Wieczór na Broadwayu vol.2 - Koncert największych przebojów musicalowych w Gdańsku

Bilety na koncert Wieczór na Broadwayu vol.2 - Koncert największych przebojów musicalowych w Gdańsku - 28-06-2020

Wieczór na Broadwayu vol.2 - Koncert największych przebojów musicalowych w Gdańsku

Andrzej SIENKIEWICZ , Agata Walczak , Marcin Słabowski

28.06.2020 18:00

Gdańsk(Pomorskie) - Oliwski Ratusz Kultury


Wszystkich miłośników musicali zapraszamy na drugie już spotkanie muzyczne z cyklu "Wieczór na Broadwayu".

28 czerwca usłyszycie największe tytuły światowej sceny musicalowej, tym razem również w zabarwieniu komediowym. Artyści zaprezentują songi, które podbiły serca publiczności na całym świecie!

Inicjatorką projektu oraz główną wykonawczynią jest Agata Walczak, od wielu lat związana z trójmiejskimi scenami. Jej niezwykłe wykonania zapraszają każdego słuchacza do świata broadwayowskich spektakli. Gościnnie wystąpi Marcin Słabowski, aktor-wokalista na co dzień związany z Teatrem Muzycznym im. D. Baduszkowej w Gdyni, a Andrzej Sienkiewicz zagra na pianinie.

Agata Walczak - wokalistka, autorka tekstów, aktorka, pedagog. Obecnie występuje w najnowszej produkcji Teatru Muzycznego w Gdyni, grając główną rolę Tracy Turnblad w musicalu "Hairspray". Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku, specjalności MUSICAL w klasie Profesora Ryszarda Minkiewicza (dyplom z wyróżnieniem) oraz Wydziału Pedagogicznego Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy. W 2018r oku uzyskała tytuł magistra sztuki. Szkoli swój warsztat wokalny u Maureen Scott - wykładowcy Royal Academy of Music w Londynie. Zagrała u boku Agaty Kuleszy w fabularnym filmie offowym "Tam, gdzie świeci słońce" (reż. Piotr Balicki). W latach 2016-2018 aktorka Teatru Miejskiego w Lesznie - spektakl "Abonament na Szczęście" (reż. Antoniusz Dietzius). Rola Esther Sherman w musicalu FAME - Mazowiecki Teatr Muzyczny (reż. Miłosz Gałaj), przyniosła jej nominację do Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury w kategorii wokalistka musicalowa. Pracowała jako instruktor aktorstwa oraz śpiewu  w Fundacji Musicamp, była instruktorem wokalnym oraz kierownikiem Katedry Wokalistyki w szkole muzycznej Musicollective w Gdańsku. Związana również z Dreams Musical Academy. Od października 2018 roku pracuje na stanowisku Asystentki na Wydziale Wokalno-Aktorskim w Akademii Muzycznej w Gdańsku w Zakładzie Musicalu. W czerwcu 2019 roku odbyła się premiera jej debiutanckiego albumu MISTAKE, zawierającego autorskie kompozycje Artystki.

Marcin Słabowski - aktor i wokalista. Absolwent Państwowego Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Solista Teatru Muzycznego w Gdyni gdzie zobaczyć Można go w spektaklach: "Hairspray", "Wiedźmin", "Chłopi", "Lalka", "Gorączka Sobotniej Nocy", "Piotruś Pan", "Avenue Q", "The Big Bang, czyli wielki wybuch". Współpracuje również z Teatrem Syrena w Warszawie, wcielając się w rolę Wujka Festera w musicalu "Rodzina Addamsów", a także Teatrem Muzycznym w Poznaniu gdzie wciela się w rolę policjanta Eddiego Southera w "Zakonnicy w przebraniu". W 2011 roku brał udział w programie "Bitwa na Głosy" gdzie wraz z drużyną, pod okiem Macieja Miecznikowskiego, zajął 4 miejsce.

Andrzej Sienkiewicz - absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na Wydziale Instrumentalnym w klasie fortepianu. Pianista, akompaniator, jazzman, kompozytor, aranżer. Wykładowca Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku musicalowym. Od wielu lat koncertuje w Polsce i za granicą jako solista i z zespołami kameralnymi, wykonując z dużym powodzeniem muzykę klasyczną, jazz, niejednokrotnie wykorzystując własne kompozycje. Bliską jego estetyce i wrażliwości jest również piosenka aktorska. Współpracuje także z teatrami min. Maybe Theatre Company, gdzie realizował oprawę muzyczną spektakli i Stowarzyszeniem Teatralnym INGENIUM - gdzie dokonał aranżacji partii fortepianu w musicalu "Okruchy Życia" . Współtwórca cyklu koncertów "Akademia Muzyczna dla dzieci". Współpracował z Leszkiem Możdżerem i Chórem Uniwersytetu Gdańskiego przy mszy "Missa Gratatoria" na chór i trio jazzowe skomponowanej przez Leszka Możdżera