Zamara & Alexandrowicz - Światowi Artyści - Światowy duet klasyczny w Nowogardzie

Bilety na koncert Zamara & Alexandrowicz - Światowi Artyści - Światowy duet klasyczny w Nowogardzie - 01-05-2019

Koncert Zamara & Alexandrowicz - Światowi Artyści - Światowy duet klasyczny w Nowogardzie

Dominika Zamara , Stanley Alexandrowicz

01.05.2019 19:30

Nowogard(Zachodniopomorskie) - Kościół Rzymskokatolicki Pw. św. Rafała Kalinowskiego


Dominika Zamara - sopranistka, laureatka stypendium we Włoskim Konserwatorium w Veronie. Śpiewająca na scenach operowych, salach koncertowych, filharmoniach i kościołach na całym świecie. Ogłoszona przez włoską prasę sopranem fenomenalnym. Zadebiutowała w Teatrze Verdi w Padwie w roli Mimi w operze Cyganeria Pucciniego. Zaśpiewała premierę światową opery Il Tramonto Coronaro w Teatro Olimpico w Vicenzy. Regularnie śpiewa w Stanach Zjednoczonych w takich salach koncertowych jak Lincoln Center. Występuje w Argentynie, Portugali, Kanadzie,we Włoszech i coraz częściej w Polsce. W przyszłym roku zadebiutuje w słynnym Carnegie Hall w New Yorku. Zaśpiewała w New Yorku w Metropolitan Opera ze 130 osobowa orkiestrą. Gale poprowadził aktor Kevin Spacey. Koncertowała w Meksyku w sali koncertowej najbardziej prestiżowej w Ameryce Łacińskiej Manuel Ponce Hall. Laureatka wielu prestiżowych nagród w kategorii Muzyka Klasyka m.in. Złota Sowa otrzymana w Wiedniu, Nagroda Ojca Pio w San Giovanni Rotondo, Nagroda w Cremonie Stradivarii za DVD z muzyka Vivaldiego. Koncertowała w Europie i na świecie: Chinach, Korei, Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Argentynie, Portugali, Kanadzie, i coraz częściej w Polsce. Nagrała i wydala 4 płyty we Włoszech i 1 DVD.
Stanley Alexandrowicz - Klasyczny gitarzysta Stanley Alexandrowicz jest znany na całym świecie ze swojej porywającej wirtuozerii, poetyckich interpretacji i wyrafinowanej muzykalności. Oprócz znajomości standardowego repertuaru instrumentu, miał premierę i wykonał ponad 100 utworów kompozytorów z Europy, Azji, Stanów Zjednoczonych, Kuby i Ameryki Łacińskiej. Uczony i specjalista w dziedzinie muzyki XIX wieku, często ma nieznane kompozycje romantycznego gitarzysty-wirtuoza, grającego na instrumentach z epoki i rewitalizujących utworach, które od ponad wieku pozostają uśpione (często w formie rękopisu). Prowadził wykłady i recitale na arenie międzynarodowej zarówno w zakresie muzyki romantycznej, jak i współczesnej, w tym Institute for Advanced Study (Princeton - USA) oraz International Guitar Research Center (University of Surrey - UK). Oprócz pracy jako międzynarodowy solista, regularnie współpracuje z muzykami kameralnymi z czołowymi światowymi muzykami - w tym z światowej sławy sopranistką Dominiką Zamarą - łącząc światy opery, liedera, piosenki i muzyki współczesnej w realizacji niezrównanych dźwiękowe piękno i głęboka muzyczna inteligencja. Ich wkrótce wydana płyta "Songs and Guitar Solos of Ivan Padovec" zostanie wydana na płytach SHEVA Collection Recordings Italy (// www.shevacollection.it)
Dr Alexandrowicz jest obecnie dyrektorem artystycznym New York Classical Music Society (NYCMS) i profesorem gitary w The College of New Jersey (TCNJ). Pełnił funkcję dyrektora Bronx House Music School (Nowy Jork) i był na wydziale Mercy College w Nowym Jorku (gdzie dodatkowo uczył historii muzyki, teorii, formy i analizy oraz umiejętności treningu uszu). Znany na całym świecie pedagog i "mistrz-nauczyciel" jest ekspertem w dziedzinie ergonomii gitary.
W programie najpiękniejsze arie włoskiego bel canta w aranżacji na gitarę klasyczną i sopran miedzy innymi;V.Bellini Ma rendi pur contentoV.Bellini Per pieta' bell'idol mio.V.Bellini aria Casta Diva z opery NormaG.Puccini O mio babbino caro z opery Gianni ScchicchiA.Dvorak aria Rusalki z opery Rusalka Bilety do nabycia na: www.KupBilecik.pl