Wspólne Brzmienia: Chór Akademii Morskiej w Szczecinie & Organek Project

Bilety na koncert Wspólne Brzmienia: Chór Akademii Morskiej w Szczecinie & Organek Project - 24-10-2022

Koncert Wspólne Brzmienia: Chór Akademii Morskiej w Szczecinie & Organek Project

ORGANEK , Chór Akademii Morskiej w Szczecinie

24.10.2022 17:00

Szczecin(Zachodniopomorskie) - Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie


Projekt WSPÓLNE BRZMIENIA: CHÓR AKADEMII MORSKIEJ W SZCZECINIE & ORGANEK PROJECT to niezwykła inicjatywa dyrygentki Sylwii Fabiańczyk-Makuch, łącząca tradycje i możliwości chóru z twórczością znanych artystów polskich, przedstawiona w formie barwnego widowiska.


Festiwal widnieje w szczecińskim kalendarzu wydarzeń kulturalnych od dziewięciu lat, z roku na rok, ciesząc się coraz większą popularnością oraz zostawiając po sobie wyraźny ślad w sercach słuchaczy.


W ramach tegorocznej edycji Chór Akademii Morskiej w Szczecinie po raz kolejny pragnie zaoferować publiczności oryginalne wydarzenie, którego tym razem motywem przewodnim będzie słowo i jego ekspresja – zestawione z mocnymi, gitarowymi brzmieniami.


W tym roku zespół zaprosił do współpracy kompozytora, wokalistę i autora tekstów, Tomka ØRGANKA, którego twórczość uznawana jest za jedno z największych objawień na polskiej rockowej scenie ostatnich lat.


Podczas koncertu artysta zaprezentuje swoje różne oblicza: poza swoistym, rockowym brzmieniem, w jego muzyce odnajdziemy również nieco bluesa, sporo analogowych brzmień lat '70, momentami nawet gitarowe country.


To wszystko w towarzystwie niemal 100-osobowego aparatu wykonawczego, jakim jest Chór Akademii Morskiej w Szczecinie. Ta kooperacja ma podkreślić ideę Wspólnych Brzmień - projektu, w którym ostateczny efekt współpracy jest często niespodzianką – nie tylko dla publiczności, ale także dla zaangażowanych w niego artystów.


Projekt, podobnie jak w ubiegłych latach, odbędzie się w złotej Sali Symfonicznej Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, 24 października 2022 roku.


Zespół już od dziewięciu lat prezentuje zaskakujące i zróżnicowane projekty z działem znanych polskich artystów.


Dotychczas chór zaprosił do współpracy: Kubę Badacha, Kayah, zespół Kroke, kabaret Grupę MoCarta, Ireneusza Krosnego, zespół Mikromusic, Skubasa oraz Smolika, Dorotę Miśkiewicz, Grzegorza Turnaua, Artura Andrusa, zespół Fisz Emade Tworzywo, Miłosza Wośko czy też chóry z Ameryki Łacińskiej.Powiązane