ANOMALIA w Poznaniu

Koncert ANOMALIA w Poznaniu - 08-12-2019

Koncert ANOMALIA w Poznaniu

ANOMALIA

08.12.2019 19:00

Poznań(Wielkopolskie) - Klubokawiarnia Meskalina


bilety w przedsprzedaży 25 zł, w dniu koncertu 30 zł


ANOMALIA jest wspólnym mianownikiem różnych muzycznych gustów i zainteresowań siedmiu artystów. Przestrzeń dźwiękową, tworzoną przez muzyków trudno zaszufladkować do konkretnego gatunku, ponieważ jednym z priorytetów zespołu jest tworzenie materii uniwersalnej, wolnej od kategoryzacji. Jako że zjawisko anomalii opiera się na mocnym kontraście, muzycy nie boją się używać w swych utworach zarówno wyrafinowanych jak i prostych zabiegów. Ideą spajającą różne zainteresowania artystów jest kolektywna improwizacja mająca swoje początki we free jazzie Ornette’a Colemana. W skład Anomalii wchodzą cztery instrumenty dęte oraz sekcja rytmiczna, co skutkuje niebanalnym brzmieniem zespołu. Anomalia bazuje wyłącznie na autorskich kompozycjach, dzięki temu ich muzyka jest całkowicie oryginalna.
KACPER KRUPA - saksofonista, który od początku swojej muzycznej ścieżki stawia na oryginalność i ciągłe poszukiwania. Objawia się to przede wszystkim w jego kompozycjach, brzmieniu oraz improwizacjach. Jego nonkonformistyczna postawa w tworzeniu własnego języka muzycznego świadczy o ogromnej dojrzałości muzycznej. Inspiruje się wieloma gatunkami, z czego najistotniejszy dla niego jest free jazz oraz muzyka klasyczna XX wieku. Ukończył studia w Akademii Muzycznej w Poznaniu na kierunku saksofon jazzowy, gdzie kontynuuje naukę na kierunku kompozycja. Występował na wielu festiwalach muzycznych, np. Jazz Jamboree, OFF Festival, Lublin Jazz Festiwal, Męskie Granie, Animator. Jest członkiem i/lub współtwórcą takich zespołów jak: Anomalia, Kwaśny Deszcz, Skalpel Big Band, Uzuri, Hubert Tas & the Small Circle. Był finalistą wielu konkursów jazzowych. Wraz z zespołem Kwaśny Deszcz zdobył drugą nagrodę (wyróżnienie) na RCK pro jazz wKołobrzegu. Zdobył także trzecią nagrodę w kategorii solowej w ramach Zachodniopomorskiego Forum Artystycznego.
KRZYSZTOF KUŚMIEREK – saksofonista i kompozytor. Jest absolwentem poznańskiego zespołu szkółmuzycznych im. Fryderyka Chopina oraz Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Swoje umiejętności kształcił pod okiem wielu znanych pedagogów takich jak: Maciej Kociński, Steve Coleman, Maciej Obara, Tom Arthus, Peter Weniger, Piotr Baron, Dominik Wania, Jerzy Główczewski, Hans Peter Salentin, Piero Bittolo Bon czy Barendt Middelhoff. Na co dzień działa głównie we własnych i współtworzonych projektach o różnych stylistykach. Zaliczają się do nich między innymi zespoły: Anomalia, Przed Wschodem Słońca, Panoptikum i autorski kwintet Piewcy Prowokacji. W trakcie swojej muzycznej drogi miał przyjemność współpracować i występować na jednej scenie z wieloma znanymi nazwiskami muzyki polskiej i zagranicznej takimi jak: Gregory Porter, Kuba Badach, Kayah, Achielle Succhi, Justyna Steczkowska, Małgorzata Ostrowska, Pavel Samokhin, Krzysztof Cugowski i Janusz Radek. Do najważniejszych osiągnięć zaliczyć można: I miejsce w międzynarodowym konkursie Wszyscy Śpiewamy na Rockowo, I miejsce w II Wielkopolskich Integracjach Rockowych, II miejsce podczas ogólnopolskiego przeglądu Wielkopolski Przegląd Kapel Gitarowych, II miejsce w Ogólnopolskim konkursie twórczości Kabaretu Starszych Panów „ Na całej połaci…”, II miejsce w konkursie improwizacji jazzowej podczas Zachodniopomorskiego Forum Artystycznego, III miejsce w ogólnopolskim konkursie improwizacji jazzowej „Gorzów Przystań”.
