Jazz na rogatkach: Natalia Pastewska w Szczecinie

Bilety na koncert Jazz na rogatkach: Natalia Pastewska w Szczecinie - 11-10-2020

Koncert Jazz na rogatkach: Natalia Pastewska w Szczecinie

Natalia Pastewska

11.10.2020 18:00

Szczecin(Zachodniopomorskie) - klub Delta


 W trakcie koncertu obowiązuje zakrywanie ust i nosa, zachowanie dystansu społecznego i dezynfekcja rąk. Może być wykonana kontrola temperatury ciała.


 


Jazz na Rogatkach


NATALIA PASTEWSKA
&
RR GROUP
Natalia Pastewska - śpiew
Przemysław Raminiak - instrumenty klawiszowe
Wojciech Rapa – gitara


 


Projekcja filmu dokumentalnego o Kasi Sobczyk
Nucę sobie
reż. Bogdan Bogiel i Mirosław Salski


KLUB „DELTA" filia MDK
ul. Racławicka 10, Szczecin Dąbie
11 października 2020 r., godz. 18:00


Natalia Pastewska – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Pochodzi z Goleniowa. Absolwentka wokalistyki jazzowej i rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie Agnieszki Wilczyńskiej. Ukończyła również anglistykę i iberystykę na Uniwersytecie Warszawskim.
Najważniejsze osiągnięcia:
- Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Wokalistów Jazzowych Zamość 2004
- udział w Smart Jazz Festiwal 2004 w klubie Skarpa w Warszawie
- udział w festiwalu jazzowym "Jazz w lesie" w Sulęczynie
- udział w festiwalu Jazz Forum i na których liczymy" w klubie „Tygmont" w Warszawie
- udział w Pomorskiej Jesieni Jazzowej w Gorzowie Wielkopolskim
Brała udział w warsztatach jazzowych i bluesowych w Puławach, Chodzieży i Bolesławcu, gdzie kształciła głos pod kierunkiem Krystyny Prońko, Stanisława Sojki, Lory Szafran, Ewy Urygi i innych.
Płyta „Za rogiem snu" to debiutanckie wydawnictwo obiecującej wokalistki z 2009 roku, utrzymana w bliskich jej sercu "jazzujących" klimatach, prezentująca dorobek artystyczny zgromadzony na przestrzeni kilku ostatnich lat, na który złożyły się utwory autorskie oraz standardy muzyki jazzowej i popularnej. Od kilku lat Natalia na stałe występuje z zespołem „Czerwono Czarni" śpiewając piosenki Kasi Sobczyk.


Koncert poświęcony jest pamięci wokalistki zespołu Czerwono Czarni, Kasi Sobczyk, pochodzącej z Koszalina, a związanej mocno ze Szczecinem W lipcu 2020 r. minęła 10. rocznica śmierci tej niezapomnianej wokalistki. Dlatego też koncert poprzedzony zostanie krótkim filmem dokumentalnym z 2012 roku, w reżyserii Bogdana Bogiela i Mirosława Salskiego, pod tytułem „Nucę sobie", którego bohaterką jest właśnie Kasia Sobczyk.
Więcej na: // www.nataliapastewska.com


Wokalistce towarzyszyć będzie duet RR Group w składzie Przemek Raminiak – piano i Wojciech Rapa – gitary.
Duet RR Group to dwóch wytrawnych muzyków. Pochodzący z Gorzowa Wielkopolskiego Przemek Raminiak - pianista, kompozytor, aranżer jazzowy. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II st. Im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Akademii Muzycznej w Katowicach, ukończonej z wyróżnieniem. Przez wiele lat współtworzył zespół RGG Trio jeden z czołowych zespołów jazzowych w Polsce. W 2015 roku założył własny zespół Przemek Raminiak Quartet, z którym nagrał pierwszą w pełni solową płytę pt. „Locomotive". Współpracuje z artystami najwyższego formatu jak Mietek Szcześniak, Jan Ptaszyn Wróblewski, Krzesimir Dębski, a od kilku lat na stałe akompaniuje Krystynie Prońko.
Wojciech Rapa - gitarzysta, wokalista, basista, kompozytor, dziennikach muzyczny, sideman, znany i ceniony od lat reprezentant szczecińskiego rock'n'rolla. Grał w popularnych zespołach lat 70., m.in. z Katarzyną Sobczyk, Heleną Majdaniec, Karin Stanek, Jackiem Lechem, Henrykiem Fabianem oraz członkami zespołu „No To Co". Przez kilka lat grał w zespole „Wawele". Współzałożyciel formacji „Telegram", której opiekunem był znany obecnie reżyser filmowy Jacek Bromski. Przez wiele lat występował za granicą. W 2014 r. obchodził 50-lecie twórczości artystycznej. Wojciech Rapa to również autor kilku wydanych w Szczecinie książek o początkach szczecińskiego big beatu w latach 60, 70 i 80 XX wieku. Od wielu lat jest też etatowym gitarzystą basowym legendarnej grupy Czerwono-Czarni.