XXII Międzynarodowy Festiwal Muzyka w Katedrze - "Zachód słońca" - Urszula Kryger, Baltic Neopolis Quartet

Bilety na XXII Międzynarodowy Festiwal Muzyka w Katedrze - "Zachód słońca" - Urszula Kryger, Baltic Neopolis Quartet

XXII Międzynarodowy Festiwal Muzyka w Katedrze - "Zachód słońca" - Urszula Kryger, Baltic Neopolis Quartet

Urszula Kryger , Baltic Neopolis Quartet

21.07.2022 20:30

Kołobrzeg(Zachodniopomorskie) - Bazylika Wniebowzięcia NMP


Program:

Felix Mendelssohn-Bartholdy (1809 - 1847), Aribert Reimann (ur. 1936)  "... Order soll es Tod bedeuten"
Eight lieder and one fragment by Felix Mendelssohn-Bartholdy after poems by Heinrich Heine arranged for soprano and string quartet and connected with six intermezzi by Aribert Reimann

Ottorino Respighi (1879 - 1936) "Il Tramonto"/"Zachód słońca"


Urszula Kryger -  mezzosopran
Laureatka prestiżowych międzynarodowych konkursów wokalnych w Warszawie, Hamburgu i Monachium oraz nagrody Fundacji im. K. Szymanowskiego. Jako pierwsza polska śpiewaczka  wystąpiła w mediolańskiej La Scali (1995). Współpracowała z wybitnymi dyrygentami, towarzyszyli jej znani instrumentaliści    i zespoły. Nagrywała dla rozgłośni radiowych w Polsce, Francji, Niemczech i Szwajcarii. Część licznych nagrań fonograficznych z jej udziałem zostało nagrodzonych prestiżową polską nagrodą Fryderyk. Zasiada w jury konkursów muzycznych. Prowadzi klasę śpiewu w łódzkiej Akademii Muzycznej (obecnie    w funkcji Dziekana Wydziału Wokalno-Aktorskiego) oraz liczne kursy mistrzowskie w Polsce i za granicą.


Baltic Neopolis Quartet powstał w 2008 roku z inicjatywy muzyków-solistów szczecińskiej Baltic Neopolis Orchestra - absolwentów wyższych uczelni muzycznych w Londynie, Wrocławiu i Szczecinie. W ostatnich latach zespół wystąpił między innymi na:  Gaia International Music Festival w Portugalii, XIX Festival Internacional Musica i Festa Massanassa w Hiszpanii, letnich festiwalach w Rovinj i Umago Classica w Chorwacji, w Grecji i na Malcie. W 2017 roku zespół odbył z sukcesem tournée po Chinach i Japonii. Zespołowi dedykowane zostały dwa kwartety Piotra Klimka oraz II Kwartet smyczkowy Orestes Michała Dobrzyńskiego. Kwartet ma na swoim koncie dwa wydawnictwa płytowe: Kompozycje szczecińskie oraz Il Tramonto z sopranistką Joanną Tylkowską-Drożdż.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl