WROsound 2021 - dzień 2 we Wrocławiu

Bilety na koncert WROsound 2021 - dzień 2 we Wrocławiu - 17-07-2021

Koncert WROsound 2021 - dzień 2 we Wrocławiu

BAASCH , MIN t , Thylacine

17.07.2021 19:00

Wrocław(Dolnośląskie) - Centrum Kultury Impart


Sprawdź bilety

WROsound to letni festiwal miejski organizowany przez Strefę Kultury Wrocław. Przez lata do programu (zgodnie z nazwą imprezy) zapraszano artystów odpowiedzialnych za to jak brzmi Wrocław. Formułę po czasie rozszerzono o koncerty zagranicznych wykonawców, ale lokalny patriotyzm pozostał – co roku miano kuratora otrzymywała inna postać ze świata wrocławskiej muzyki.

W 2018 roku festiwal przeszedł przełomową zmianę wizerunkową. Zmianie uległa data i miejsce wydarzenia – scena plenerowa stanęła w ukrytym na tyłach Impartu podwórku. Podczas edycji 2019 organizatorzy poszli o krok dalej i wykreowali nową, wypełnioną muzyką, przestrzeń na placu Społecznym. Niezmienna pozostała ambicja do budowania imprezy, na której jest miejsce na dobry rap, jazzowe eksperymenty, wysmakowaną elektronikę czy songwriterów z setlistą pełną hitów. W czerwcu we Wrocławiu wystąpili m.in. Michael Kiwanuka, Sokół + Goście, SOHN, ONUKA oraz Król.

Realizację edycji 2020 uniemożliwiła pandemia koronawirusa, dlatego Strefa Kultury Wrocław od razu skupiła się na przeniesieniu programu na przyszły rok. Większa część line-upu pozostała bez zmian, część będzie wymaga dodatkowych negocjacji z artystami, bądź zupełnie nowych propozycji. W przyszłym roku WROsound odbędzie się w dniach 16-17 lipca.

Wystąpią:
16 lipca 2021: HVOB live, Coals, Meek, Oh Why?, Biały Tunel, Syny & more
17 lipca 2021: Tomasz Makowiecki, Baasch, MIN t, Jacek Sienkiewicz & more

Sprawdź bilety