PATRYK RYNKIEWICZ – trębacz jazzowy, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu im. I. Paderewskiego z klasy trąbki jazzowej. Czynnie udziela się w życiu muzycznym Poznania i nie tylko, członek i współtwórca projektów takich jak Anomalia, Fubar, Poznańska Orkiestra Improwizowana, ArtPiknik Orkiestra, Przed Wschodem Słońca, Skalpel Big Band, Ulyanica, Poznańska Piętnastka, Patryk Rynkiewicz Electric Project. W swoim dorobku scenicznym miał okazję wystąpić na scenach festiwali takich jak: Woodstock Festiwal, OFF Festiwal, Sopot Jazz Festiwal, Jazz w Ruinach, Krokus JazzFestiwal, Meditations - Poznań Biennale, Art Piknik Festiwal, Juwenalia Poznań.
ADAM KUREK – puzonista jazzowy, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu, student AkademiiMuzycznej we Wrocławiu. Inspiracji szuka w przyrodzie i otwartej przestrzeni. W muzyce najbardziejlubi nieskrępowaną improwizację, łączącą dzikość muzyki afrykańskiej. Jest aktywnym muzykiemdziałającym na poznańskiej i wrocławskiej scenie jazzowej, m.in. w takich projektach jak Anomalia,PWS, Afrotuba. Brał czynny udział w kilku edycjach INTL Jazz Platform w Łodzi, a także w warsztatachprowadzonych przez W. Marsalisa, B. Mintzera, M. Lotza i wielu innych. Występował na licznychfestiwalach muzycznych, z których najważniejsze to Woodstock, Art Picnic, Made in Chicago.
FRYDERYK SZULGIT - absolwent kierunku gitara jazzowa w poznańskiej Akademii Muzycznej. Zajmuje się instrumentalistyką, produkcją muzyczną, kompozycją, aranżacją oraz sztuką wizualną. Jego styl muzyczny obejmuje szerokie spektrum brzmień, nawiązań do skrajnych gatunków muzycznych, preparacji instrumentu oraz działań performatywnych będących syntezą muzyki i wizji. W swoich kompozycjach i grze zawiera elementy jazzu, mathcore’u, muzyki western, ambientu, free jazzu. Wykorzystuje improwizację jako pełnoprawną składową utworu muzycznego. Laureat głównej nagrody na festiwalu Art Of Improvisation w 2016r. Współtworzył takie zespoły jak Eugeniusz Kowalski, Uzuri, Spazebar, The Pineal, Oly., Haarpagans oraz Anomalia.
STANISŁAW ALEKSANDROWICZ - młody perkusista czerpiący inspiracje z wielu źródeł, począwszy od współczesnej literatury perkusji klasycznej, przez brzmienia jazzu oraz muzyki free/impro rodem ze Skandynawii, po współczesne rytmy muzyki latynoskiej oraz hip hop. Koncertował m.in. na deskach Filharmonii Gorzowskiej i Filharmonii Koszalinskiej oraz na legendarnym festiwalu Jazz Jamboree. Współpracował w ramach festiwalu Made in Chicago z legendą AACM Arim Brownem. Laureat I nagrody na IX Hanza Jazz Festiwal, 3 nagrody na VII RCK PRO JAZZ i II nagrody na VIII RCK PRO JAZZ. Laureat II nagrody na prestiżowym XV Międzynarodowym Young Drum Hero Competition.
PIOTR CIENKOWSKI - wszechstronny kontrabasista z klasycznym wykształceniem oraz jazzowym przeznaczeniem. Od zawsze stawiał na prawdziwość i autentyczność tworzonej przez siebie muzyki. Jego osobowość muzyczną można określić jako fuzję fascynacji muzyką etniczną, rockowo-jazzowych korzeni z klasyczną wrażliwością. Inspiracji doszukuje się zarówno w twórczości Led Zeppelin, jak i J. S. Bacha, K. Szymanowskiego czy A. Pärta. Laureat II nagrody X Ogólnopolskiego Konkursu Kontrabasowego im. Adama Bronisława Ciechańskiego, wyróżnienia z zespołem Kwaśny Deszcz na RCK pro jazz w Kołobrzegu. Współpracował z orkiestrami filharmonii poznańskiej, koszalińskiej czy gorzowskiej. W 2018 roku z wyróżnieniem ukończył Akademię Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie prof. Piotra Czerwińskiego. Studiuje także kompozycję i aranżację w tejże uczelni w klasie prof. Krzesimira Dębskiego.