Jazzowa Jesień - Masecki / Lutosławski Quartet / Lobedan / Tarwid: Arvo Pärt w Bielsku-Białej

Bilety na koncert Jazzowa Jesień - Masecki / Lutosławski Quartet / Lobedan / Tarwid: Arvo Pärt w Bielsku-Białej - 18-11-2022

Koncert Jazzowa Jesień - Masecki / Lutosławski Quartet / Lobedan / Tarwid: Arvo Pärt w Bielsku-Białej

Avishai Cohen , Marcin Masecki , Lutosławski Quartet , Grzegorz Tarwid , Anna Lobedan

18.11.2022 18:00

Bielsko-Biała(Śląskie) - Bielskie Centrum Kultury


Marcin Masecki - absolwent Berklee College of Music w Bostonie,  pianista, kompozytor i aranżer,  poruszający się pomiędzy jazzem, muzyką klasyczną i eksperymentalną. Jego drogi muzyczne przecięły się również z Tomaszem Stańko, który zaprosił go na serię koncertów w duecie. W ciągu ostatnich kilku lat Masecki stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i twórczych muzyków młodego pokolenia.


Arvo Part to jeden z piękniejszych kompozytorów wywodzących się tradycji europejskiej muzyki klasycznej. Urodził się w 1935 w Paide, Estonii. Ukończył studia kompozytorskie w Talinie i szybko znalazł się w tzw. sowieckiej awangardzie. W 1980 roku władze komunistyczne zmusiły Parta wraz z rodziną do opuszczenia kraju. Partowie udali się najpierw do Wiednia, a następnie do Berlina, gdzie Part poznał Manfreda Eichera, legendarnego dyrektora wytwórni ECM, który natychmiast podpisał z kompozytorem kontrakt i uczynił go sławnym. Tak w skrócie. Od tego czasu Part został uhonorowany wielką ilością nagród i doktoratów honorowych. Jest w czołówce żyjących kompozytorów klasycznych (a tych jest niewielu). W 2010 wrócił do Estonii, gdzie mieszka do dziś. Właśnie po repertuar tego genialnego kompozytora sięga w swoim najnowszym projekcie Marcin Masecki. Towarzyszyć mu będą muzycy również z nowej polskiej sceny: Kwartet Smyczkowy: Markowicz, Kwaśnikowska, Czarny, Pokrzywiński, oraz Grzegorz Tarwid na klawiszach.


Skład:

Marcin Masecki - fortepian
Lutosławski Quartet:
Roksana Kwaśnikowska - skrzypce
Marcin Markowicz - skrzypce
Artur Rozmysłowicz - altówka
Maciej Młodawski - wiolonczela
Anna Lobedan - głos
Grzegorz Tarwid - fortepian


Avishai Cohen, doskonały trębacz jazzowy młodego pokolenia, w swoim autorskim projekcie. Urodził się i wychował w Izraelu, jednak od lat działa z powodzeniem w Nowym Jorku. Absolwent Berklee College of Music, okrzyknięty "wschodzącą gwiazdą" w rankingu DownBeat Critics Poll (2012) cieszy się reputacją muzyka o indywidualnym stylu i oryginalnym brzmieniu.


Skład:

Avishai Cohen - trąbka
Yonathan Avishai - fortepian
Barak Mori - kontrabas
Ziv Ravitz - perkusja


Ulgowe: Bielska Karta Rodzina+, Bielska Karta Weteran+, Bielska Karta Seniora.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.plPowiązane