New Brand Quintet w Gliwicach


Zespół tworzy pięciu muzyków pod wodzą czołowego polskiego perkusisty – Arka Skolika.

Każdy z nich występuje na scenach, jako lider swojego własnego składu, ale to New Brand Quintet scala pięć indywidualności, które łączy miłość do jazzu głównego nurtu. Muzycy na swoim pierwszym albumie prezentują sześć kompozycji z lat 60. Każdy z utworów niesie ogromny ładunek emocji: od melancholijnego “Holy Land” Cedara Waltona i refleksyjnej kompozycji Kenny’ego Dorhama “La Mesha” po energetyczne, kwintetowe utwory Joe Hendersona “Jinrikisha”, czy słynny “Punjab”.

Jest to album niezwykle świeży i spójny pod względem brzmienia i repertuaru. Dobór utworów precyzyjnie dawkuje słuchaczowi zmienne nastroje. Brzmienie płyty przywołuje esencjonalne nagrania hardbopowe, a okładka bezpośrednio nawiązuje do “starego stylu” płyt jazzowych wykorzystując zdjęcia wykonane wyłącznie metodą analogową.

W ramach cyklu Czwartek Jazzowy z Gwiazdą będzie można posłuchać tego składu na żywo i przenieść się w przeszłość.

Arek Skolik – perkusja
Jarek Bothur – saksofon
Paweł Palcowski – trąbka
Tomasz Białowolski – fortepian
Maciej Kitajewski - kontrabas

miejsce:
MDK Gliwice Scena Bojków
Parkowa 5, 44-141 Gliwice

!!UWAGA!!: Ze względu na remont drogi przed MDK sugerujemy zapoznanie się z mapką dojazdu, która znajduje się na stronie Czwartku Jazzowego z Gwiazdą:
https://czwartekjazzowy.pl/articles/article/637/dojazd_do_sceny_bojkow

Bilety: 30 zł przedsprzedaż / 35 zł w dniu koncertu

---
UWAGA:
Podczas realizacji koncertu będą obowiązywać regulaminy określone przez administratorów miejsca dotyczące przestrzeganie reżimu sanitarnego i zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa i choroby Covid19.