High Definition Quartet Feat. Igor Boxx "Dziady" w Gliwicach

Bilety na koncert High Definition Quartet Feat. Igor Boxx "Dziady" w Gliwicach - 15-10-2020

Koncert High Definition Quartet Feat. Igor Boxx "Dziady" w Gliwicach

Igor Boxx , High Definition Quartet

15.10.2020 20:00

Gliwice(Śląskie) - MOK Gliwice - Scena Bojków


Koncert "DZIADY" to unikalny, muzyczny seans spirytystyczny. Koncert będzie realizowany w ramach obchodów 10lecia High Definition Quartet, stąd będzie to wydarzenia unikatowe.

Koncepcja Piotra Orzechowskiego „Pianohooligana” zakłada unikalną próbę muzycznej interpretacji II części dramatu Adama Mickiewicza, której wraz z kwartetem podejmuje się współzałożyciel legendarnej grupy Skalpel. Koncert to niecodzienne spotkanie jazzu ze współczesnym ambientem, gdzie patetyczny, romantyczny kontekst ustępuje miejsca dynamicznemu ilustrowaniu wewnętrznych przeżyć postaci z tekstu Mickiewicza.

Tworzone przez Boxxa elektroniczne sety przeciwstawione są w nim fragmentom granym przez High Definition Quartet, zarysowując w ten sposób podział na ludzką i duchową sferę treści romantycznego dramatu.

Jazzowa adaptacja "Dziadów" koncentruje się na psychologicznej i emocjonalnej warstwie dramatu, a kulturowy kontekst składa się na jej treść poprzez nawiązania do muzycznego folkloru. Kompozycje Orzechowskiego oraz wykorzystywane podczas koncertów elektroniczne sety muzyki elektronicznej, a także żywe, wielokrotnie burzliwe improwizacje High Definition Quartet, skutkują tu mieszanką o każdorazowo nieobliczalnym rezultacie artystycznym.

Album "Dziady" ukazał się 22 listopada 2019 r. nakładem nowego labelu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego „Anaklasis”. Na krążku, oprócz muzyków kwartetu oraz Igor Boxxa pojawili się giganci ambientu o światowej renomie tacy jak William Basinski (USA), Krzysztof Knittel, Robert Rich (USA), Christian Fennesz (Austria). Płyta spotkała się ogromnym uznaniem krytyków, otrzymując następujące nagrody i wyróżnienia:
Album Roku 2019 i Muzyk Roku 2019 (Piotr Orzechowski) w zestawieniu magazynu JazzPress oraz Radia Jazz Fm
Album Roku 2019 w głosowaniu dziennikarzy portalu Jazz Blogspot
Album Roku 2019 w zestawieniu magazynu Donos Kulturalny
 
Miejsce:
MOK Gliwice Scena Bojków
Parkowa 5, 44-141 Gliwice
 
Bilety: 25 zł w przedsprzedaży / 35 zł w dniu koncertu
UWAGA: W dniu koncertu bilety będą sprzedawane wyłącznie przez internet. Nie ma możliwości zakupu biletów na miejscu wydarzenia.
 
Podczas realizacji koncertu będą obowiązywać regulaminy określone przez administratorów miejsca dotyczące przestrzeganie reżimu sanitarnego i zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa i choroby Covid19.*

*Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 i chorobą COVID19 oraz z potencjalnymi obostrzeniami dotyczącymi organizacji wydarzeń kulturalnych, Organizator koncertu (Stowarzyszenie Muzyczne Śląski Jazz Club) zastrzega sobie prawo zmian w repertuaru, miejsca i sposobu realizacji koncertu, do odwołania wydarzenia włącznie


Organizator i pomysłodawca: Stowarzyszenie Muzyczne Śląski Jazz Club

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca”.Powiązane