ZADUSZKI JAZZOWE - Koncert New Bone Quintet w Wągrowcu

Bilety na koncert ZADUSZKI JAZZOWE - Koncert New Bone Quintet w Wągrowcu - 21-11-2020

ZADUSZKI JAZZOWE - Koncert New Bone Quintet w Wągrowcu

TOMASZ KUDYK , Dominik Wania , Maciej Adamczak , Dawid Fortuna , Bartłomiej Prucnal

21.11.2020 20:00

Wągrowiec(Wielkopolskie) - Dom Kultury


NEW BONE QUINTET POLAND
Kwintet jazzowy złożony z młodych, utytułowanych muzyków.
Czterema płytami (w tym trzema autorskimi) utwierdził swoją pozycję na polskim rynku jazzowym.
Entuzjastycznie o ich muzycznych dokonaniach wypowiadały sie takie autorytety w tej dziedzinie, jak Jarek Śmietana czy Bogdan Chmura. Pozytywny oddźwięk w branżowej prasie zarówno polskiej, jak i zagranicznej, przyczynił się do wzrostu zainteresowania zespołem poza granicami naszego kraju. Grupa otrzymuje propozycje koncertów w najdalszych zakątkach globu, obecnie trwają prace nad kolejnymi zagranicznymi występami. Formacja zaprezentowała się w ramach drugiej edycji festiwalu Polskie Gwiazdy Światowego Jazzu w Moskwie ,a także podczas Międzynarodowego Delhi Jazz Festival w 2013 r. Formacja była jedną z gwiazd Varna Summer International Jazz Festival w Bułgarii w 2014 r. oraz brała dział w festiwalu Jazz Cooperation – Ukraina 2015. Warto dodać, że zespół w czasie pobytu w Indiach zapisał się także w historii jako pierwsza formacja, która wystąpiła z koncertem jazzowym na żywo w Kaszmirze!
 
Zespół występuje w składzie:
Tomasz Kudyk – trabka, flugelhorn
Bartłomiej Prucnal – saksofon altowy
Dominik Wania – fortepian
Maciej Adamczak – kontrabas
Dawid Fortuna – perkusja

Tomasz Kudyk – trębacz, kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Jazz stał się jego pasją już w szkole średniej, na co niewątpliwie miał wpływ jego ojciec Jan Kudyk (lider Jazz Band Ball Orchestra). Zdobywał doświadczenie poprzez naukę wyniesioną z domu, udział w warsztatach jazzowych i kontakt ze środowiskiem muzycznym. W 1996 roku powołał do życia kwintet jazzowy New Bone, z którym nagrał pięć płyt, w tym trzy autorskie: „Something for now” (2004), „It’s not easy” (2009) i „Destined” (2012), oraz album - „Follow me”- miał swoją premierę w 2014 roku i na specjalnie zamówienie Teatru Witkacego płytę „Odjazzdowo” (2015). Tomasz Kudyk jest autorem większości kompozycji wykonywanych przez zespół New Bone. Współpracował między innymi z takimi muzykami, jak: Janusz Muniak, Maciej Sikała, Jarek Śmietana, Wojciech Karolak, Arek Skolik, Joachim Mencel, Andrzej Cudzich, Jan Pilch, Marek Stryszowski, Leszek Kułakowski, Adam Pierończyk. W 2011 roku uzyskał tytuł doktora sztuk
muzycznych w dyscyplinie instrumentalistyka, a w 2015 roku nadano mu tytuł doktora habilitowanego sztuk muzycznych. Pracuje na stanowisku adiunkta w Katedrze Muzyki Współczesnej, Jazzu I Perkusji w Akademii Muzycznej w Krakowie, gdzie prowadzi klasę trąbki jazzowej. Koncertował na wielu znaczących festiwalach wkraju i za granicą.

