The Cuban Latin Jazz - Music of Buena Vista w Kaliszu

Bilety na koncert The Cuban Latin Jazz - Music of Buena Vista w Kaliszu - 01-02-2020

Koncert The Cuban Latin Jazz - Music of Buena Vista w Kaliszu

The Cuban Latin Jazz , Music Of Buena Vista

01.02.2020 18:00

Kalisz (Wielkopolskie) - Aula WPA UAM, Nowy Świat 28-30

Udostępnij! Tweetnij! Do terminarza Przypomnij mi


Jeśli z wypiekami na twarzy oglądaliście film Buena Vista Social Club i cenicie sobie muzyczne wydarzenia, które sprawiają radość, są pełne żaru i namiętności to The Cuban Latin Jazz zaprezentuje wam to co kochacie!

The Cuban Latin Jazz w projekcie Music of Buena Vista to ogromna dawka muzyki rodem z Kuby, muzyki, która ekscytuje, zachwyca i jest pełna pasji. To niezwykłe połączenie muzyki jazzowej, latynoskiej i kubańskich rytmów.!

Zespół tworzą kontrabasista Roland Grzegorz Abreu Krysztofiak, urodzony na Kubie muzyk, który trafił do Wrocławia na studia na Akademii Muzycznej, gdzie studiował klasykę. Z kolei z Ukrainy pochodzi saksofonista Taras Bakovsky, który grał na ukraińskich festiwalach Odessa Jazz i Muzyczne Dialogi. Pianista Paweł Kukuła zaczynał w Grudziądzu, trafił do Warszawy i w końcu na wrocławską Akademię Muzyczną. Czwartym muzykiem The Cuban Latin Jazz jest perkusista Dominik Jaske. Gościem specjalnym zespołu będzie Yaremi Kordos, wokalistka urodzona w Hawanie. Od najmłodszych lat żyła muzyką, ponieważ pochodzi z bardzo muzykalnej rodziny. Ukończyła szkołę muzyczną Amadeo Roldan. W wieku 19 lat rozpoczęła swoją wokalną przygodę w jednym z najlepszych miejsc na Kubie - "Show Macumba Habana". Nagrała kilka płyt z różnymi artystami, jednymi z najważniejszych są Flor de Amor (Omara Potuondo) i Lost and found (Buena Vista Social Club). W 2004 roku została zaproszona do Polski przez Jose Torresa jako wokalistka w jego zespole. W roku 2017 jej dwie solowe piosenki zostały wybrane do kolekcji Cafe Latino (Sony Music). Wzięła udział jako Jurorka w Programie telewizyjnym "All Together Now "Śpiewajmy Razem".