Polski Teatr Tańca "Polka" w Poznaniu

Bilety na koncert Polski Teatr Tańca "Polka" w Poznaniu - 16-04-2019

Koncert Polski Teatr Tańca "Polka" w Poznaniu

Spektakl Polka

16.04.2019 20:00

Poznań (Wielkopolskie) - Centrum Kultury Zamek, ul. Św. Marcin 80/82

93

Udostępnij! Tweetnij! Do terminarza Przypomnij mi


"POLKA"
spektakl Polskiego Teatru Tańca
 
Reżyseria i dramaturgia: Igor Gorzkowski
Muzyka: Zbigniew Kozub
Scenografia: Andrzej Grabowski
Choreografia: Iwona Pasińska i artyści – tancerze Polskiego Teatru Tańca
 
Obsada: Amy Basley, Julia Hałka, Paulina Jaksim, Katarzyna Kulmińska, Katarzyna Rzetelska, Sandra Szatan, Emily Wong, Kacper Bożek, Jerzy Kaźmierczak, Dominik Kupka, Paweł Malicki, Michał Przybyła, Adrian Radwański, Dominik Więcek
 
 
W rytmie „Polki” Polski Teatr Tańca pragnie w marcu przypomnieć o jubileuszu swojego 45 - lecia. Bilety na spektakl pod tym tytułem, który zobaczymy 16 kwietnia o godz. 20.00 w CK „Zamek”, kosztować będą 19,73 zł. Cena nawiązuje do daty założenia Polskiego Teatru Tańca, który został założony przez Conrada Drzewieckiego w 1973 roku.
 
„Polka” to spektakl w reżyserii Igora Gorzkowskiego, w choreografii Iwony Pasińskiej, z muzyką Zbigniewa Kozuba i w scenografii Andrzeja Grabowskiego, którego premiera odbyła się w Roku Bogów w Polskim Teatrze Tańca. Jego koncepcja inscenizacyjna opiera się na grze różnymi znaczeniami słowa „Polka”. Przedstawienie ma formę kolażu. Twórcy przyglądają się rozmaitym doświadczeniom rozmaitym odcieniom kobiecości i różnym doświadczeniom życiowym kobiet - miłości, pracy, przyjaźni, rozmarzeniom, niespełnieniom i snom. W recenzji pt. „Smutna Polka” w nr 7 „Polityki” Joanna Brych pisała o spektaklu, że „premierę Polskiego Teatru Tańca należy zaliczyć do jednych z najciekawszych propozycji naszej sceny tańca współczesnego ostatnich lat.” Spektakl prezentowany był w ramach X Dni Sztuki Tańca, organizowanego przez Teatr Wielki – Operę Narodową i Polski Balet Narodowy, dorocznego przeglądu baletowego, który w setną rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę poświęcony był w całości najnowszym osiągnięciom polskiej sceny tańca.