Gerry Jablonski and The Electric Band w Szczecinie

Bilety na koncert Gerry Jablonski and The Electric Band w Szczecinie - 21-09-2019

Koncert Gerry Jablonski and The Electric Band w Szczecinie

Gerry Jablonski And The Electric Band

21.09.2019 21:00

Szczecin (Zachodniopomorskie) - Free Blues Club, ul. Powstańców Wielkopolskich 20

Udostępnij! Tweetnij! Do terminarza Przypomnij mi


Gerry Jablonski and The Electric Band to energiczny szkocki zespół, który łączy bluesowe korzenie z wpływami klasycznego rocka. Według magazynu „Classic Rock" „Jablonski ma bluesa pod paznokciami", a w zeszłym roku zdecydowanie wzbudził spore poruszenie podczas wielkiego brytyjskiego festiwalu Colne Rhythm and Blues!


Kto nie miał okazji widzieć Gerry and The Electric Band na scenie, stracił kawał niesamowicie energetycznego, ekscytującego wizualnie i przyjemnego dla ucha występu. Zespół pojawił się w Jools Hollands Jamhouse na Edinburgh Fringe Festival, zdobywając tytuł Best Solo Act na dwóch festiwalach oraz był obecny na innych licznych innych festiwalach w Wielkiej Brytanii i Europie. Nie możesz ich przegapić!


Na brzmienie fenomenalnego gitarzysty wpływ mieli mistrzowie tacy jak Jimmy Page, Johnny Winter, John Martyn, Bowie i Jeff Beck, a także zespoły największego rockowego kalibru, w tym Led Zeppelin, Cream i The Who. Łatwo zrozumieć, dlaczego kilka lat temu jego unikalny styl przyniósł mu tytuł „The Zany Genius". Kiedy Dave (The Bishop) Scot z Blues Matters recenzował jego muzykę, powiedział: „W sklepach z płytami trzeba będzie stworzyć nową kategorię dla muzyki Gerry'ego, nie pasuje on do żadnego z obecnie dostępnych gatunków".


Zespół zebrał się do obecnej formy zaledwie kilka lat temu, kiedy perkusista Dave Innis wrócił do Aberdeen i zaczął rozglądać się za nowymi projektami muzycznymi. Skrzyknął Gerry'ego, harmonijkarza Petera Narojczyka i basistę Grigora Lesliego i zanim się zorientowali, narodził się The Electric Band. Grają razem już od kilku lat i twierdzą, że nic ich nie powstrzyma w drodze na szczyt. Muzykę piszą razem i robią wszystko, żeby jasno dać do zrozumienia, że w zespole nie ma ego, wszyscy są skupieni na jednym: aby tworzyć.


Gdy na scenie pojawią się Gerry Jablonski & The Electric Band lepiej mocno się trzymaj!


Skład:
Gerry Jablonski – gitara elektryczna / wokal
Peter Narojczyk – harmonijka
Grigor Leslie – gitara basowa
Lewis Fraser – perkusja