MYSTIC FESTIVAL 2022 - dzień 3


Mystic Festival 2022: Limitowana pula biletów na Warm Up Day! Nie przegap!

Jaki festiwal, taka rozgrzewka! Jedyny w Europie, potrójny koncert Tom Warrior’s Legacy w 2022 roku, do tego występy m.in. Carcass, Decapitated i Gaerea. Musisz to zobaczyć? Wciąż jeszcze możesz – do sprzedaży trafiła właśnie ostatnia pula biletów jednodniowych na Warm Up Day, który odbędzie się 1 czerwca.


Zaawansowane prace produkcyjne nad pierwszą edycją Mystic Festival w Stoczni oraz zniesienie w Polsce wszystkich obostrzeń związanych z pandemią COVID-19 umożliwiły nam precyzyjne oszacowanie możliwości terenu – i mamy dla was doskonałą wiadomość! Dziś do sprzedaży trafia jeszcze jedna, ostatnia pula biletów na Warm Up Day. Są to bilety jednodniowe, w cenie 149 złotych. Mamy ich równe 900 sztuk i ani jednego więcej, więc kto pierwszy – ten lepszy.

Właściwe festiwalowe dni to 2-4 czerwca, ale koncerty tegorocznego Mystic Festival rozpoczniemy już 1 czerwca. Na dwóch festiwalowych scenach zaprezentują się m.in. Carcass, Decapitated, Gaerea, Heathen, Lik, Skeletal Remains, Spectral Wound oraz Urne.

Najważniejszym punktem wieczoru będzie jedyny w Europie, wyjątkowy koncert Tom Warrior's Legacy. Złożą się na niego trzy zabójcze sety: Hellhammer performed by Tom Gabriel Warrior’s Triumph of Death, Triptykon z nieśmiertelnymi hymnami Celtic Frost oraz Triptykon z autorskim materiałem. Wydarzeniu towarzyszyć będzie spotkanie z Tomem oraz niepowtarzalne doświadczenie – wystawa jego Masek Śmierci.

Liczba miejsc na Warm Up Day jest ściśle ograniczona i kończy się na obecnej puli biletów jednodniowych.

Mystic Festival 2022: wprowadzamy Health Pass Tickets

Przygotowania do Mystic Festival 2022 w toku – wprowadzamy bilety Health Pass Tickets, by dbać o wasze bezpieczeństwo i mieć pewność, że wszyscy spotkamy się w czerwcu pod sceną.


Wierzymy, że czerwiec 2022 będzie czasem, kiedy po zarazie pozostaną już tylko złe wspomnienia, ale wzorem europejskich festiwalu, które odbyły się w okresie letnim 2021 przygotowujemy się na organizację festiwalu w każdych warunkach. Od dziś bilety i karnety na festiwal sprzedawane będą w podziale na Health Pass Tickets (HPT), dla posiadaczy Unijnego Certyfikatu COVID (w skrócie: UCC) oraz dla osób, które w dniu festiwalu nie będą posiadały UCC. Dostępność biletów bez UCC będzie na bieżąco dostosowywana do obowiązujących restrykcji.

Osoby, które wcześniej zakupiły karnety i bilety na festiwal nie muszą wymieniać ich na bilety HTP – przy wejściu na festiwal poprosimy o okazanie UCC, ale zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i restrykcjami powierzchnia festiwalu pozwoli nam na to, by wszyscy, którzy do tej pory nabyli bilety mogli wziąć udział w imprezie (również osoby bez UCC).

Zmiany w programie Mystic Festival 2022, Carcass na Warm Up Day!

Carcass, bogowie grind’n’rolla, zagrają 1 czerwca w ramach Warm Up Day, zastępując w składzie Napalm Death. The Raven Age wystąpią zamiast Infected Rain, a program festiwalu dodatkowo zasili Brutus.

Mystic Festival 2022: Tom Gabriel Fischer przejmuje Warm Up Day!

Potrójny koncert Tom Warrior's Legacy – czyli Hellhammer w wykonaniu Tom Gabriel Warrior’s Triumph of Death, koncert Triptykon z repertuarem Celtic Frost oraz samego Triptykon – a także spotkanie z fanami i wystawa masek, grafik oraz artefaktów scenicznych to aktywności związane z obecnością Toma Gabriela Fischera na Mystic Festival. To jedyne takie wydarzenie w 2022 roku na świecie, prawdziwy triumf śmierci.


Tom Warrior's Legacy to główny punkt programu Warm Up Day, na który zapraszamy do Stoczni w przeddzień festiwalu, 1 czerwca 2022 roku. Usłyszycie kultowe numery Hellhammer w wykonaniu Tom Gabriel Warrior’s Triumph of Death, wybór najlepszych hymnów Celtic Frost zaprezentuje Triptykon, a następnie usłyszymy Triptykon z własnym materiałem.

Na tym jednak nie koniec atrakcji. Tego samego dnia Tom Gabriel Fischer – żywa legenda i pionier black oraz death metalu – spotka się z fanami, również po to, by odpowiedzieć na ich pytania. Będzie można również zdobyć autografy od Toma oraz muzyków obu zespołów, z którymi przyjedzie do Gdańska. Na terenie Stoczni zostanie również zorganizowana wystawa, której najcenniejszymi eksponatami będą Maski Śmierci, tworzone przez Toma od kilkunastu lat. Ta unikalna wystawa zawierać będzie również sceniczne artefakty związane z historią Hellhammer, Celtic Frost i Triptykon oraz reprodukcje niesamowitych grafik towarzyszących wydawnictwom zespołów.

