Ragnar Olafsson - Ragnar Ólafsson (Islandia) na trasie w Polsce - promocja nowej płyty! w Kostrzynie nad Odrą

Bilety na koncert Ragnar Olafsson - Ragnar Ólafsson (Islandia) na trasie w Polsce - promocja nowej płyty! w Kostrzynie nad Odrą - 15-08-2021

Koncert Ragnar Olafsson - Ragnar Ólafsson (Islandia) na trasie w Polsce - promocja nowej płyty! w Kostrzynie nad Odrą

RAGNAR ÓLAFSSON

15.08.2021 19:00

Kostrzyn nad Odrą(Lubuskie) - KCK Kręgielnia


To wszechstronny muzyk, multiinstrumentalista i kompozytor z Islandii. Jest członkiem-założycielem kilku zespołów, z którymi wydał kilkanaście albumów. Grał w tych kapelach bardzo różnorodne  gatunki - od jazzu, przez muzykę operową, ludową, pop, rock aż po metal. Najbardziej znaną z jego grup jest Árstíðir, z którymi wydał sześć albumów studyjnych (dwa dotarły do szczytu listy najpopularniejszych płyt na Islandii !) i koncertował w ponad 30 krajach! Ragnar jest też od niedawna w grupie Sólstafir, światowej gwieździe muzyki metalowej. Artysta napisał też muzykę do kilku filmów.


W 2016 Ragnar Ólafsson rozpoczął solowy projekt pod własnym nazwiskiem, pokazując kolejną stronę swojej twórczości. Tym razem to spokojne, nastrojowe granie w klimatach singer-songwriter, folk i country. Piosenki zostały zawarte na debiutanckiej płycie "Urges" (końcówka nakładu!) wydanej w 2016 roku przez polską oficynę Borówka Music. Krążek zebrał bardzo pozytywne recenzje w prasie muzycznej. W tym czasie Ragnar bardzo często odwiedzał nasz kraj. Zagrał u nas ponad 100 koncertów! Cały czas powiększa grono swoich fanów… W sierpniu Ragnar Ólafsson przyleci do Polski na krótką trasę koncertową. Promować będzie swój drugi album "Miss" (wydany w czasie pandemii). Płytę promuje utwór "Southern Nights", który miał światową premierę w radiowej Trójce (zanim Trójka została "zaorana"). Sprawdźcie tego Islandczyka na żywo! Czaruje!

Wydarzenie w ramach koncertów Strefy Dobrej Muzyki.