Miej Czas na Koncerty - ADAM BAŁDYCH QUARTET + KARI SAL I GORZOWSKA ORKIESTRA DĘTA w Gorzowie Wielkopolskim

Bilety na koncert Miej Czas na Koncerty - ADAM BAŁDYCH QUARTET + KARI SAL I GORZOWSKA ORKIESTRA DĘTA w Gorzowie Wielkopolskim - 02-07-2022

Miej Czas na Koncerty - ADAM BAŁDYCH QUARTET + KARI SAL I GORZOWSKA ORKIESTRA DĘTA w Gorzowie Wielkopolskim

Adam Bałdych Quartet , Kari Sal , Gorzowska Orkiestra Dęta

02.07.2022 20:30

Gorzów Wielkopolski(Lubuskie) - Amfiteatr MCK


Miej Czas na Koncerty - ADAM BAŁDYCH QUARTET + KARI SAL I GORZOWSKA ORKIESTRA DĘTA
Miejsce: Amfiteatr MCK, Gorzów Wlkp.
Termin: 02.07.2022
Godz.: 20:30
 
Organizator Miejskie Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp.
Bilety: 30,00 zł
 
Bilety do nabycia na portalu abilet.pl oraz w Miejskim Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp. (z Gorzowską Kartą Dużej Rodziny 50% zniżki)
 
„W projekcie Papusza świat muzyki poważnej i improwizowanej oraz poezji Bronisławy Wajs znajdą wspólną przestrzeń. Korespondencja sztuk jest dziś jednym z najistotniejszych zjawisk w środowisku kulturotwórczym a dla mnie osobiście dialog między muzycznymi gatunkami i poszukiwanie fundamentów dla tworzenia nowej jakości z odrębnych źródeł. Poezja Papuszy będzie pojawiać się nie tylko w sposób dosłowny, śpiewana przez wokalistkę Kari Sal, ale stanie się inspiracją dla wyrazu dźwiękowego tego, co nieuchwytne, a co w swojej wyobraźni tkała poetka. Jako kompozytor sięgam coraz częściej do dużych aparatów wykonawczych jak orkiestra. W tym wypadku spróbujemy wraz z Gorzowską Orkiestrą Dętą wykreować wyjątkowy kolor zanurzony w barwach dzisiejszego świata i tego, który jawi się w utworach Papuszy. Istotnym elementem kompozycji będzie przenikanie świata dźwięków zapisanych i improwizowanych, które są nieprzewidywalne i trudno określić ich narrację. To połączenie jest dla mnie zawsze niezwykle ekscytujące”. Adam Bałdych
 
Adam Bałdych - skrzypek i kompozytor. Ukończył z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie Henryka Gembalskiego. Od 2012 roku związany z prestiżową oficyną wydawniczą ACT z siedzibą w Monachium. Nazywany „cudownym dzieckiem skrzypiec”, karierę rozpoczął w wieku 14 lat. Szybko został okrzyknięty innowatorem łączącym dokonania muzyki poważnej i współczesnego języka skrzypcowego z talentem improwizatorskim. W krótkim czasie stworzył własny styl, który stał się inspiracją dla nowej generacji improwizujących skrzypków. Swoją muzykę prezentował na najważniejszych festiwalach jazzowych, w prestiżowych salach koncertowych, m.in. w: Polsce, Niemczech, Korei Południowej, Chinach, Japonii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Austrii, Islandii, Portugalii, Azerbejdżanie, Holandii, Szwecji, Norwegii, Finlandii, Włoszech, Hiszpanii i Indonezji. Koncertuje i nagrywa z wybitnymi artystami, takimi jak: Yaron Herman, Joachim Kuhn, Agata Zubel, Cezary Duchnowski, Helge Lien, Aaron Parks, Lars Danielsson, Nils Landgren, Iiro Rantala, Marius Neset, Jacob Karlzon czy Billy Cobham. Otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia, w tym: Grand Prix i nagrodę indywidualną festiwalu „Jazz nad Odrą” (2006), ECHO Jazz – nagrodę niemieckiego przemysłu muzycznego (2013), Złoty Krzyż Zasługi (2016) oraz Odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej” (2016). W 2020 roku wraz Adam Bałdych Quartet znalazł się w finale prestiżowej nagrody BMW Welt Jazz 2020, której rozstrzygnięcie zaplanowane jest na styczeń 2021 Adam Bałdych coraz częściej zwraca się w stronę klasycznej twórczości kompozytorskiej, pisząc na zamówienie renomowanych orkiestr. W 2015 roku na zamówienie Baltic Neopolis Orchestra ze Szczecina stworzył kompozycję Mozaika–Impresje, a w 2016 roku dla Orkiestry Muzyki Nowej napisał utwór Antiphona do tekstów znalezionych w grotach Qumran. W 2019 roku na zamówienie orkiestry AUKSO przygotował Early Birds Symphony na festiwal auksodrone, W 2021 r. w Stuttgarcie swą premierę miała nowa kompozycja „Concerto Galante” przygotowywana na zamówienie Stuttgarter Kamerorchester.
 
