Koncert Edukacyjny - Świąteczna Akademia Pana Kleksa w Gdańsku

Udostępnij! Tweetnij! Do terminarza Przypomnij mi


Bogdan Smagacki, Aleksandra Lis – aktorzy               
Natalia Walewska – skrzypce                
Sławomir Iwaniak – altówka                
Anna Śmiszek-Wesołowska – wiolonczela                
Dawid Głowacki – klarnet/saksofon                
Beniamin Baczewski – gitara basowa               
Marta Żak – fortepian/syntezator
Pan Kleks prowadzi szkołę dla chłopców. Nie taką zwykłą szkołę, tylko bajkową Akademię. Żeby się do niej dostać trzeba spełnić kilka warunków, między innymi być chłopcem, którego imię zaczyna się na literę „A”. Ambroży Kleks w najzwyklejszych, codziennych czynnościach potrafi dostrzec coś cennego, pasjonującego i pożytecznego. Nudną codzienność przenieść w świat baśni, tam, gdzie niewyobrażalne staje się możliwe. Jest nie tylko uzdolnionym pedagogiem ale również sprawnym czarodziejem. Pewnego dnia Akademię Pana Kleksa odwiedza niezwykły gość z długą, śnieżnobiałą brodą. Święty Mikołaj ma poważne kłopoty z przygotowaniami do Świąt Bożego Narodzenia. Czy czary Pana Kleksa pomogą uratować święta?
Akademia Pana Kleksa – widowisko koncertowe ze słynnymi piosenkami z filmu Krzysztofa Gradowskiego z 1983 r. Piosenki na potrzeby koncertu zaaranżował młody gdański kompozytor – Beniamin Baczewski.
W programie m.in.:  Witajcie w naszej bajce, Kaczka Dziwaczka, Zoo, Księżyc raz odwiedził staw, Kwoka, Pożegnanie z bajką.
Wiek: 4-10 lat
Czas trwania: 1 godz