Koncert Chopinowski w Sali Koncertowej Fryderyk w Warszawie

Bilety na koncert Chopinowski w Sali Koncertowej Fryderyk w Warszawie - 03-10-2021

Koncert Chopinowski w Sali Koncertowej Fryderyk w Warszawie

Koncert Chopinowski

03.10.2021 19:30

Warszawa(Mazowieckie) - Sala Koncertowa Fryderyk


Sala Koncertowa „Fryderyk” to miejsce kameralnych spotkań z muzyką Fryderyka Chopina, w stylu XIX-wiecznych spotkań salonowych. Tu, w sercu warszawskiego Starego Miasta spędzicie niezapomniany czas w jednej z najpiękniejszych sal koncertowych. Wspaniały fortepian Steinway, kryształowe żyrandole, lustra, piękne sztukaterie i atmosfera niewymuszonej elegancji oraz występy znakomitych pianistów sprawią, że będziecie chcieli tu wrócić.
 
Nie bez przyczyny Sala Koncertowa Fryderyk jako jedyne miejsce koncertów chopinowskich znalazła się w ofercie „ Warszawa Luksusowa”
 
Warszawskiej Organizacji Turystycznej.
 

 
Sala Koncertowa Fryderyk znajduje się w centrum Starego Miasta Warszawy. Mieści się w XIX - wiecznej kamienicy przy ul. Podwale 15.
 
Nieopodal Sali Koncertowej Fryderyk znajduje się restauracja Honoratka, w której Fryderyk Chopin jadał obiady, a z drugiej strony Pałac Młodziejowskich, który był miejscem jego pierwszego publicznego koncertu.Na tej ulicy mieszkała siostra Fryderyka Chopina, Ludwika i tu przechowywała jego serce.
 
Koncerty wykonują pianiści, których nazwiska znane są w Europie i na świecie. Profesorowie Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie i zwycięzcy międzynarodowych konkursów fortepianowych. Absolwenci Juillard School w Nowym Yorku, Conservatoire de Paris, czy Royal Academy of Music w Londynie : Joanna Ławrynowicz, Anna Kubicz, Maciej Poliszewski, Maria Korecka-Soszkowska czy Robert Skiera.
 


Koncerty chopinowskie w Sali Koncertowej Fryderyk odbywają się codziennie o godz. 19.00 .
 
W przerwie częstujemy lamką wina.
 
Zanurz się w dźwiękach fortepianu, pozwól ponieść się pięknej muzyce w wytwornym wnętrzu.
 
 
Wnętrze Sali Koncertowej Fryderyk w Warszawie
 
Sala Koncertowa Fryderyk powstała dzięki inspiracji wielkim twórcą muzyki klasycznej oraz epoki, w której żył i tworzył. Stąd inspirowane XIX wiekiem luksusowe wnętrze. Charakterystyczne gipsowe sztukaterie, kryształowe lustra i żyrandole, stylowe dekoracje XIX europejskich designerów powodują, że sala koncertowa z muzyką Fryderyka Chopina ma niepowtarzalną atmosferę. Pomimo tak wyjątkowego wnętrza dresscode uczestników jest dowolny.
 
Koncerty Chopinowskie w Warszawie
 
Każdy fan koncertów muzyki klasycznej powinien chociaż raz odwiedzić to wyjątkowe miejsce. To tutaj prezentowana jest muzyka Fryderyka Chopina na żywo w Warszawie. Wykonują ją zdolni muzycy tacy jak między innymi Anna Kubicz, Maciej Poliszewski, Maria Korecka – Soszkowska czy Robert Skiera oraz najlepsi muzycy, profesorzy Uniwersytetu Muzycznego imienia Fryderyka Chopina, muzycy, którzy ukończyli najbardziej prestiżowe uczelnie świata, np. Julliard School w Nowym Jorku, Conservatoire de Paris, czy Royal Academy of Music w Londynie, a także laureaci i zwycięzcy prestiżowych konkursów
 
 
 
Koncerty Chopinowskie Warszawa to niepowtarzalna okazja do przypomnienia sobie twórczości tego wspaniałego artysty. Koncerty z muzyką Fryderyka Chopina odbywają się codziennie o godzinie 19:00.