Dominik Wania – w 2005 roku ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie, w klasie
fortepianu prof. Andrzeja Pikula. W latach 2006-2008 był studentem Danilo Perez’a I Jerry Bergonzi’ego na wydziale jazzowym New England Conservatory of Music w Bostonie (USA).
Jest czynnym muzykiem sesyjnym. Współpracuje i występuje ze znakomitościami sceny jazzowej polskiej I zagranicznej: Tomasz Stańko, Piotr Baron, Jacek Kochan, Maciej Sikała, Adam Pierończyk, Piotr Wojtasik, Grzegorz Nagórski, Janusz Muniak, Zbigniew Namysłowski, Bronisław Suchanek, Zbigniew Wegehaupt, Marcus Miller, Joey Baron, Lee Konitz, David Liebman, George Garzone, Eddie Henderson, Nguyen Le, Gary Thomas, Marilyn Mazur.
Zdobył liczne nagrody w konkursach jazzowych, m. in. I nagrodę na II Konkursie Pianistów Jazzowych w Warszawie (2005). Oprócz czynnej działalności koncertowej prowadzi także działalność dydaktyczną na stanowisku asystenta/doktoranta w Katedrze Muzyki Współczesnej I Jazzu w Akademii Muzycznejw Krakowie oraz Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach.
Muzyk otrzymał w 2014 roku dwa Fryderyki!

Bartłomiej Prucnal – najmłodszy członek zespołu. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie na wydziale Jazzu I Muzyki Współczesnej, w klasie dr Ryszarda Krawczuka. Uczestnik i laureat wielu festiwali w Polsce I za granicą. Współzałożyciel formacji N.S.I. I kompozytor wielu jej utworów.
W 2012 roku wraz zespołem zdobył I miejsce i Grand Prix na 5th Azoty Tarnów International Jazz Contest (gdzie oceniał go m.in. Kenny Garret), a także – I miejsce i Grand Prix na konkursie Jazz Juniors. Współpracował z wieloma cenionymi zespołami i muzykami,m.in. Leszkiem Zadło,
Wojciechem Groborzem, Zbigniewem Namysłowskim/Big Band, Jarkiem Śmietaną, Michałem Urbaniakiem.

Maciej Adamczak – absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej AM w Katowicach, w klasie
kontrabasu Jacka Niedzieli. Jest laureatem kilku krajowych konkursów, m.in. Jazz Juniors (Marcin Zupanski Quartet, I nagroda,1997), Jazz nad Odrą, Pomorska Jesień Jazzowa.
Współpracował m.in. z: Quintessence Eryka Kulma, Kwartetem Krzysztofa Popka, Kwartetem Janusza
Skowrona, Kwintetem Marka Bałaty, Big Bandem Zbigniewa Namysłowskiego, Trio Wojciecha Groborza, Kwartetem Piotra Barona. Obecnie mieszka w Krakowie, gdzie najczęściej występuje w klubie prowadzonym przez znakomitego polskiego saksofoniste Janusza Muniaka.
Jest także wykładowca klasy kontrabasu Katedry Muzyki Współczesnej i Jazzu krakowskiej Akademii Muzycznej.

Dawid Fortuna – jest absolwentem bydgoskiej szkoły muzycznej im. Artura Rubinsteina, gdzie uczył
się pod okiem znakomitego pedagoga Mirosława Zyty. Kilka lat temu ukończył Akademie Muzyczną w Krakowie na wydziale muzyki klasycznej oraz jazzowej. Jego dotychczasowe osiągnięcia to udział w konkursach m. in. na Krokus Jazz Festiwal, Bielskiej Zadymce Jazzowej, Jazz nad Odrą (wyróżnienie - 2008), zwycięstwo w Miedzynarodowym Konkursie Młodych Zespołów Jazzowych Jazz Juniors (2011, 2012), Jazz nad Odrą, udział w festiwalach w Polsce i za granica oraz przede wszystkim występ ze znakomitymi polskimi jazzmenami. Miał okazje występować m.in. z Januszem Muniakiem, Tomaszem Stańko, Leszkiem Możdżerem, Adamem Pierończykiem, Joachimem Menclem, Wojciechem Groborzem, Dominikiem Wania, Sebastianem Bernatowiczem, Wojciechem Karolakiem, Aga Zaryan, Pawłem Kaczmarczykiem, Jerzym Małkiem.
 



Powiązane