Kari Sal -  wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz Łodzi. Mieszka i tworzy w Warszawie. 27 letnia artystka ma na swoim koncie m.in. zamówienie kompozytorskie dla Łódzkiej Filharmonii oraz współpracę z wybitnymi postaciami polskiej i zagranicznej sceny jazzowej. Jej debiutancki album „Betesda” nagrany dla Słowackiej oficyny wydawniczej Hevethia spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem i został uznany przez krytyków muzycznych jednym z najciekawszych w roku 2017 (Marcin Kydryński - Trójka, Adam Baruch - Jazzis) oraz uplasował się na drugim miejscu w zestawieniu najlepszych wokalnych albumów jazzowych (Adam Dobrzyński - Trójka). Kari Sál czerpie inspiracje zarówno z muzyki ludowej Łemków i Bojków Podkarpackich, wśród której wyrastała jak i współczesnej sceny muzyki elektronicznej. Eklektyzm jej twórczości słychać na albumie Betesda, który skomponowany został w opuszczonym kościele w małej Islandzkiej miejscowości Kirkjubaer Klustur. Na płycie artystka sięga do tekstów apokryficznych z II wieku a towarzyszące jej jazzowe combo poszerza o brzmienia skrzypiec i altówki oraz niezwykły ton Fińskiego wirtuoza trąbki - Verneriego Pohjoli. Koncertuje nie tylko w Polsce, ale również poza granicami kraju, występując między innymi w Berlińskim Radialsystem V, Stuttgarter Kammer Orchester czy Tauron Arena Kraków. Współpracowała z takimi muzykami jak: Adam Sztaba, Verneri Pohjola, Paweł Kaczmarczyk, Paweł Tomaszewski, Adam Bałdych, Michał Zaborski, Paweł Dobrowolski, Ewa Uryga, Baltic Neopolis Orchestra, Hubert Kowalski, Adam Klocek.

Gorzowska Orkiestra Dęta to zespół o ponad 60 letniej tradycji i doświadczeniu. Skład zespołu stanowią uczniowie oraz absolwenci gorzowskich szkół muzycznych, studenci, nauczyciele muzyki, a także muzycy rozformowanej Orkiestry Garnizonowej. Repertuar Orkiestry jest bardzo urozmaicony. Składają się na niego: utwory oficjalne jak hymny, marsze, sygnały wojskowe, standardy muzyki pop / rock / latin / blues / jazz, pieśni, piosenki, utwory solowe, utwory na chór i orkiestrę), utwory i pieśni sakralne na cały rok liturgiczny.  Dzięki tak rozbudowanemu repertuarowi jesteśmy często obecni na wielu ważnych wydarzeniach i imprezach odbywających się w naszym mieście i na terenie województwa Lubuskiego a także poza granicami kraju. Od wielu lat siedzibą orkiestry jest Miejskie Centrum Kultury.

Obiekt MCK Amfiteatr jest częściowo przystosowany do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami. Osobom używającym wózki inwalidzkie oraz rodzinom z wózkami dziecięcymi polecamy skorzystanie z drugiej bramy wejściowej (znajdującej się powyżej głównego wejścia). Na tym poziomie, możliwy jest swobodny dostęp do toalet przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych oraz balkonów o wymiarach zapewniających swobodne poruszanie się oraz bezpieczeństwo.