MIŁOŚĆ CI WSZYSTKO WYBACZY. Koncert karnawałowy w Słupsku

Bilety na koncert MIŁOŚĆ CI WSZYSTKO WYBACZY.  Koncert karnawałowy w Słupsku - 10-02-2023

MIŁOŚĆ CI WSZYSTKO WYBACZY. Koncert karnawałowy w Słupsku

Miłość Ci Wszystko Wybaczy

10.02.2023 19:00

Słupsk(Pomorskie) - Polska Filharmonia Sinfonica Baltica


Premierowy projekt światowych evergreenów i masterrpieces, piosenek o miłości pt.” Miłość Ci wszystko wybaczy”.

Ideą projektu „Miłość Ci wszystko wybaczy” jest prezentacja pereł światowych evergreenów, polskich ponadczasowych piosenek w pięknych, wybitnych, kolorowych, premierowych aranżacjach Leszeka Kułakowskiego. Połączenie “ciepłego”, rozwibrowanego, klasycznego brzmienia kwintetu smyczkowego, wielobarwnych kolorów orkiestry symfonicznej, dynamicznej sekcji rytmicznej, wyjątkowego głosu i charyzmy scenicznej Ewy Urygi, razem daje znakomity, muzyczny efekt. Oryginalne, premierowe aranżacje L. Kułakowskiego wydobywają z piosenek ich piękno, muzyczna urodę, eksponują warsztatowe i brzmieniowe możliwości orkiestry symfonicznej, przenoszą słuchaczy w magiczny świat piosenek o miłości.

Program koncertu:

  • „Miłość ci wszystko wybaczy”

  • „Na pierwszy znak”

  • „Już nie zapomnisz mnie” z filmu „Zapomniana melodia”

  • „Szeptem do mnie mów” z repertuaru Ludmiły Jakubczak

-” Cała jesteś w skowronkach” z repertuaru Skaldów

  • „The Man iLove” G.Gerswina, z repertuaru Barbary Streisand

-„The Way You Look Tonight”, z repertuaru Mikaela Bubble

  • ‘Unforgettable”, z repertuaru Nat King Cole’a

-” My Romance” spółki Rogers/Hart

-” Honeysuckle Rose”

-” Over the Rainbow”

-” Like Someone in Love”

-” Let’s Fall in Love” z repertuaru Diany Krall

Wystąpią:

Ewa Uryga - wokalistka

Leszek Kułakowski - aranżer, fortepian

Piotr Kułakowski-kontrabas

Tomasz Sowiński- perkusja

Adam Klocek - dyrygent

Orkiestra Polskiej Filharmonii "Sinfonia Baltica" im. Wojciecha Kilara

Leszek Kułakowski kompozytor, pianista jazzowy zwany przez krytykę „wizjonerem jazzu”, teoretyk muzyki, profesor zwyczajny doktor habilitowany, założyciel kierunku Jazz i muzyka estradowa w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Pomysłodawca i dyrektor artystyczny międzynarodowego Komeda Jazz Festival (25 edycji) oraz Konkursu Kompozytorskiego im. Krzysztofa Komedy.

Jest jednym z niewielu kompozytorów na świecie łączącym jazz z muzyka klasyczną (tzw. third stream). Skomponował ponad 150 utworów na różne obsady jazzowe.Do najważniejszych utworów Kułakowskiego należą: "Missa Miseri Cordis" – na solistów, chór i orkiestrę, "Piano concerto" na fortepian z orkiestrą, "Sketches for jazz trio &symphony orchestra", "Dyskretny urok konsonansów" na orkiestrę smyczkową, "Ewencja", "FreeSteps", "Walczyk Dekadencki" – na trio jazzowe i orkiestrę, "Eurofonia" na głos solowy, kwintet jazzowy i orkiestrę, kilkadziesiąt kompozycji na big band jazzowy.

Współpracował z wieloma czołowymi postaciami polskiego jazzu i koncertował w najważniejszych festiwalach jazzowych kraju i scenach Europy Zachodniej i USA. Wydał 20 monograficznych albumów, laureat wielu nagród i wyróżnień: 3-krotny laureat Pomorskiej Nagrody Artystycznej, nagrody specjalnej Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za „wybitny wkład w rozwój polskiej kultury”, odznaczony srebrnym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Ewa Uryga jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach Wydz, Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Wykonawczyni wielu rodzajów gatunków muzycznych takich jak: jazz, soul, gospel.

Brala udział w wielu przedsięwzięciach artystycznych- Oratoriach, Nieszporach i innych dziełach muzycznych a także w Musicalach: w Zorbie i Chicago, gdzie zagrał główną rolę VelmyKally.

Zapraszana do nagrań płytowych, współpracowała m.in. z Zbigniewem Wodeckim A.M. Jopek Natalią Kukulską, Mieczysławem Szcześniakiem a także zagranicznymi artystami m.in. z amerykańskim chórem gospelowym „The Jackson Singers. Jest laureatką wielu festiwali zarówno w Polsce jak i zagranicą. Ma za sobą liczne koncerty z różnymi Orkiestrami - zarówno Big-bandami jak i orkiestrami Symfonicznymi m.in. na wielu Festiwalach Jazzowych. Nagrała 8 autorskich płyt w tym dwie w Nowym Yorku z b. znanym pianistą jazzowym Markiem Soskinem, który związany był m.in. z długoletnią współpracą z wybitnym saksofonistą jazzowym Sonny Rollinsem. Następna płyta nagrana w Nowym Yorku to współpraca z kolejnymi słynnymi amerykańskimi muzykami: VicJuris, Matt Wilson, Jay Anderson. Udzieliła wielu wywiadów radiowych i telewizyjnych oraz brała udział w wielu programach telewizyjnych. Ostatnia autorska płyta pt. „Jedno spojrzenie”, która ukazała się na rynku to płyta o tematyce miłosnej, została nagrana z udziałem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zabrzańskiej z udziałem znakomitych gości: Zbigniewa Wodeckiego, Janusza Szroma, Andrzeja Lamperta czy znakomitego saksofonisty jazzowego - Henryka Miśkiewicza

Aktualnie wydała swoją najnowszą płytę winylową poświęconą Mahalii Jackson z udziałem światowych muzyków amerykańskich:ZaccaiCurtis (m.in. pianista współpracujący z Sindy Black Santana – żony Carlosa Santany Luques Curtis współpracujący na stałe z EddiePalmierii oraz polskiej znakomitej polskiej perkusistki Doroty Piotrowskiej wychowanej muzycznie w Nowym Yorku.