Koncert z okazji 231. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Zielonkach-Parceli

Bilety na koncert z okazji 231. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Zielonkach-Parceli - 08-05-2022

Koncert z okazji 231. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Zielonkach-Parceli

Bogumiła Dziel-Wawrowska , Piotr Rafałko

08.05.2022 18:00

Zielonki-Parcela(Mazowieckie) - Dom Kultury Stare Babice


Wójt Gminy Stare Babice oraz Dyrektor Domu Kultury serdecznie zapraszają na wyjątkowy Koncert z okazji 231. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego im. gen. Józefa Wybickiego z Warszawy pod dyrekcją porucznika Andrzeja Zaręby.

Koncert odbędzie się w niedzielę, 8 maja 2022 r. o godz. 18.00 w Sali Widowiskowej Domu Kultury Stare Babice.

Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego wraz z Kompanią Reprezentacyjną Wojska Polskiego zapewnia oprawę muzyczną uroczystości państwowych i wojskowych na terenie całego kraju i za granicą.
Ponadto, bierze udział w powitaniach prezydentów, premierów, dowódców wojskowych oraz innych przedstawicieli władz państwowych z całego świata, jak również w uroczystych zmianach posterunku honorowego przed Grobem Nieznanego Żołnierza.
Orkiestra aktywnie wspiera życie kulturalne miasta stołecznego Warszawy i okolic – grając koncerty muzyki nie tylko wojskowej, lecz również rozrywkowej oraz dając pokazy musztry paradnej.
Orkiestra wielokrotnie uczestniczyła w międzynarodowych festiwalach orkiestr wojskowych – między innymi w Japonii, Austrii, Czechach, Francji, Niemczech, Norwegii, Słowacji i w Stanach Zjednoczonych.

Dowódcą – Kapelmistrzem orkiestry jest porucznik Andrzej Zaręba.
Tamburmajorem jest sierżant Marcin Adamski

Soliści:

Bogumiła Dzieł – Wawrowska - jest absolwentką Studium Pieśni na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina (2013) oraz Wydziału Wokalno-Aktorskiego w klasie śpiewu prof. Jadwigi Rappé (2004).
Jest laureatką wielu konkursów - Nagroda Publiczności na Ogólnopolskim Konkursie Młodych Muzyków im. Karola Kurpińskiego we Włoszakowicach, wyróżnienie w Konkursie Wykonawstwa Polskiej Pieśni Artystycznej im. Edmunda Kossowskiego w Warszawie i w Konkursie Wokalnym im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy, Nagroda Fundacji Czardasz za najlepsze wykonie czardasza podczas III Ogólnopolskiego Konkursu Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. Iwony Borowickiej w Krakowie.
Artystka współpracowała z orkiestrami symfonicznymi w Polsce: Filharmonią Bałtycką, Częstochowską, Krakowską, Filharmonią Kameralną im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, Narodową, Warmińsko-Mazurską, Opolską, Podlaską, Polską Filharmonią Kameralną w Sopocie, Podkarpacką i Świętokrzyską oraz z wybitnymi dyrygentami, m.in. z Łukaszem Borowiczem, Gabrielem Chmurą, Sławomirem Chrzanowskim, Manfredem di Crescenzo, Agnieszką Duczmal, Danielem Huppertem, Shlomo Mintzem, Markiem Mosiem, Marcinem Nałęczem-Niesiołowskim, Tadeuszem Wicherkiem, Tadeuszem Kozłowskim.

Piotr Rafałko - tenor
Absolwent Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Kazimierza Pustelaka. Umiejętności doskonalił na kursach mistrzowskich Ernsta Haefligera, Sylvii Geszty i Mariany Nicolesco. Laureat konkursów w Dusznikach-Zdroju i Braili (Rumunia). Występował na wielu festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą. Do najbardziej prestiżowych należy zaliczyć koncert inaugurujący 38 Muzyczny Festiwal W Łańcucie, gdzie razem z Ewą Podleś i Cyprianem Katsarisem wykonał „Pieśń o Ziemi” Mahlera, 14 Międzynarodowy Festiwal Muzyczny w Davos (Szwajcaria), I Europäische Herbstakademie - Essen (partia tytułowa w „Orfeuszu” Monteverdiego) i 45 Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień, gdzie wziął udział w pierwszym wykonaniu opery kameralnej Osvaldasa Balakauskasa „La lointaine”. Dysponuje szerokim repertuarem oratoryjno-kantatowym, z którym występuje na estradach polskich filharmonii i koncertuje za granicą. Wymienić należy chociażby tournee po krajach Beneluksu (Requiem Mozarta) z Filharmonią Świętokrzyską, Japonii i Hiszpanii (9 Symfonia Beethovena). Na scenie operowej debiutował w „Krakowiakach i Góralach” w Teatrze Wielkim w Poznaniu i Operze Narodowej w Warszawie(„Król Roger” Szymanowskiego, „Wesoła wdówka” Lehara). śpiewał w teatrach operowych w Niemczech (Lubeka, Passau). Spośród wykonanych partii operowych najważniejsze to: Don Ottavio („Don Giovanni” Mozarta) Grimoaldo („Rodelinda” Haendla), Camille de Rosillon („Die lustige Witwe” Lehara) oraz Erzähler („The Rape of Lucretia” Brittena).Przez kilka sezonów solista Warszawskiej Opery Kameralnej („Der Kaiser von Atlantis” Ullmanna, „Lucio Silla”, „Il sogno di Scipione”, „Thamos”, „Zaide”, „Die Entführung aus dem Serail” Mozarta, „Il sogno di Scipione” Hassego)Jest również solistą Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.Chętnie sięga do repertuaru rozrywkowego. Regularnie współpracuje z aranżerem i dyrygentem Janem Walczyńskim, pod którego kierownictwem wykonuje światowe standardy rozrywkowe i jazzowe. Jest też solistą zespołu alTango!, z którym od lat występuje w kraju i za granicą śpiewając zarówno przedwojenne jak i współczesne światowe przeboje tangowe.

Czas trwania koncertu: 60 min.