Również 1 czerwca, w ramach Warm Up Day, zobaczycie koncerty Napalm Death, Decapitated, Heathen, Gaerea, Urne, Lik, Skeletal Remains i Spectral Wound. Wstęp na Warm Up Day mają tylko posiadacze karnetów na 2020, 2021 i 2022 rok oraz upgrade'ów biletów jednodniowych do karnetów.

Mystic Festival 2022: Opeth, Mastodon, Killing Joke, Mayhem, Heilung, Tribulation, Green Lung i inni dołączają do programu

Znacie już ponad 40 nazw, dzisiaj dochodzą dwa tuziny kolejnych, w tym takie znakomitości jak Opeth, Mastodon, Killing Joke, Mayhem, Heilung, Obituary, Kvelertak, Baroness, Sólstafir, Witchcraft i Code Orange. Widzimy się 2-4 czerwca 2022.

Do trzech razy sztuka. Co trzy szóstki to nie jedna. Za trzecim razem musi się udać – i uda się na pewno, czego najlepszym zwiastunem jest mijające właśnie festiwalowe lato. Widzimy się więc w czerwcu 2022 roku w Gdańsku, na wielkim święcie metalu i sił sprzymierzonych. Dziś do programu dochodzą 24 znakomite nazwy. To już niemal pełna lista, ale mamy w zanadrzu sporo dodatkowych atrakcji, w tym znakomity skład Warm Up Day – szczegóły podamy do wiadomości w kolejnych tygodniach.

Finezyjny death metal, metal progresywny, retro hard rock… Opeth miewał różne oblicza, a każde z nich wymykało się szufladkom. Tylko kunszt i twórcza odwaga Szwedów pozostaje niezmienna, więc z radością informujemy, że ich koncert będzie zamykał scenę główną podczas jednego z festiwalowych dni. Poza tym w programie Mystic Festival znajdzie się miejsce dla różnych odcieni mroku i wszystkich stopni brzmieniowej intensywności – od hard rocka i heavy, przez doom metal, klasyczny death metal, ale też post-punk, hardcore czy po prostu wściekłego rock'n'rolla, aż po black metal i futurystyczną jazdę, która jeszcze nie ma nazwy. Na Mystic Festival 2022 zobaczymy również Mastodon, Killing Joke, Mayhem, Heilung, Obituary, Kvelertak, Baroness, Sólstafir, Witchcraft, Code Orange, Wiegedood, The Vintage Caravan, Alien Weaponry, Svalbard, The Picturebooks, Proscription, The Materia, The Stubs, Stay Nowhere, Spaceslug, Neon Haze, Red Scalp i Taraban.

Prezentujemy wam plan wszystkich koncertów Mystic Festival 2022:

WARM UP DAY
ŚRODA, 1 CZERWCA

Park Stage:
Tom Warrior's Legacy
Carcass
Heathen
Urne
The Shrine
Gaerea
Decapitated
Lik
Skeletal Remains
Spectral Wound

DZIEŃ PIERWSZY
CZWARTEK, 2 CZERWCA

Main Stage:

Opeth
Mastodon
Code Orange
Bleed From Within

Park Stage:
Heilung
Katatonia
Baroness
Kvelertak
Alien Weaponry

The Shrine Stage („Don’t Burn The Witch“):
TBA
Ovo
Gold
(Dolch)
Maggot Heart

Desert Stage:
The Picturebooks
Dead Lord
Major Kong
Stay Nowhere
After: Nightrun87

Sabbath Stage (powered by Napalm Events):
1914
(O)
Dwaal
Konvent

DZIEŃ DRUGI
PIĄTEK, 3 CZERWCA

Main Stage:

Judas Priest
Saxon
Obituary
The Raven Age

Park Stage:
Mayhem
Mgła
Tribulation
Dopelord
Motanka

The Shrine Stage („Don’t Burn The Witch“):
Azarath
Raging Speedhorn
Okkultokrati
Proscription
Tester Gier

Desert Stage:
The Stubs
Green Lung
Spaceslug
Only Sons
After: Favorit89

Sabbath Stage:
Hangman’s Chair
Deluge
Fleshworld
Czerń

DZIEŃ TRZECI
SOBOTA, 4 CZERWCA

Main Stage:

Mercyful Fate
Killing Joke
Igorrr
The Materia

Park Stage:
Sólstafir
Vader (De Profundis)
Witchcraft
Svalbard

The Shrine Stage („Don’t Burn The Witch“):
Imperial Triumphant
Medico Peste
Wiegedood
Truchło Strzygi
Baest

Desert Stage:
The Vintage Caravan
Arabrot
Red Scalp
Taraban
After: Neon Haze (Octopussy, Favorit89, Nightrun87)

Sabbath Stage (powered by Iron Realm Productions):
Mortiis
Lindy-Fay Hella
Irfan
Grift
RoskPowiązane