Czerwony Tulipan - 35-lecie zespołu Czerwony Tulipan w Łodzi

Bilety na koncert Czerwony Tulipan - 35-lecie zespołu Czerwony Tulipan w Łodzi - 05-09-2021

Koncert Czerwony Tulipan - 35-lecie zespołu Czerwony Tulipan w Łodzi

Czerwony Tulipan

05.09.2021 19:00

Łódź(Łódzkie) - Teatr Muzyczny w Łodzi


W tym roku swoje 35 lecie obchodzi jeden z najwspanialszych zespołów klimatu Krainy Łagodności Czerwony Tulipan!

Nieprzerwanie od tyluż właśnie lat czarują ze sceny swymi przepięknymi, mądrymi piosenkami z głębokim tekstem. To dzięki nim przeżywamy podczas koncertów wspaniałe, niezapomniane, pełne radości, ciepła i wzruszeń chwile. Od wielu lat przyjaciele Tawerny Keja, której przypadł zaszczyt organizowania tego wspaniałego koncertu. Serdecznie zapraszamy.

CZERWONY TULIPAN - zespół złożony z pięciu artystycznych indywidualności:

Stefan BRZOZOWSKI - kompozytor i "szef", dzięki ambitnym aranżacjom zapewnia wysoki poziom muzyczny i wokalny; Ewa CICHOCKA - artystka z dużym temperamentem, posiada rzadki talent aktorski z dużym wyczuciem komizmu; 

Krystyna ŚWIĄTECKA - zamknięta w sobie, oszczędna w środkach, wzruszająca liryzmem, uduchowiona...; 

Andrzej CZAMARA - fenomenalny gitarzysta, zatopiony całkowicie w swoim instrumencie, który opanował perfekcyjnie; 

Andrzej DONDALSKI - gitarzysta basowy z "rockowym rodowodem" (dawniej zespół ART-Rock). 


CZERWONY TULIPAN tworzy i śpiewa piosenki "uczucia", czyli poetyckie i kabaretowe... zawsze literackie lub jak nazywają je niektórzy "piosenki artystyczne". Współpracuje z "Kabaretową Sceną TRÓJKI"... i należy do "Krainy łagodności". Koncertował w EUROPIE (Rosja, Niemcy, Francja, Szwecja, Austria, Węgry, Litwa), był z koncertami w USA i Kanadzie, gra koncerty w całej POLSCE. Brał udział w wielu programach telewizyjnych i radiowych. Związany z OLSZTYNEM (miejscem zamieszkania). Inicjuje koncerty, przeglądy, festiwale na terenie Warmii i Mazur. Wydał 10 płyt CD... oraz DVD zatytułowane "OBRAZY i obrazki" - koncert na Zamku w Olsztynie (25 czerwca 2007 roku).