NAJPIĘKNIEJSZE MIŁOSNE DUETY OPEROWE, Koncert - Inauguracja sezonu 2021/2022 w Łodzi


NAJPIĘKNIEJSZE MIŁOSNE DUETY OPEROWE
koncert z okazji inauguracji sezonu 2021/2022
19 września 2021
MUZYCZNE OBLICZA MIŁOŚCI...
Dobrze wszystkim znane porzekadło mówi, że miłość niejedno ma imię! I każdy, kogo „dotknęło” to uczucie wie doskonale, że jeśli nawet na nim samym jeszcze sobie nie poeksperymentowało, to nigdy nie wiadomo czy nie uczyni tego przy najbliższej nadarzającej się okazji. A oblicza miłości potrafią być wzniosłe i szlachetne, ale też trudne i co gorsze często niebezpieczne. Ale bez miłości … Ani rusz!
Wiedzą o tym najlepiej bohaterowie oper! Nie ma chyba opery, w której zabrakłoby tego żarliwego uczucia i to w najprzeróżniejszych konfiguracjach; kochają namiętnie i szczęśliwie, kochają z wzajemnością i bez niej, darzą uczuciem tych, których im nie wolno albo tych, którzy kochają innych. Do tego wszystkiego - liczne pojedynki, zemsty, intrygi i knowania, podkopywanie dołków pod rywalami i inne aranżowania nieprawdopodobnych sytuacji po to, by osiągnąć swój miłosny cel lub zniweczyć szanse rywala czy rywalki. I to wszystko przy wspaniałej muzyce! Kompozytorzy, bowiem dla zilustrowania mniej lub bardziej prawdopodobnych sytuacji nie szczędzili swojej wyobraźni i talentu by było lirycznie i nastrojowo, a gdzie indziej dramatycznie i złowróżbnie. A wszystko po to, by publiczność odnajdywała radość i satysfakcję słuchając wokalno-muzycznych przebojów, z których wiele stało się światowymi hitami i to niestarzejącymi się, a ciągle odnajdującymi nowych sympatyków łaknących wzruszeń i piękna.
Koncert Najpiękniejsze miłosne duety operowe to znakomita okazja do spotkania z najpopularniejszymi bohaterami muzycznych dzieł scenicznych znanych i lubianych mistrzów kompozycji oraz artystami naszego Teatru, którzy o niejednym imieniu miłości też swoje wiedzą i z pewnością przekonają Państwa swoją wiarygodnością i sztuką wokalną. Te wielkie emocje na inaugurację sezonu w naszym Teatrze, której nie można przegapić, zapraszamy już 19 września 2021.
Wystąpią dla Państwa: Aleksandra Borkiewicz, Monika Cichocka, Bernadetta Grabias, Patrycja Krzeszowska, Agnieszka Makówka, Hanna Okońska, Anna Wierzbicka, Joanna Woś, Dorota Wójcik, Arkadiusz Anyszka, Andrzej Kostrzewski, Dawid Kwieciński, Łukasz Motkowicz, Dominik Sutowicz oraz Alicja Bajorek i Yuki Itaya z towarzyszeniem chóru, baletu i orkiestry. Całością zadyrygują Marta Kosielska i Michał Kocimski.
Do zobaczenia na widowni.

Koncert poprowadzą Patrycja Krzeszowska i Arkadiusz Anyszka.