ZŁOTA SKAŁA. OPOWIEŚĆ O ROBERCIE BRYLEWSKIM w Warszawie

Bilety na koncert ZŁOTA SKAŁA. OPOWIEŚĆ O ROBERCIE BRYLEWSKIM w Warszawie - 21-09-2019

Koncert ZŁOTA SKAŁA. OPOWIEŚĆ O ROBERCIE BRYLEWSKIM w Warszawie

Spektakl Złota skała. Opowieść o Robercie Brylewskim

21.09.2019 19:00

Warszawa (Mazowieckie) - Teatr Studio im. St. I. Witkiewicza, Pl. Defilad 1

Udostępnij! Tweetnij! Do terminarza Przypomnij mi


Mógł być gwiazdą, ale nie był – wybór czy przypadek? 
Mógł zarabiać wielkie pieniądze, ale ledwie wiązał koniec z końcem – wybór czy przypadek? 
Mógł znaleźć spokojną przestrzeń poza systemem, którego nienawidził, ale wciąż działał na jego granicach.

Robert Brylewski był jedną z najważniejszych postaci polskiej kultury ostatniego półwiecza. Jako lider Kryzysu, Brygady Kryzys, Armii, Izraela tworzył muzykę, która w przejmujący sposób rejestrowała swoją współczesność. Zawsze aktualna, umiejętnie łapała ducha czasów. Zarazem sztuka Brylewskiego była marzeniem o innym, lepszym świecie. O Złotej Skale, na którą można uciec ze złego Babilonu.

Przedstawienie o Brylewskim reżyseruje Grzegorz Laszuk, lider legendarnej Komuny Warszawa, niegdyś zdeklarowany anarchista, dzisiaj artysta-społecznik, który coraz odważniej dokonuje gorzkiego rozliczenia ze swoimi niegdysiejszymi ideałami. Opowieść o ojcu chrzestnym polskiego punka staje się dla Laszuka okazją do postawienia elementarnych pytań o własne życiowe wybory. – Zawsze dobrze spojrzeć wstecz, by rozpoznać przeznaczenie, które sami sobie wybieramy – mówi reżyser.

W spektaklu przypominane są najważniejsze piosenki Brylewskiego, od „Telewizji” i „Mam dość” po „To, co czujesz”. Na scenie obok aktorów Teatru Studio pojawiają się ważni muzycy współczesnej warszawskiej alternatywy, dowodzeni przez Bartka Tycińskiego, współtwórcę słynnych Mitch & Mitch.

Oto prawdziwe punky reggae party z egzystencjalnym namysłem w tle.