Jazz na Rogatkach: Jazz Telegram w Szczecinie

Udostępnij! Tweetnij! Do terminarza Przypomnij mi


JAZZ TELEGRAM
Wojciech Rapa – gitara, śpiew
Małgorzata Jarmoc - śpiew
Janusz „Kanapa" Jędrzejewski - bas
Jakub „Fiszka" Fiszer - perkusja
Krzysztof „Drwal" Rozesłański - perkusja


 


Wojciech Rapa – wokalista, gitarzysta, basista, kompozytor, dziennikach muzyczny, sideman, znany i ceniony od lat reprezentant szczecińskiego rock'n'rolla. Grał w popularnych zespołach lat 70., m.in. z Katarzyną Sobczyk, Heleną Majdaniec, Karin Stanek, Jackiem Lechem, Henrykiem Fabianem oraz członkami zespołu „No To Co". Przez kilka lat grał w zespole „Wawele".
Pomysłodawca cyklu koncertów pod nazwą Szczecińskie Dinozaury. Od roku 1995 kieruje własnymi formacjami muzycznymi „Still Warm", a także „Wojtek Rapa Quartet", z którą nagrał płytę „Szczecin-Szczecin". Obecnie jest stałym członkiem legendy polskiego big beatu – „Czerwono-Czarnych", z którymi uczestniczył w obchodach 50-lecia polskiego rocka
w Gdańsku w 2010 roku.
W 2014 r. obchodził 50-lecie twórczości artystycznej. Z tej okazji w Małej Scenie SAA wystąpili przyjaciele Wojtka Rapy, reprezentanci wielu pokoleń szczecińskiej sceny muzycznej: Barbara Włodarczyk, Wilento, Szymon Orłowski, L.U.Z. Blues, Maciej Kazuba, Maciej Strycharczyk, Kosma Kozłowski, Zbigniew Ciesielski, Janusz "Kanapa" Jędrzejewski, Jarosław Kania, Jarosław Rapa, Jakub "Fiszka" Fiszer, Lech Turkowski, Darek "Kaziu" Kamiński, Ryszard "Elvis" Wiercimak, Andrzej Szpak, Tadeusz Żyjewski, Bolesław Sobolewski, Mateusz "Mateo" Lazar, Janusz Weiss i inni wykonawcy.
Wojciech Rapa to również autor wydanej w 2011 roku w Szczecinie książki opisującej narodziny szczecińskiego big beatu w latach 60, 70 i 80 XX wieku. Książka to wspomnienia pierwszego Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie i narodzin wielu talentów i zespołów, które tu właśnie zaczęły grać.
Wojciech Rapa to również współzałożyciel formacji „Telegram" przy Szczecińskiej Agencji Artystycznej, której opiekunem był znany obecnie reżyser filmowy Jacek Bromski. W latach 70. brał udział w festiwalach: Jazz nad Odrą i festiwal Awangardy Rockowej w Kaliszu. Wojciech Rapa po 40 latach postanowił wskrzesić do życia swój dawny projekt nadając mu nowe bardziej jazzowy i jazz-rockowy charakter nadają zespołowi nową nazwę „Jazz Telegram". Do wspólnego koncertu inaugurującego powrót na muzyczny rynek tej znanej niegdyś w Szczecinie formacji Wojciech Rapa zaprosił wytrwanych muzyków, z którymi gra od wielu lat w różnych składach. Są to wokalistka Małgorzata Jarmoc, basista Janusz „Kanapa" Jędrzejewski oraz znakomici perkusiści Jakub „Fiszka" Fiszer i Krzysztof „Drwal" Rozesłański.
Małgorzata Jamroc - to pochodząca ze Szczecina obdarzona bardzo mocnym i klarownym głosem, doświadczona wokalistka wielu zespołów jazzowych i jazzrockowych. Po wielu latach koncertowania za granicą, szczególnie w Niemczech i w Skandynawii powróciła do rodzinnego Szczecina i nawiązała współpracę z najlepszymi szczecińskimi muzykami przebojem zdobywając publiczność wielu klubów muzycznych Szczecina. Występuje obecnie z różnymi zespołami m in. LUZ Blues i Wojciech Rapa Quartet. Z Wojtkiem Rapą tworzy też zespół Acoustic Guitar Projekt.
Janusz „Kanapa" Jędrzejewski znany z występów w bardzo wielu zespołach jazzowych
i rockowych. Ostatnio zaangażowany m.in. w projekcie Jackpot. Jakub „Fiszka" Fiszer to jeden z najlepszych szczecińskich perkusistów występujący w takich zespołach jak „Big Far Mama" czy „Chango". Natomiast Krzysztof „Drwal" Rozesłański znany głównie
z występów w rockowych i bluesowych formacji Szczecina I Stargardu – ostatnio w Stargard Band.
Zapowiada się dobry jazzowy koncert ale z mocnym jazz-rockowym i bluesowym zabarwieniem. W trakcie koncertu zespół zaprezentuje najbardziej popularne standardy jazzowe oraz wiele znanych i popularnych piosenek i melodii w jazzowych interpretacjach.