PERSONAL JESUS LIVE – 40 LAT DEPECHE MODE we Wrocławiu

Bilety na koncert PERSONAL JESUS LIVE – 40 LAT DEPECHE MODE we Wrocławiu - 29-08-2020

Koncert PERSONAL JESUS LIVE – 40 LAT DEPECHE MODE we Wrocławiu

Paweł Gołębski , Waldek Maszyński

29.08.2020 18:00

Wrocław (Dolnośląskie) - Sala Gotycka - Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1


29 sierpnia spotkajmy się we Wrocławiu w Starym Klasztorze na wyjątkowym wydarzeniu PERSONAL JESUS LIVE – 40 LAT DEPECHE MODE (teledysk, koncert i wielkie święto fanów).

29 sierpnia 1989 roku świat po raz pierwszy usłyszał utwór „Personal Jesus”. Zaczynała się globalna „depeszomania”. Miliony młodych ludzi kupowały płyty, wycinano artykuły prasowe, plakaty DM zdobiły ściany pokojów. Na ulicach pojawiały się grupy nastolatków, którzy ubierali się, tak jak ich idole.

Jako polscy fani Depeche Mode w oryginalny sposób świętujmy 30-lecie albumu „Violator” i 40-lecie brytyjskiej supergrupy. Główny punkt programu to kręcenie wspólnego fanowskiego teledysku!

Skąd taki pomysł?

Ta niesamowita historia zaczęła się na początku tego roku. Trzech fanów DM z okolic Wrocławia postanowiło przygotować koncert z okazji okrągłej rocznicy wydania „Violator'a”. Występ Pawła ,Waldka i Marcina zaplanowano na 19 marca – dokładną datę 30. rocznicy premiery albumu. Kilka dni przed koncertem ogłoszono pandemię. Imprezę odwołano, ale muzyków to nie zraziło. Atmosferę globalnej kwarantanny postanowili opisywać przy użyciu 9 piosenek z kultowego albumu. Partie wokalne i instrumentalne nagrywali w swoich mieszkaniach. Przy użyciu telefonów komórkowych kręcili domowe teledyski. Na końcu wszystko montowali i wrzucali do sieci. Tysiące miłośników DM z całego kraju gratulowały pomysłu i wykonania. Z czasem do nagrań dołączyli kolejni fani. Do dziś nakręcono 8 klipów. Do zrealizowania został ten ostatni – „Personal Jesus”.

Gołębski / Maszyński / Wełyczko play Depeche Mode
Paweł Gołębski, dziennikarz, prezenter i wokalista, szukał muzyków, którzy lubią i potrafią grać repertuar Depeche Mode. Skontaktował się z klawiszowcem, aranżerem i producentem Waldemarem Maszyńskim, znanym ze współpracy z Chillove i Mesajah. Ten zaprosił gitarzystę Marcina Wełyczkę. Razem przygotowali utwory z całego albumu „Violator”, który obchodzi 30. rocznicę wydania oraz kilkanaście innych najsłynniejszych tematów z repertuaru Depeche Mode. Podczas koncertów grają brzmienia syntezatorów z lat 80-tych i wykonują piosenki według oryginalnych aranżacji. Sięgają po kultowe płyty DM, takie jak „Music for the Masses”, „Violator”, „Songs of Faith and Devotion”. W ciągu kilku miesięcy kwarantanny zarejestrowali wszystkie piosenki z „Violator'a”, a do każdej z nich nagrali własny „domowy” teledysk. Wyjątkową koncepcję zauważyli fani z podwrocławskiej Oławy, którzy z czasem wsparli zespół w produkcji klipów. Na ten nietypowy muzyczny pomysł podczas pandemii zwróciły uwagę media, co zaowocowało wywiadami w radiu i telewizji oraz artykułami prasowymi. Tysiące fanów Depeche Mode z Polski pogratulowało im pasji i szacunku w podejściu do wykonywania utworów działającej od 40 lat ukochanej grupy. Ich fanpage stale rośnie, a muzycy planują kolejne akcje. GMW są prawdopodobnie jedynym obecnie zespołem w Polsce profesjonalnie wykonującym repertuar Depeche Mode według klasycznych aranżacji. GMW są otwarci na pomysły współpracy z innymi muzykami i fanami Depeche Mode z całego świata.