Światowy Dzień Bluesa - Shakin'Dudi i Grzegorz Kapołka Trio w Rybniku

Bilety na koncert Światowy Dzień Bluesa - Shakin'Dudi i Grzegorz Kapołka Trio w Rybniku - 15-09-2019

Koncert Światowy Dzień Bluesa - Shakin'Dudi i Grzegorz Kapołka Trio w Rybniku

Shakin'Dudi , Grzegorz Kapołka

15.09.2019 18:00

Rybnik(Śląskie) - Teatr Ziemi Rybnickiej


Zapraszamy  na koncerty w przeddzień Światowego i Polskiego Dnia Bluesa.


Wystąpią Shakin' Dudi i Grzegorz Kapołka Trio.


Światowy Dzień Bluesa obchodzony jest 16 września, w dzień urodzin legendarnego B.B. Kinga. W 2005 roku, dzięki inicjatywie Polskiego Stowarzyszenia Bluesowego, dzień ten ustanowiono Polskim Dniem Bluesa. Z tej okazji w całym kraju jest organizowanych wiele imprez i koncertów, które mają promować ten gatunek muzyki i kulturę z nim związaną.  


Ireneusz Dudek, występuje z zespołem Shaki' Dudi od 1984 tworząc pastiszowe piosenki do tekstów Dariusza Duszy. W tym repertuarze zaistniał dla szerszej publiczności z przebojami: "Och Ziuta", "Au sza la la la", "Za 10 minut trzynasta". Ireneusz Dudek od najmłodszych lat zajmował się muzyką. Najpierw rozpoczął naukę gry na skrzypcach, a następnie (samodzielnie) na harmonijce ustnej. Występował w zespołach Apokalipsa, Irjan, En Face, Dudek Blues Band, The Dudi's i in. Jest twórcą i organizatorem największego europejskiego festiwlu Bluesowego Rawa Blues. Fascynacja Dudka neo swingiem przyniosła 3 płyty, wydane pod szyldem Shakin' Dudi, z muzyką łączącą rock’n’rolla i swing. 


Grzegorz Kapołka, śląski gitarzysta bluesowy, jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. W rankingu „Gitarowy Top” (2002) został uznany za najlepszego gitarzystę bluesowego w Polsce, natomiast płyta „Blue Blues II” zajęła 1 miejsce w kategorii „Najlepsza płyta gitarowa Blues”. „Blue Blues” została uznana przez prestiżowe czasopismo "Muzyk" za "najlepszą polską płytę bluesową jaka kiedykolwiek się ukazała”, a ostatnia płyta Tria otrzymała nominację do nagrody "Fryderyk" w kategorii "Najlepszy album roku - Blues". Artysta ma swoim koncie ma 4 płyty autorskie, 2 koncertowe oraz ponad 50 krążków, na których udzielał się jako muzyk sesyjny. Trio tworzą: Grzegorz Kapołka - gitara, Dariusz Ziółek - bass, Alan Kapołka - perkusja.


Bilety: 40 zł w przedsprzedaży do 31.08 | 50 zł od 1.09.