Szukaj w snach // 24.05.21, g. 18.00 // koncert ONLINE // 23. Biennale Sztuki dla Dziecka

Bilety na koncert Szukaj w snach // 24.05.21, g. 18.00 // koncert ONLINE // 23. Biennale Sztuki dla Dziecka - 24-05-2021

Szukaj w snach // 24.05.21, g. 18.00 // koncert ONLINE // 23. Biennale Sztuki dla Dziecka

Natalia Kukulska , Marek Napiórkowski , Paweł Pańta , Michał Dąbrówka , Marcin Górny

24.05.2021 19:00

Online


23. BIENNALE SZTUKI dla DZIECKA Spotkanie jako sztuka
"Szukaj w snach"

Wydarzenie odbywa się na platformie: www.biennaledziecka.ppv-stream.pl

Zaczęło się od pewnego taty, Włodzimierza Wysockiego, który – gdy wyczerpał już cały repertuar popularnych kołysanek – zaczął wymyślać nowe na dobranoc dla swych dzieci. Mądre teksty, dzięki gitarzyście jazzowemu i kompozytorowi Markowi Napiórkowskiemu, stały się piosenkami. A potem Natalia Kukulska nadała im swój głęboki i ciepły głos. I tak powstał najpierw koncert, a potem płyta Szukaj w snach. To kołysanki, których uroda i dojrzałość zachwycą także dorosłych.
Album „Szukaj w snach” został wyróżniony statuetką Nagrody Muzycznej FRYDERYK 2019 w kategorii Muzyka Dziecięca i Młodzieżowa.

Marcin Kydryński: „Ta płyta koi. Niewykluczone, że uzdrawia. I – miejmy nadzieję – zachęca do snu, kogo trzeba. A pozostałym daje do myślenia”.

Daniel Wyszogrodzki, „Jazz Forum”: „(…) Ale Szukaj w snach nie jest płytą dla dzieci. To znaczy dla nich też, może nawet przede wszystkim, jednak – w zgodzie z najlepszą tradycją musicalową – jest to płyta familijna, czyli adresowana do ludzi w każdym wieku. To wielka sztuka stworzyć taki repertuar. To są kołysanki na nowe czasy i dla nowego świata”.
Maria Brzezińska, „Gazeta” w Lublinie: „Obcując z kołysanką ‘nieinfantylną’, dzieci nabierają smaku do sztuki”.

Wszystkie utwory pochodzą ze spektaklu „Szukaj w snach", którego premiera odbyła się 23 września 2017 r. w Teatrze Starym w Lublinie.

TWÓRCY:
OBSADA
Natalia Kukulska (śpiew), Marek Napiórkowski (gitary), Michał Dąbrówka (instrumenty perkusyjne), Marcin Górny (instrumenty klawiszowe), Paweł Pańta (kontrabas), Ilona Bekier (choreografia), Marek Napiórkowski (muzyka), Włodzimierz Wysocki (słowa)

Czas trwania: 60 minut
Wiek uczestników: od 5 lat