TANGO MYCH MARZEŃ I SNÓW. Koncert karnawałowy w Słupsku

Bilety na koncert TANGO MYCH MARZEŃ I SNÓW. Koncert karnawałowy w Słupsku - 17-02-2023

TANGO MYCH MARZEŃ I SNÓW. Koncert karnawałowy w Słupsku

Piotr Woźniak , Piotr Kopietz , Sebastian Wypych , Lala Czaplicka , Grzegorz Lalek

17.02.2023 19:00

Słupsk(Pomorskie) - Polska Filharmonia Sinfonica Baltica


Specyficzny styl kompozytorski tzw. tango nuevo, był w dużej mierze wykreowany przez samego mistrza tego gatunku - Astora Piazzollę w którym wiodącą - koncertującą rolę grały wirtuozowsko potraktowane bandoneon i skrzypce, a fortepian i kontrabas podkreślały charakterystyczną, tangową rytmikę, czyniącą - obok nostalgicznego brzmienia bandoneonu - utwory tangowe tak dobrze rozpoznawalnymi. Potężny ładunek emocjonalny, oryginalna harmonia i rytm tej muzyki a także jej wyrafinowanie wpływają zapewne na jej niespotykaną popularność, choć przed wykonawcami stawiają wysokie wymagania.

Program koncertu, to najsłynniejsze tanga polskie Szpilmana, Petersburskiego, Mullera oraz tanga świata Piazzolli, Gade, Gardela i wielu innych oraz wszystkie utwory w nowych i niezwykle żywiołowych interpretacjach GANG TANGO. Wykonawcy, to uznani wirtuozi i znawcy tanga koncertujący na całym świecie.

Wystąpią:
Grzegorz Lalek - skrzypce
Piotr Kopietz - bandoneon
Mirek Feldgebel - fortepian
Sebastian Wypych - kontrabas, dyrygent i recytacje
Lala Czaplicka - śpiew
Anna Wandtke - skrzypce
Anna Iberszer i Piotr Woźniak - pokaz
Orkiestra Polskiej Filharmonii "Sinfonia Baltica" im. Wojciecha Kilara /skład smyczkowy/

W programie:
Libertango  - Astor Piazzolla
Por Una Cabeza - Carlos Gardel
To ostatnia niedziela -  Jerzy Petersburski
Jalousie - Jacob Gade
Już nigdy - Jerzy Petersburski
La Cumparsita - Gerardo Matos Rodriguez
Oblivion - Astor Piazzolla
Nie ma szczęścia bez miłości - Władysław Szpilman
W małym kinie - Władysław Szpilman
Decarissimo - Astor Piazzolla
Adios Nonino - Astor Piazzolla
Nocami i dniami - Władysław Szpilman
Tango Milonga - Jerzy Petersburski
Escualo - Astor Piazzolla
oraz wiersze Borgesa i Ferrera o tematyce tanga

Czas trwania koncertu ok. 2 godz.

GANG TANGO
Światowej klasy zespół tangowy założony w 2015 roku przez kontrabasistę Sebastiana Wypycha. To jeden z niewielu zespołów tangowych nawiązujący stylem gry do dawniej istniejących w Argentynie 'Orquesta Tipica' oraz czerpiący inspiracje bezpośrednio z oryginalnego zespołu Astora Piazzolli - Quinteto Tango Nuevo, ale także nawiązujący stylistycznie do zespołów tangowych przedwojennej Warszawy. Na program GANG TANGO składa się przede wszystkim twórczość Astora Piazzolli, ale także tanga okresu międzywojennego Henryka Warsa, Władysława Szpilmana, Jerzego Petersburskiego i innych wybitnych kompozytorów tego gatunku - Carlosa Gardela, Gerardo Matosa Rodrigueza, czy Jacoba Gade.

Kompilacja tang polskich i argentyńskich w repertuarze zespołu, nawiązuje do kolebki i wzoru stylu, czyli tanga argentyńskiego, ale także odnosi się i pielęgnuje ogromny dorobek twórczości tangowej kompozytorów polskich okresu międzywojennego. Pisywali je zarówno autorzy muzyki lekkiej, jak i kompozytorzy muzyki poważnej. Mówi się o około 3500 tang polskich z tego okresu, pisywanych często przez kompozytorów polskich żydowskiego pochodzenia.

Jeden z najwybitniejszych poetów tanga - Enrique Santos Discépolo nazwał tango smutną myślą, którą się tańczy, dlatego GANG TANGO współpracuje z najwybitniejszymi mistrzami, tancerzami tanga oraz czołowymi solistami światowej sceny muzycznej; śpiewaczką - Susanna Moncayo, skrzypkiem - Robym Lakatosem, a także polskimi gwiazdami; KAYAH, Anią Karwan, Lalą Czaplicką, Kasią Cerekwicką, Stanisławem Soyką, czy Kubą Badachem. Artyści Gang Tango występują na największych festiwalach tanga w Polsce i za granicą oraz na najwiekszych i najbardziej prestiżowych scenach świata.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl