, współpracowała także z Operetką w Warszawie. Artystka bierze udział w licznych festiwalach muzyki: sakralnej (m.in. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Wokalnej „Viva il Canto” w Cieszynie), operowej (m.in. Premiera Intermezza Operowego G.B. Pergolesiego „Fałszywa Polka” w Warszawie) , operetkowej (m.in. w ramach Festiwalu Kiepurowskiego w Krynicy), filmowej (jednym z najbardziej znaczących festiwali, był Europejski Festiwal Muzyki Filmowej, pod patronatem Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, gdzie wystąpiła na pl. Teatralnym w Warszawie, z gmachu Opery Narodowej, dla kilkudziesięciotysięcznej publiczności, z orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia i Telewizji, pod dyr. Krzesimira Dębskiego.)W 2004r. została laureatką pierwszego miejsca w ogólnopolskim konkursie „Polska Muzyka Wokalna”. Wyjazd do Opery w Pradze, w 2008r. (Charpentier –op. „Louisa”) , zaowocował współpracą i tak, w sierpniu b.r., została zaproszona do wzięcia udziału w Festiwalu Mozartowskim. W październiku b.r. Artystka została zaproszona do wzięcia udziału w oratorium symfonicznym Michała Lorenca powstałe z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski oraz dla uczczenia poświęcenia Świątyni Opatrzności Bożej. Wydarzenie poprzedziło nagranie płyty wydawnictwa Warner Classics, z towarzyszeniem London Symphony Orchestra, a samo nagranie orkiestry zostało zrealizowane w jednym z najsłynniejszych studiów nagraniowych – Abbey Road w Londynie. LSO w studio Abbey Road poprowadził brytyjski dyrygent Lee Reynolds. Koncert zostanie powtórzony 24.06.2017 we Wrocławiu.


Piotr Rafałko – tenor
Śpiewak, pedagog, architekt, malarz – artysta wielu talentów, który zachwyca publiczność swoim śpiewem na koncertach i festiwalach muzycznych w Polsce i na świecie. Od kilku lat jest solistą Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Dysponuje bardzo szerokim repertuarem operowym, operetkowym oraz oratoryjno-kantatowym. Chętnie sięga również do repertuaru rozrywkowego, wykonując m.in. światowe standardy rozrywkowe i jazzowe.
Absolwent Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Kazimierza Pustelaka. Umiejętności doskonalił na kursach mistrzowskich Ernsta Haefligera, Sylvii Geszty i Mariany Nicolesco. Laureat konkursów w Dusznikach-Zdroju i Braili (Rumunia).
Występował na wielu festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą. Do najbardziej prestiżowych należy zaliczyć koncert inaugurujący 38 Muzyczny Festiwal W Łańcucie, gdzie razem z Ewą Podleś i Cyprianem Katsarisem wykonał „Pieśń o Ziemi” Mahlera, 14 Międzynarodowy Festiwal Muzyczny w Davos (Szwajcaria), I Europäische Herbstak academie –Essen (partia tytułowa w „Orfeuszu” Monteverdiego) i 45 Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień, gdzie wziął udział w pierwszym wykonaniu opery kameralnej Osvaldasa Balakauskasa „Lalointaine”.
Dysponuje bardzo szerokim repertuarem oratoryjno-kantatowym, z którym występuje na estradach polskich filharmonii i koncertuje za granicą. Śpiewał w teatrach operowych w Niemczech (Lubeka, Passau). Przez wiele sezonów solista Warszawskiej Opery Kameralnej. Współpracuje jako solista z Reprezentacyjnym Zespołem Artystycznym Wojska Polskiego. Chętnie sięga do repertuaru rozrywkowego. Jest solistą zespołu al. Tango!, z którym od lat występuje w kraju i za granicą śpiewając zarówno przedwojenne jaki współczesne światowe przeboje tangowe. Od lat współpracuje także z Orkiestrą Romantica i z zespołem blaszanym Varsovia Brass Quintet.


Orkiestra Romantica jest orkiestrą Impresaryjną i realizuje autorski program swojej pomysłodawczyni, założyciela oraz dyrektora – Anny Barańskiej –Wróblewskiej.
„Występy Romantiki stały się znane z rozrywkowo-edukacyjnego repertuaru muzyki klasycznej” (…), a ich wartość „wykracza daleko poza perfekcyjne wykonanie repertuaru i niebanalny wizerunek sceniczny”. Koncerty z udziałem Romantiki przede wszystkim „zachwycają jednak wysokim poziomem muzycznym (…), a Orkiestra jest ich „głównym bohaterem” (Twoja Muza-nr 1/2012).
Orkiestra Romantica została uznana za „mistrzowskiego promotora talentów” oraz „wirtuoza popularnej muzyki klasycznej” (Twoja Muza-nr 1/2012). Doświadczenie koncertowe Romantiki jest już niebagatelne: towarzyszenie ponad 150 solistom dużego formatu, współpraca z uznanymi dyrygentami, udział w przeszło 250 koncertach i przedstawieniach operowych oraz operetkowych. Wszystko to składa się na bardzo duże doświadczenie sceniczne i koncertowe, a także wielkie uznanie publiczności oraz prasy ogólnopolskiej, a zwłaszcza branżowej.


Anna Barańska-Wróblewska  – konferansjer / altowiolistka
Z wykształcenia artysta - muzyk (altowiolistka), menedżer i animator kultury, pedagog - nauczyciel mianowany. Z zamiłowania - konferansjer, scenarzysta, reżyser koncertów oraz scenograf i kostiumolog. Pomysłodawca, założyciel w 2006 r. i dyrektor impresaryjnej „Orkiestry Romantica” oraz „Sceny Gwiazd", skupiającej wokół siebie zespół wspaniałych śpiewaków, artystów instrumentalistów, tancerzy oraz aktorów. Producent koncertów, widowisk muzycznych i teatralnych.


Maciej Przestrzelski – skrzypce / koncertmistrz
Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie skrzypiec prof. Marii Słubickiej - Podejko. Artysta na stałe pracujący w orkiestrze Teatru Wielkiego-Opery Narodowej. Uczestniczył w realizacjach operowych i koncertowych m.in. Krzysztofa Pendereckiego, Jacka Kaspszyka, Grzegorza Nowaka, Placido Domingo, Jose Cura, Marca Minkowskiego. W wielu przedstawieniach operowych występuje na scenie jako skrzypek - solista. Od 1992 roku jest pedagogiem (nauczyciel mianowany) w ZPSM nr 4 im. K. Szymanowskiego w Warszawie. Od 9 lat jest koncertmistrzem i solistą Orkiestry Romantica. Jego wirtuozowska gra zawsze budzi zachwyt i entuzjazm publiczności.


1 stycznia (wtorek) godz. 16:00
Centrum Kultury Raszyn
Al. Krakowska 29A


Bilety w cenie od 30 zł do 50 zł w sprzedaży internetowej od 12.12.2018 na portalu Biletyna.pl a także w recepcji CKR w godz. 17:00 - 19:00.