Dungeon Beats 018 feat. Commodo [UK] w Sopocie

Bilety na koncert Dungeon Beats 018 feat. Commodo [UK] w Sopocie - 22-05-2020

Koncert Dungeon Beats 018 feat. Commodo [UK] w Sopocie

Commodo

22.05.2020 23:00

Sopot (Pomorskie) - Sfinks700, ul. Mamuszki 1

Udostępnij! Tweetnij! Do terminarza Przypomnij mi


Sprawdź bilety

 


Ostatni przystanek trasy Dungeon Beats 2020 to sopocki Sfinks700, legendarne już miejsce, które wielokrotnie gościło pionierów basowego underground'u. Fakt ten w połączeniu z niewybrednością miejscowych head'ów zobowiązuje nas, by zaprezentować kogoś, kto jak nikt nadaje tempo scenie, łamie kojarzone z nią schematy, odkrywa i łączy nowe wpływy – Commodo!

W niespełna dekadę Dominic Tarasek aka Commodo stał się jednym z najbardziej cenionych producentów underground'owych wydając grime, dubstep i niezdefiniowane, eksperymentalne style na takich label'ach jak Deep Medi, Black Box, Bandulu czy Hotline.
Jego przepełnione perkusjonaliami, melodyjne kompozycje, to jak sam twierdzi, włączanie muzycznych, często zahaczających o hip-hop, wpływów z dzieciństwa do dubstep'owego szablonu. Sam określa swoją twórczość jako eksplorację tempa 140bpm i dość stanowczo unika jej szufladkowania.

Ciężko trafić na artystę z dorobkiem tak charakterystycznym i nieszablonowym jak on i choć sam nie przypisuje sobie wielkich zasług, Commodo należy do grona niewielu producentów, którzy przyczynili się do powstania nowego brzmienia, określanego mianem 140. Wraz z rozwojem jego twórczości pojawiła się nowa generacja artystów takich jak Bengal Sound, Sir Hiss czy DE-TU, którzy prezentują alternatywne, oryginalne kierunki nowo powstałego sound'u.


22 maja wyruszamy do Sopotu wraz z zaprzyjaźnioną poznańską inicjatywą Drum Obsession, która pełnym składem przejmie stery na sfinksowej Fontannie. Główną scenę niezmiennie zasilimy najlepszymi lokalnymi strażnikami basu i mocnym Dungeon Beats'owym support'em.

Line up:

Main Stage:
- Commodo [ UK / Deep Medi / Bandulu / Black Acre ]
- Hitman [ Dungeon Beats / KWAIOTO Records / Dirty Beats ]
- CrissNSA [ Dungeon Beats / Come Meditate ]
- k.o [ Dungeon Beats / Drum Obsession ]
- DIA [ Synestezja / Gdynia ]
- Trichom [ Syndrome of Disorder / Dubstep - Trójmiasto / Gdynia ]

Fontanna - Drum Obsession Takeover

- Alegria [ Poznań / Drum Obsession / BassDrive ] 
- Artiztix [ Poznań / Drum Obsession ]
- Impakt [ Poznań / Drum Obsession ]
- k.o [ Poznań / Dungeon Beats / Drum Obsession ]
- STC [ Poznań / Black Crane / Drum Obsession ] 
- Zoo-E [ Poznań / Drum Obsession ]

 

Sprawdź bilety