BALET O KAWIE KONCERT FAMILIJNY w Gorzowie Wielkopolskim


Zapraszamy na pełen fantazji bajkowy spektakl, w którym na scenie ożyją i zatańczą porcelanowe naczynia – elegancka filiżanka, przystojny imbryk i wytworna cukiernica, kroku zaś dotrzymywać im będzie zaprzyjaźniony młynek do kawy. Nie zabraknie również uroczych i roztańczonych czarnych ziarenek kawy, w które wcielą się uczniowie szkół baletowych. Wszyscy tancerze wystąpią w fantastycznych kostiumach, inspirowanych m.in. kształtem słynnej XVIII-wiecznej porcelany drezdeńskiej. Widowisko pełne jest humoru, zaś opowiedziana w nim taneczno-muzyczna historia nawiązuje do znanej Kantaty o kawie Johanna Sebastiana Bacha.
Balet o kawie to jedno z najpopularniejszych przedstawień Baletu Cracovia Danza, wpisujące się w tradycję wystawianych w XVII i XVIII wieku baletów o tematyce fantazyjnej i egzotycznej. Stworzony został na bazie kroków oraz figur tańca barokowego, a także elementów ówczesnej pantomimy. W roku 2014 spektakl uhonorowany został przez portal Czas Dzieci Złotym Słonecznikiem w kategorii muzyka.
Jeśli chcecie poczuć się równie fantazyjnie i wytwornie jak nasi tancerze – znajdźcie własny pomysł na oryginalne nakrycie głowy.
 
WYKONAWCY:
Balet Cracovia Danza
Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
Jacek Kraszewski / dyrygent 
Romana Agnel / inscenizacja  
Romana Agnel, Dariusz Brojek / choreografia 
Monika Polak-Luścińska / scenografia i kostiumy  
 
JOHANN SEBASTIAN BACH (1685-1750)
Wybór z suit orkiestrowych:
nr 1 C-dur BWV 1066
nr 2 h-moll BWV 1067
nr 3 D-dur BWV 1068
nr 4 D-dur BWV 1069 
 
Aria Lizy z Kantaty o kawie
 

BILETY:
15 zł / bilet ulgowy dla dziecka (do 16 lat)
20 zł / bilet normalny dla opiekuna
30 zł / bilet normalny indywidualny
80 zł / bilet rodzinny (dla sześciu osób, w tym maksymalnie dwóch dorosłych – dostępny tylko w kasach biletowych)
 

-------------------------------------
Dyrekcja Filharmonii zastrzega sobie możliwość zmiany terminu, godziny i miejsca koncertu, wykonawców, programów oraz cen biletów.