Walentynki Irlandzkie - koncert Celtic Fusion And Dance - Celtic fusion and dance to koncert składający się z muzyki i tańca irlandzkiego w Inowrocławiu

Bilety na koncert Walentynki Irlandzkie - koncert Celtic Fusion And Dance - Celtic fusion and dance to koncert składający się z muzyki i tańca irlandzkiego w Inowrocławiu - 16-02-2020

Walentynki Irlandzkie - koncert Celtic Fusion And Dance - Celtic fusion and dance to koncert składający się z muzyki i tańca irlandzkiego w Inowrocławiu

Ellorien , Tuatha , Jig Reel Maniacs

16.02.2020 18:00

Inowrocław (Kujawsko-pomorskie) - Sala Koncertowa Państwowej Szkoły Muzycznej, ul. Jana Kilińskiego 16

Udostępnij! Tweetnij! Do terminarza Przypomnij mi


Celtic fusion and dance to koncert składający się z muzyki i tańca - projekt sceniczny będący owocem wieloletniej i owocnej współpracy zespołu muzyki celtyckiej Jig Reel Maniacs i formacji tańca irlandzkiego Tuatha & Ellorien. W PROGRAMIE:

MUZYKA - tradycyjne utwory celtyckie i kompozycje własne zespołu Jig Reel Maniacs w etnicznych i nowoczesnych aranżacjach: aria, ballada, jig, pieśń, polka, schottisch, reel i inne.
TANIEC - układy choreograficzne tradycyjnych rytmów celtyckich w baletkach i w obuwiu do stepu irlandzkiego w wykonaniu Tuatha & Ellorien: aria, double-jig, hornpipe, jig, polka, reel, slip jig, step a apella, i inne.


WYKONAWCY-MUZYCY I TANCERZE:

JIG REEL MANIACS
Jig Reel Maniacs to trzydziestoletnia, druga stażem na polskim rynku formacja inspirująca się muzyką irlandzką i szkocką, łącząca tradycyjne celtyckie nuty z nowoczesnymi aranżacjami nawiązującymi do różnych trendów muzyki świata. Obok wiodących klimatów irlandzkich i szkockich w repertuarze grupy nie brakuje pierwiastków walijskich i bretońskich oraz muzycznych smaków z tzw. nurtu World Music. Septet Jigowo-Reelowi Maniacy porusza się swobodnie od klasycznych - poprzez popowe, rockowe, reggae'owe, funkowe - do modernistycznych interpretacji standardów celtyckich oraz kompozycji własnych, które okrasza improwizacjami. W dwóch slowach: Celtic fusion.

Michał Jankowski - gitara akustyczna;
Aleksander Brych - flet drewniany poprzeczny (irlandzki flet miłosny);
Michał Mazur - dudy, whistles, drumla, dudaire dubh, buzuki irlandzkie;
Dobrochna Surma - skrzypce;
Mariusz Sprutta - gitary basowe, śpiew, recytacje;
Krzysztof Łangowski - gitara elektryczna;
Maciej Czarnecki - perkusja, instrumenty perkusyjne.

TUATHA & ELLORIEN IRISH DANCE
Tuatha & Ellorien to zespół tańca irlandzkiego z Wrocławia. Formacja powstała z  połączenia dwóch najstarszych wrocławskich zespołów tańca irlandzkiego i funkcjonuje od 16 lat, a z Jigowo Reelowymii Maniakami współpracuje od lat 13. Choreografie Ellorien tworzone były na początku pod wpływem Sarah'y Clark, solistki spektakli tanecznych Lord of the Dance oraz Feet of Flames. Z kolei zespół Tuatha szkolił Kevin McCormack, tancerz widowiska Riverdance. Obecnie tancerze Tuatha & Ellorien współtworzą autorskie choreografie o niepowtarzalnym stylu. W składzie tańczą mistrzowie Europy w tańcu irlandzkim.

Czas koncertu: 90 minut