Lubelska Federacja Bardów we Wrocławiu

Bilety na koncert Lubelska Federacja Bardów we Wrocławiu - 15-02-2023

Koncert Lubelska Federacja Bardów we Wrocławiu

Lubelska Federacja Bardów

15.02.2023 19:00

Wrocław(Dolnośląskie) - Stary Klasztor


LUBELSKA FEDERACJA BARDÓW wystąpi w Starym Klasztorze! Miłośników nurtu "Kraina Łagodności" zapraszamy 15 lutego do Sali Witrażowej  w Starym Klasztorze na koncert LUBELSKIEJ FEDERACJI BARDÓW.

LUBELSKA FEDERACJA BARDÓW (zwana w skrócie Federacją) - oryginalna formacja estradowa proponująca własne rozumienie rozrywki. Sposobem organizacji pracy przypominająca piwnice artystyczne, gdzie jest wielu autorów, kompozytorów i wykonawców. Czerpie wzorce z folkloru Kresów, muzyki klasycznej; nawiązuje do ambitnych nurtów muzyki popularnej. Charakteryzuje się niespotykaną potęgą głosów, a także wyjątkową dbałością o stronę muzyczną i tekstową. Warte podkreślenia jest, że zarówno muzyka jak i tekst są przeważnie dziełem członków zespołu. 


Najważniejsze występy w charakterze gwiazdy zanotowała podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, II Festiwalu Piosenki Prawdziwej (Sopot - Opera Leśna), Olsztyńskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy poezję". Z sukcesem koncertowała w Wiedniu, Paryżu, Nowym Jorku, Lwowie, i wielokrotnie w Londynie. Swoje płyty grupa nagrywała (m. in.) w studio pr. III PR im. Agnieszki Osieckiej i w studio PR Kraków. Wszystkie fonogramy były promowane przez PR, a większość przez TVP pod postacią rejestrowanych koncertów.

LUBELSKA FEDERACJA BARDÓW  zaprezentuje program autorski pt. "Nasze najlepsze". Znajdą się w nim utwory najchętniej słuchane przez publiczność: "Raz na walcu", "Ataman", "Miło bracia, miło", "Specjalista od wzruszeń". 


Formacja zaprezentuje się w składzie akustycznym, złożonym z frontmanów LFB:
Katarzyna Wasilewska - śpiew, skrzypce
Jan Kondrak - śpiew, gitara akustyczna, prowadzenie
Marek Andrzejewski - śpiew, gitara akustyczna
Piotr Selim - śpiew, instr. klawiszowe

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl