Bemowo na tangowo w Warszawie

Udostępnij! Tweetnij! Do terminarza Przypomnij mi


Fundacja Partytura i m.st. Warszawa dzielnica Bemowo zapraszają na koncert „Bemowo na tangowo" w wykonaniu Formacji Tango Para Todos, który odbędzie się 23 listopada 2019 r. godz. 18.00 w Klubie Wojskowej Akademii Technicznej, ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 25a.
Projekt jest finansowany przez m.st. Warszawa Dzielnicę Bemowo, a realizowany jest przez Fundację Partytura we współpracy z WAT. Wstęp jest wolny.
Podczas koncertu zespól (w składzie: chór i orkiestra) zaprezentuje najpiękniejsze tanga polskie i argentyńskie, wokalne i instrumentalne. Występ Formacji Tango Para Todos to okazja dla mieszkańców dzielnicy Bemowo, aby oprócz utworów muzycznych poznać również historię tanga w Polsce, w Argentynie i na świecie oraz historię międzywojennej Warszawy w kontekście kultury muzycznej tego okresu. W czasie koncertu będzie można nie tylko posłuchać tang granych i śpiewanych, ale także zobaczyć je, ponieważ do wybranych utworów zatańczy para tancerzy. A publiczność zostanie zaproszona do wspólnego zaśpiewania razem z zespołem jednego ze znanych polskich tang.