PIOTR RESTECKI w Gołdapi

Bilety na koncert PIOTR RESTECKI w Gołdapi - 19-06-2021

Koncert PIOTR RESTECKI w Gołdapi

Piotr Restecki

19.06.2021 18:00

Gołdap(Warmińsko-mazurskie) - Dom Kultury


Piotr Restek Restecki – charyzmatyczny i bezkompromisowy artysta wywodzący się z nurtu gitarowego, zafascynowany muzycznymi eksperymentami.
Prekursor gitarowego nurtu indie instrumental, w którym łączy tradycyjny muzyczny kanon z awangardowym wykorzystaniem elektroniki, samplera, a także własnego głosu. Restecki czerpie z tradycji rythm&blues’a, lirycznej ballady, jazzowego feelingu, latynoskiego szaleństwa, szamańskiego transu, konfrontując je z muzyczną wizją przyszłości spod znaku independent.
Jego jednoosobowa „scena niezależna” to koncerty przepełnione inteligentnym humorem i ironią, które jego występom dodają uroku i pikanterii.
Bogaty dorobek fonograficzny artysty oraz liczne koncerty zagrane nie tylko w Polsce, ale i w Europie czy Chinach to najlepsza wizytówka Piotra Resteckiego. Występował między innymi ze światowej sławy artystami, takimi jak: Tommy Emmanuel, Preston Reed, Jon Gomm. Współpracował także z czołówką polskich wokalistów: Andrzejem „Piaskiem” Piasecznym, Piotrem Cugowskim, Krzysztofem „K.A.S.Ą.” Kasowskim.
Piotr „Restek” Restecki jako artysta łączy w sobie instrumentalną wirtuozerię, estetykę melodii, kompozytorskie ucho, charyzmę i odwagę muzycznego eksperymentowania. Czyni go to scenicznym indywiduum, które usłyszawszy raz – nie sposób zapomnieć.