MAD SIN i THE BRAINS - gwiazdy psychobilly w Starym Klasztorze! we Wrocławiu

Bilety na koncert MAD SIN i THE BRAINS - gwiazdy psychobilly w Starym Klasztorze! we Wrocławiu - 12-04-2022

Koncert MAD SIN i THE BRAINS - gwiazdy psychobilly w Starym Klasztorze! we Wrocławiu

Mad Sin , The Brains

12.04.2022 20:00

Wrocław(Dolnośląskie) - Stary Klasztor


wROCKfest.pl zaprasza 11 kwietnia do Starego Klasztoru na koncert  gwiazdy gatunku psychobilly MAD SIN. Jako support zaprezentuje się kanadyjska grupa THE BRAINS. Dla miłośników psychobillyrockabilly ten koncert to pozycja obowiązkowa!

MAD SIN
Jeden z czołowych europejskich zespołów psychobilly założony został w 1987 roku przez trójkę przyjaciół, zarabiających na życie jako uliczni muzycy grający rockabilly, bluesa i country. Fani punk rocka i psychobilly żyjący z dnia na dzień na berlińskich ulicach już wkrótce stali się znani dzięki szalonym koncertom w kiepskich barach i na squatach. W 1988 roku ukazała się pierwsza klasyczna płyta Mad Sin - "Chills & Thrills in a Drama of Mad Sin & Mystery". Dzięki kolejnym wydawnictwom i wielu koncertom zespół dołączył do czołówki światowej sceny. Przełomowa okazała się płyta "God Save the Sin", wydana w 1996 roku przez holenderską firmę "Count Orlok", na której Mad Sin w rewelacyjny sposób połączył psychobilly, rockabilly, punk rock i hardcore. Wkrótce zaczęli też występować na wspólnych koncertach z tak legendarnymi zespołami jak Faith No More, Gwar, Misfits, Suicidal Tendencies, Meteors i wieloma innymi. Niebywała energia i niesamowity image muzyków sprawiają, że koncert Mad Sin to niezapomniane rock'n'rollowe widowisko. W odróżnieniu od większości zespołów psychobilly teksty Mad Sin często dotyczą polityki i problemów społecznych, jednak nawet poważne tematy podane są z dużą dozą czarnego humoru i stylistyki rodem z horrorów. Zespół ma obecnie status kultowy i liczne grono fanów na całym świecie, z których najwierniejsi zrzeszeni są w fan-clubie "Sindicate". Polska publiczność pokochała Mad Sin nie tylko za sprawą znakomitych płyt, ale również dzięki koncertowi w bielskim klubie "Rude Boy" (październik 2005). Mad Sin to "naspeedowany" Stray Cats pomieszany z Misfits, Samhain i Motorhead na wspólnej balandze z psychotycznym Elvisem z lat 50.!

THE BRAINS

The Brains zostało założone w 2002 roku w Montrealu . Zespół porusza się w stylistyce horrorpunk/psychobilly.  W skład grupy pierwotnie wchodzili Renè D La Muerte (wokal, gitara), Johnny Montreal (kontrabas) i Franck O'Brains (perkusja). Formacja wydała swoją pierwszą płytę - "No Pain No Brain" w 2005 roku. Następnie zagrała wiele koncertów i tras, w tym wystąpiła u boku takich zespołów jak The Creepshow i Devil's Hotrod. Kolejne wydawnictwa The Brains to "Hell 'N Back" (2007), "The Brains" (2009) i "Zombie Nation" (2010). Na "Zombie Nation" na kontrabasie w miejsce Johnny'ego Montreala pojawił się Colin The Dead. W 2011 zespół wydał album "Drunk Not Dead". Nastąpiła także zmiana perkusisty - do grupy dołączył Pat Kadavar. Kolejny krążek grupy to "The Monster Within" (2013) po którym trio The Brains nagrało jeszcze cztery utwory na ep-kę "The Cover Up" (2014) oraz jedenaście na płytę "Out In The Dark" (2015).

Bilety do nabycia na: KupBilecik.plPowiązane