Spotkanie z kulturą i muzyką żydowską dla wrocławskich Seniorów!

Koncert Spotkanie z kulturą i muzyką żydowską dla wrocławskich Seniorów! - 13-02-2020

Koncert Spotkanie z kulturą i muzyką żydowską dla wrocławskich Seniorów!

Chór Synagogi pod Białym Bocianem , Piotr Wojtasik

13.02.2020 14:30

Wrocław(Dolnośląskie) - Synagoga Pod Białym Bocianem


Serdecznie zapraszamy Seniorów na otwarte spotkanie we wrocławskiej Synagodze pod Białym Bocianem, w samym sercu Dzielnicy Wzajemnego Szacunku – w czwartek, 13 lutego, o godzinie 14:30.

Spotkanie poprowadzi Naczelny Rabin Wrocławia i Dolnego Śląska David Basok wraz z Rebecyn Danielle Chaimovitz-Basok. Wspólnie przybliżą słuchaczom zagadnienia związane z historią, kulturą i sztuką żydowską. Część poświęconą muzyce żydowskiej poprowadzi Stanisław Rybarczyk - dyrygent Chóru Synagogi pod Białym Bocianem, jedynego chóru synagogalnego w Polsce, znawca muzyki żydowskiej i synagogalnej. Stanisław Rybarczyk zabierze słuchaczy w muzyczną podróż: od muzyki klezmerskiej przez muzykę synagogalną, aż po muzykę klasyczną. Ważnym elementem spotkania będzie otwarta dyskusja – oddamy głos słuchaczom, by mogli zadać nurtujące ich pytania. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

Uzupełnieniem spotkania, czyli części teoretycznej, będzie możliwość udziału w specjalnym koncercie muzyki żydowskiej, który zaplanowaliśmy na sobotę - 15 lutego. Będzie to wspaniała okazja do spotkania z muzyką na żywo! Dla Seniorów obowiązują bilety w specjalnej, niższej cenie!

Spotkanie z kulturą i muzyką żydowską dla wrocławskich Seniorów:
Prowadzący: Danielle Chaimovitz-Basok, David Basok, Stanisław Rybarczyk
13.02.2020, czwartek, godz. 14:30-16:30
Synagoga pod Białym Bocianem, ul. Pawła Włodkowica 7
*wstęp bezpłatny - informacje i zapisy: a.szakiel@proarte.org.pl

Koncert Muzyki Żydowskiej:
Chór Synagogi pod Białym Bocianem we Wrocławiu
Piotr Wojtasik Septet
15.02.2020, sobota, godz. 19:30
Bilety dla Seniorów w specjalnej cenie: 20 zł
*po uprzedniej rezerwacji pod adresem mailowym: a.szakiel@proarte.org.pl

Prowadzący:
Danielle Chaimovitz-Basok - urodziła się i wychowała w Jerozolimie, po ukończeniu szkoły średniej pełniła funkcję dowódcy Sar El w IDF, służyła jako emisariuszka agencji żydowskiej w Stanach Zjednoczonych, Australii, Bułgarii, Argentynie, Chile i Urugwaju, koordynując programy skierowane do żydowskiej młodzieży dotyczące syjonistycznej i żydowskiej tożsamości, a także programy pisarskie skierowane do innych emisariuszy. Danielle brała również udział i pracowała nad wieloma programami w Izraelskiej Akademii dla przywództwa - budując nowe pokolenie żydowskich liderów syjonistycznych w społeczeństwie izraelskim. Od czasu przeprowadzki do Wrocławia Danielle uczy hebrajskiego, prowadzi kursy gotowania i szerzy informacje na temat judaizmu zarówno wśród grup żydowskich, jak i nieżydowskich – a to wszystko w ramach swojej roli w społeczności żydowskiej. Danielle mieszka we Wrocławiu ze swoją rodziną: mężem Davidem, synem Noamem i córką Gili.

David Basok - jest Rabinem Gminy Żydowskiej we Wrocławiu, gdzie od trzech lat mieszka i służy z żoną Danielle i dwójką dzieci. Urodził się i wychował na Starym Mieście w Jerozolimie. Uczęszczał do Yerucham Hesder Yeshiva i przez 5 lat służył w IDF w jednostce spadochroniarzy jako oficer. David uzyskał tytuł licencjata filozofii żydowskiej na Uniwersytecie Hebrajskim i jest absolwentem Beit Morasha i Ohr Tora Stone Amiel Institute, skąd otrzymał swoją Smichę. David jest obecnie studentem studiów magisterskich z zakresu judaistyki.

Stanisław Rybarczyk - współzałożyciel i dyrektor Festiwalu Kultury Żydowskiej SIMCHA, dyrygent, animator życia kulturalnego, pedagog, działacz na rzecz dialogu ekumenicznego i międzyreligijnego, współpracy międzynarodowej i międzykulturowej, dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Moniuszkowskiego w Kudowie, Wieczorów Tumskich, Koncertów Hawdalowych, Dolnośląskich Koncertów Hawdalowych, Polsko-Niemieckiej Młodej Filharmonii Dolny Śląsk, Chóru Synagogi Pod Białym Bocianem i in. Prezes zarządu Fundacji "Dzielnica Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań" we Wrocławiu.

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Wrocław.

Organizator:
Fundacja „PRO ARTE 2002”

Współorganizator:
Gmina Wyznaniowa Żydowska we Wrocławiu

Mecenat:
Miasto Wrocław


www.wroclaw.pl
www.simcha.art.pl
www.proarte.org.pl
www.facebook.com/festiwalsimcha